ManagementMania AppMania EduMania JobMania BusinessPages


Avail our highly-responsive Colleges Email list to create new sales opportunities and build your marketing campaigns with increased customer engagement.
Did this article help you?
Rating:
Author: steve casper | Created at: 12.08.2021

Comments

ehsan eskandari about 1 month

سئو چیست و چه روش هایی دارد ؟


برای پرداختن به روش های سئو ابتدا باید با مفهوم سئو آشنا شویم. تعریف سئو چیست و چرا بهینه سازی سایت برای موتور جستجو حائز اهمیت است؟


سئو چیست چه مفهومی دارد؟


واژه سئو فارسی شده SEO می باشد. سئو مخفف Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی موتور جستجو است.

خلاصه شده تعریف سئو این چنین است: افزایش رتبه سایت در نتایج جستجو موتور جستجو با کلمات کلیدی مرتبط با حوزه سایت.

هدف از سئو


اهداف سئو متعدد هستند اما کلی ترین اهداف سئو سایت را می توان افزایش محبوبیت در وب، برندینگ اینترنتی، کاهش رتبه الکسا، افزایش اتوریتی و در نهایت دریافت ترافیک بیشتر و فروش بیشتر دانست.

روش های سئو


تمامی فاکتور های سئو دامنه در سه بخش خلاصه می شوند:

سئو تکنیکال


تکنیکال سئو به امور داخلی سایت مربوط است. به تمامی مباحث فنی مرتبط با کاربر و موتور جستجو سئو تکنیکال گفته می شود.

برای ساخت یک خانه آجری شما نیاز به ملات کار، پول و نیرو دارید در مثال زده شده ملات مسئولیت سئو تکنیکال را برعهده دارد.

برای بهبود وضعیت سئو تکنیکال سایت باید آموزش های زیر را مرحله به مرحله انجام دهید:

1- بهبود سرعت بارگذاری سایت


با استفاده از ابزارهای تست سرعت مانند جی تی متریکس (Gtmetrix) یا پینگ دوم (Pingdoom) سرعت لود صفحات سایت خود را بررسی کنید. ما توصیه می کنیم از صفحه اصلی، نوشته و دسته هر کدام جداگانه خروجی بگیرید.

فشرده سازی HTML, CSS, js، طراحی موبایل فرندلی، قالب بهینه شده، استفاده درست از افزونه های وردپرس، کش و کاهش حجم تصاویر از مهم ترین عوامل کاهش سرعت لود صفحه هستند.

2- بهینه سازی ساختار سایت


برخی از افراد معتقدند که آدرس صفحه مهم ترین فاکتور سئو است اما خب واقعا این چنین نیست گرچه آدرس URL از اهمیت بسیاری برخوردار است اما قطعا در سطح مهم ترین های رتبه بندی قرار ندارد.

این نکات سئو را در هنگام آدرس دهی رعایت کنید:


در ضمن به یاد داشته باشید گوگل تنها 5 کارکتر اول در آدرس را مورد تجزیه و تحلیل قرار میدهد. سئو تکنیکال چیست؟ 15 فاکتور سئو تکنیکال (Technical SEO) را مطالعه کنید.

ریدایرکت 301، استفاده از متا تگ های مهم در سئو، نوفالو کردن لینک های خارجی، انجام فاکتور های لوکال سئو با اسکیما،

سئو داخلی


به مجموعه اقدامات داخل سایت برای ایجاد ارتباط بهتر با کاربر و موتورجستجوسئو داخلی سایت گفته می شود. در ادامه قصد آموزش مرحله به مرحله سئو داخلی سایت (On-page SEO) را داریم.

مهم ترین فاکتور های سئو داخلی سایتسئو خارجی سایت


سئو خارجی به طور کلی شامل دریافت سیگنال از دیگر سایت ها به سایت خود می شود که مهم ترین آن نیز دریافت یا ساخت لینک از دیگر سایت ها است.

چک لیست فاکتور های سئو خارجی وب سایت (Off-page SEO)


تمامی عوامل تاثیر گذار بر وضعیت سئو خارج سایت به سه بخش: بک لینک، اشاره به برند و و ضعیت سوشیال مدیا برند دارد.

بک لینک (Backlinks)


ساده بگوییم: لینک ها مهم ترین فاکتور از بین بیش از 200 فاکتور موجود رتبه بندی هستند. لینک ها دلیل پدیدار شدن موتور های جستجو بوده اند؛ خزنده موتور جستجو با دنبال کردن لینک های وب به صفحات دسترسی پیدا می کند تا آن ها را ایندکس و رتبه بندی کنید.

انواع لینک ها کدام اندبک لینک با کیفیت


هر چه سایت لینک دهنده از اعتبار و دامین اتوریتی بالاتری برخوردار باشد اوضاع سئو سایت گیرنده لینک بهبود پیدا خواهد کرد.

محبوبیت لینک


محبوبیت سایت بستگی به وضعیت بازاریابی محتوا سایت، بازدید، بک لینک، عمر دامین، تاثیر بر وب و صنعت خاص خود و … دارد.

منبع: سئو فاکس - https://seofox.ir 

آموزش کامل سئو در سایت سئو فاکس


در این مقاله قصد داریم تا به طور کامل سئو را به علاقه مندان آموزش دهیم پس با ما همراه باشید تا به بررسی مفاهیم SEO بپردازیم.


سئو چیست؟

از سال های 1994 تا 1998 سئو کردن سایت پیچیدگی های الان را نداشت چرا که سایت های موجود در اینترنت به ۱۰۰۰ عدد هم نمی رسیدند و زمینه فعالیت اکثر آن ها نیز با یکدیگر متفاوت بودند، بنابراین موتور های جستجو مثل Google مشکلات زیادی با شناسایی و درک محتوای آن ها نداشتند. 

اما از سمتی در ۱۹۹۸ به بعد و با افزایش وب سایت ها در اینترنت، موتور های جستجو گوگل تصمیم به طراحی الگوریتم های گوگل و فاکتور هایی گرفتند تا سایت ها را از نظر قدرت با یکدیگر مورد رتبه بندی قرار دهند تا بتوانند سایت قوی تر را بالای نتایج جستجو و سایت های ضعیف تر را پایین سایت های قوی تر به نمایش بگذارند. 

منبع: سئو

اولین الگوریتم گوگل الگوریتم کبوتر بود که توسط مدیران فعلی گوگل یعنی لری پیج و سرگی برین طراحی شده بود. از آن زمان تا به حال تمامی وب سایت ها به دنبال بدست آوردن فاکتور های رتبه بندی موتور های جستوگر هستند تا در صدر نتایج به نمایش در آیند و کاربران بیشتری را جذب کنند. سئو وب سایت یا بهینه سازی سایت یکی از خدمات سئو است که توسط شرکت انجام خدمات سئو سایت سئو فاکس انجام می شود.

آموزش سئو


سئو یک مفهوم در حال تغییر است و آگاه بودن از تغییرات در سئو باعث بهبود عملکرد در پیاده سازی هر چه بهتر استراتژی سئو سایت می شود لذا پیشنهاد میکنیم برای آگاهی از آخرین تغییرات گوگل و آموزش های جدیدی دنیای سئو حداقل هفته ای یکبار محتوای صفحه آموزش کامل سئو را بررسی کنید، همچنین وب سایت ماز یک آموزش سئو حرفه ای برای علاقه مندان قرار داده است.

منبع: سئو فاکس - Seofox.ir


آموزش سئو سايت در سئو فاکسخبرگزاری آریا-در این مقاله به آموزش بهینه سازی سایت خواهیم پرداخت پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

سئو چیست؟


به تمامی اقداماتی که به صورت مستقیم و توسط شما برای بالا بردن رتبه سایت در موتور جستجوگر مانند Google، Bing و Yahoo صورت می گیرد سئو و بهینه سازی گفته می شود.

از سال های 1994 تا 1998 سئو کردن سایت پیچیدگی های الان را نداشت به این دلیل که وب های موجود در اینترنت به 1000 عدد هم نمی رسیدند و زمینه کاری اکثر آن ها نیز با هم دیگر متفاوت بود، لذا موتور های جستجو مشکل زیادی با شناسایی و درک محتوای آن ها نداشتند. 

اما از سال 1998 به بعد با افزایش سایت ها، موتور های جستجو تصمیم به طراحی الگوریتم ها و فاکتور هایی گرفتند تا سایت ها را از نظر قدرت با یکدیگر رتبه بندی کنند که بتوانند سایت قوی تر را بالای نتایج جستجو و سایت های ضعیف تر را پایین سایت های قوی تر به نمایش بگذارند در آموزش سئو از صفر تا صد بیشتر در این باره بخوانید.

اولین الگوریتم گوگل الگوریتم کبوتر به انگلیسی pigeon algorithm بود که توسط مدیران فعلی گوگل یعنی لری پیج و Surgery Brain ساخته شده بود. از آن زمان تا به حال تمامی وب سایت ها به دنبال بدست آوردن فاکتور های سئو موتور های جستوگر هستند تا در اول لنتایج به نمایش در آیند و مخاطبان بیشتری را جذب سایت خود کنند. سئو وب سایت یا بهینه سازی سایت یکی از خدمات سئو است که توسط تیم شرکت سئو فاکس انجام می شود.

هدف از سئو چیست


به طور خلاصه هدف از سئوی یک سایت افزایش مخاطب است و این مخاطب می تواند در هر سایتی به طور متفاوت عمل کند. مثال میزنیم: شما با سئوسایت فروشگاهی به فروش بیشتر و برندینگ بهتر دست پیدا خواهید کرد، اما با سئو کاری سایت خبری تنها به بازدید کننده بیشتر و در نتیجه رتبه السکای بهتر و در آخر برندینگ بهتر می رسید. اما این نکته را هم گوشزد کنم که برای افزایش مخاطب SEO سایت در گوگل به تنهایی کافی نیست و عواملی موثر دیگری نیز هستند که در رشد و توسعه یک کسب و کار اینترنتی نقش بسزایی دارند اطلاعات بیشتر در این خصوص را در صفحه آموزش مقدماتی سئو بخوانید.

سئو یک وب سایت را از کجا آغاز کنیم


سئو برای سایت به طور کلی به سه بخش تقسیم می شود، سئو تکنیکال یا Technical SEO، سئو داخلی سایت یا On-page SEO، سئو خارجی سایت یا Off-page SEO سئو داخلی 30% و سئو خارجی 70% از فاکتور های مهم در فرآیند سئو سایت و اصول سئو سایت در رتبه بندی نتایج جستجو موتور های جستجوگر را در بر میگیرند، اطلاعات بیشتر در این خصوص را در صفحه آموزش کامل سئو بخوانید.

سئو فاکس: بهترین منابع برای آموزش جامع سئو سایت

همه این را می دانیم که سئو یک مفهوم در حال تغییر است و آگاه بودن از تغییرات در سئو باعث بهبود عملکرد در تدوین استراتژی سئو سایت می شود لذا پیشنهاد میکنیم برای آگاهی از آخرین تغییرات در گوگل و مشاهده آموزش تخصصی سئو جدید که حداقل هفته ای یک بار به صفحه آموزش جامع سئو سری بزنید.

سئو فاکس


سایت سئو فاکس یک منبع ایرانی جامع و جذاب برای یادگیری سئو سایت به زبان ساده کاملا رایگان [بدون نیاز به هزینه] از صفر تا صد، مبتدی، مقدماتی و پیشرفته است. دوره آموزشی سئو در سایت سئو فاکس به صورت نوشته، صوت (پادکست)، تصویر، ویدئو و PDF کاملا رایگان در دسترس مخاطبان قرار میگیرد.

سئو چیست؟


بهینه ‌سازی موتور جستجو ؛ (به انگلیسی: Search Engine Optimization)، معروف به سئو (به انگلیسی: SEO)، یک پروسه برای بهتر دیده‌شدن یک وب سایت یا یک صفحه وب در نتایج جستجو طبیعی یک موتور جستجو است. معمولاً وب‌سایت‌هایی که بالاترین مکان و بیشترین تکرار در صفحه نتایج جستجو را دارند، بازدیدکننده بیشتری از طریق موتورهای جستجو به دست می‌آوردند و این بازدیدکنندگان می‌توانند به مشتری تبدیل شوند.


سئو ممکن است انواع مختلف جستجو را دربرگیرد؛ از جمله جستجوی تصویر، جستجو در ویدیو، جستجوی دولتی و دانشگاهی، جستجو در اخبار و جستجو در گوگل مپ. «سئو» یک سایت شامل فاکتورهای رتبه بندی زیادی می‌شود، این فاکتور ها توسط موتورهای جستجو مورد بررسی و بازبینی قرار میگیرند.


از دید بازاریابی اینترنتی، «سئو» به نحوه کارکرد موتورهای جستجو و اینکه کاربران چه چیزی جستجو می‌کنند و همین ‌طور کلمات کلیدی یا کوئری های سرچ شده و اینکه کدام یک از موتورهای جستجو توسط مخاطبان مورد توجه قرار می‌گیرد را مورد بررسی قرار می‌ دهد.


سئو وب سایت، شامل توسعه و ویرایش محتوای موجود در سایت، سئو تکنیکال، سئو داخلی و سئو خارجی و همچنین ارتباط بین کلمات کلیدی در موتور جستجو و معروف کردن یک سایت، برای افزایش تعداد بک لینک از روش های سئو است. در نتیجه در خلاصه ‌ترین تعریف «سئو» را می ‌توان به معنای بهینه‌ سازی سایت برای موتور های جستجو دانست.

یک تعریف مختصر از مفهوم سئو سایتاز سال های 1994 تا 1998 سئو کردن سایت پیچیدگی های دنیای سئو الان را نداشت چرا که سایت های موجود در اینترنت به هزار عدد هم نمی رسیدند و زمینه فعالیت اکثر آن ها با یکدیگر فرق داشت لذا موتور های جستجو مشکل زیادی با شناسایی و درک محتوای آن ها نداشتند. 


اما از سال 1998 به بعد و با افزایش سایت های اینترنتی، موتور های جستجو تصمیم به طراحی الگوریتم ها و فاکتور هایی گرفتند تا سایت ها را از نظر قدرت با یکدیگر مقایسه کنند و سپس آنها را بر اساس فاکتورهایی رتبه بندی کنند بدین صورت سایت های قوی بالای نتایج جستجو و سایت های ضعیف پایین سایت های قوی تر به نمایش در می آمدند. سئو چیست؟ راهنمای انجام سئو سایت


هر شخصی که وارد دنیای وب می شود دیر یا زود با مفهوم سئو چیست و موتور های جستجو آشنا خواهد شد. در حال حاضر محبوب ترین موتور جستجوگر دنیا گوگل نام دارد.

گوگل دروازه ی ورود افراد به دنیای اینترنت است. پس از جستجو کلمه کلیدی خاص 10 نتیجه در صفحه اول نتایج جستجو قرار میگیرند که هر کدام به ترتیب کلیک بیشتری خورده و در نهایت بازخورد بیشتری را نیز برای وب سایت به همراه دارند در اینجاست که اهمیت بهینه سازی موتور جستجو (سئو) مشخص می شود.


تعریف سئو چیست؟


سئو وب سایت. به معنی بهینه سازی سایت برای موتور جستجو همانند بینگ، گوگل و یاهو می باشد.


اهمیت سئو


سئو بهترین روش دیجیتال مارکتینگ و بازاریابی دیجیتال است چرا که سایت هزینه ای بابت قرار گیری در نتایج جستجو گوگل پرداخت نمی کند.

هر وبمستری تلاش برای کسب رتبه اول در گوگل یا حداقل قرار گیری در صفحه اول نتایج گوگل بین 5 رتبه اول را دارد چرا که ترافیک بیشتری وارد سایت شده و در نتیجه منجرب به کاهش رتبه الکسا، افزایش اعتبار سایت، برندینگ، فروش بیشتر محصولات و خدمات می شود.

موتور های جستجو هرگز الگوریتم ها و فاکتور های رتبه بندی خود را به صورت عمومی اعلام نمی کنند گرچه برخی از آنها مانند تاثیر گذاری SSL، بک لینک، ساختار مناسب، لینک دهی داخلی، محتوا با کیفیت و … اشاره کرده اند.


مفهوم سئو


برای درک مفهوم سئو ابتدا باید بدانید که موتور جستجو چطور کار می کند. موتور جستجو با دنبال کردن لینک ها در وب صفحات را شناسایی می کند. ربات خزنده گوگل پس از ورود به صفحه آن را به نوعی برای بررسی (Render) به دیتابیس گوگل ارسال کرده و به سایت بر اساس فاکتور های رتبه بندی امتیازی داده می شود که آن مشخص کننده جایگاه کلمات کلیدی در صفحه در نتایج جستجو گوگل است.


نحوه یادگیری سئو


تا به اینجا فهمیدیم که سئو چیست و چه اهمیتی دارد اما از این پس قصد معرفی روش های انجام سئو و بهینه سازی سایت را داریم.

یادگیری سئو نیازمند اختصاص زمان به مطالعه مقالات آموزشی و تجربه موازی آن ها دارد. افزودنی هایی که می توانند در این امر شما را یاری کنند عبارتند از: زبان انگلیسی، صبر، حس فرصت طلبی، خط فکری مستقل و هوش بالا می باشند.


فاکتور های سئو


تمامی فاکتور های سئو در سه بخش تقسیم قرار می گیرند که به شرح زیر می باشند:


سئو داخلی


تمامی اقداماتی که درون سایت برای ایجاد ارتباط بهتر میان کاربر و موتور جستجو انجام می شود مرتبط با سئو داخلی سایت (On-page SEO) است. سئو داخلی چک لیستی از فاکتور ها دارد که در ادامه بخش آموزش سئو در سایت MOZ به آن اشاره خواهیم کرد.

 

برخی از فاکتور های سئو داخل سایت عبارتند از:سئو خارجی


به تمامی سیگنال هایی که از خارج سایت به سایت هدف با لینک، اشاره به برند، شبکه اجتماعی داده می شوند سئو خارجی سایت (Off-page SEO) می گویند.

 

چک لیست فاکتور های سئو خارج سایت:


سئو تکنیکال


اگر معماری سایت (Structure) برای کاربر و موتور جستجو به صورت صحیح و بر اساس اصول سئو انجام شود باعث رضایت گوگل و کاربر شده و در نتیجه منجرب به افزایش رتبه سایت و کلمات کلیدی در گوگل می شود به تمامی این اقدامات سئو تکنیکال (Technical SEO) می گویند.

 

چک لیست فاکتور های سئو تکنیکال:روش های سئو


روش های سئو سایت به صورت کلی به سه بخش تقسیم می شود:


سئو کلاه سفید


آن دسته از تکنیک های سئو و بهینه سازی که مورد قبول گوگل هستند کلاه سفید (White-Hat SEO) نام دارند.


سئو کلاه سیاه


روش هایی از سئو که در آن قصد فریب موتور جستجو وجود دارند به Black-Hat SEO معروف هستند از عمده ی این روش ها می توان به: Clocking, PBN Link Building, Redirect Chain و … اشاره کرد.


نحوه انجام سئو سایت


پس از تدوین استراتژی سئو و مشخص شدن اهدف KPI به سراغ بهینه سازی سایت می رویم. در ابتدا باید بدانیم که هدف از سئو چیست، چه چیزی را به کاربر ارائه می دهیم و چقدر متفاوت و منحصر به فرد هستیم.

سپس این مراحل را دنبال می کنیم:


 1. آنالیز وضعیت سئو سایت رقبا

 2. به سر انجام رساندن سئو تکنیکال

 3. پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار – Keyword Research

 4. ساخت صفحات لندینگ و تولید محتوا

 5. لینک بیلدینگ داخلی Internal Link Building

 6. ساخت لینک خارجی

 7. بروزرسانی محتواآموزش سئو


کسانی که علاقه مند به یادگیری مباحث حوزه سئو و بهینه سازی هستند به دو بخش حرفه ای (سئو کار) مبتدی (آماتور) تقسیم می شوند اگر قصد مطالعه مقالات آموزشی سئو به صورت رایگان را دارید می توانید وارد لینک زیر شده و صفر تا صد مقالات سئو را مطالعه کنید.

لیست سرفصل های آموزش سئو و بهینه سازی وب سایت:


سئو فاکس یکی از بهترین سایت های فارسی زبان برای یادگیری سئو یا دریافت مشاوره رایگان است توصیه می کنیم تا سری به این وب سایت بزنید: seofox.ir


خدمات سئو


خدمات سئو سایت به صورت کلی به سه بخش تقسیم می شوند: سئو کلی سایت، سئو سایت های بزرگ محتوا محور، افزایش رتبه کلمات کلیدی به صورت تضمینی برای حضور در صفحه اول نتایج جستجو گوگل.

اگر قصد سفارش سئو به شرکت یا شخص خاصی را دارید باید انواع خدمات سئو آشنا شوید.

 

لیست خدمات سئو به شرح زیر است:


 

قیمت خدمات سئو

یکی از سوالات متقاضیان خدمات سئو از شرکت یا کارشناس سئو ارائه دهنده خدمات قیمت سئو است. افراد باید این موضوع را بدانند که هزینه پروژه های سئو کاملا بستگی به تعداد کلمات، وضعیت رقبا و وضعیت فعلی سایت داشته و هیچ قیمت پیش فرضی ندارد.

همچنین اگر سوالی در این خصوص دارید می توانید از خدمات سئو سایت کلان، مشاوره، افزایش رتبه کلمات کلیدی در گوگل استفاده کنید.

 

اطلاعات بیشتر در خصوص سئو

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص تمامی موضوعات مرتبط با حوزه سئو شما را به یکی از سایت های پیشگام در این حوزه بر روی این لینک کلیک کنید.


کسب و کار های کوچک برای شروع سئو چطور باید چه خدماتی را سفارش دهند؟ نقش سئو کاران در کسب و کار های اینترنتی کوچک که استارت آپ هایی اغب با بودجه کم هستند چیست؟

سئو چیست؟

سئو فارسی شده واژه انگلیسی SEO مخفف Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی سایت برای موتور جسجتو می باشد.

1- مشاوره سئو

اولین گام برای سفارش یک خدمات سئو با کیفیت دریافت مشاوره از یک متخصص کار کشته و با تجربه است. یک مشاور سئو وظیفه دارد اطلاعات زیر را به شما ارائه دهد:


 • محاسبه بودجه
  انتخاب نام دامنه

 • آنالیز وضعیت سئو رقبا

 • ارائه راهکار های موئثر برای بهبود یا ایجاد معماری سایت

 • پیدا کردن مهم ترین کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار

 • ایجاد نمودار کلمات کلیدی سرشاخه و کلمات کلیدی زیر شاخه

 • ایجاد صفحات هدف برای کسب رتبه در کلمات یا عبارات کلیدی

 • تعیین استراتژی تولید محتوا و بازنویسی محتوا های قدیمی

 • تعیین بودجه و استراتژی لینک بیلدینگ

 • اتصال سایت به ابزار های مورد نیاز نظیر: سرچ کنسول، گوگل آنالیتیکس و …

 • ایجاد یک زمانبندی برای رسیدن به اهداف مورد نظر

 • ایجاد یک نقشه راه و استراتژی نهایی که ما را به اهداف مورد نظر برساند.


در مسیر

 • ایجاد کمپین لینک بیلدینگ

 • ارائه راهکار های عملی برای ساخت بک لینک با کیفیت و موئثر بر رتبه سایت

 • ایجاد هدف و اهداف بازاریابی

 • آماده سازی بستر مورد نیاز برای رسیدن به اهداف بازاریابی

 • ایجاد دکمه فراخوانی برای اقدام برای رساندن کاربر به صفحه هدف

 • مشاوره بازاریابی موتورجستجوگر

 • ایجاد تست های متعدد A/B برای آزمون/خطا و پیدا کردن مناسب ترین تجربه کاربری از نظر رفتار های کاربر

 • ارائه گزارش ماهانه از روند پیشرفت پروژه

 • ارائه مشاوره در هنگام تغییرات الگوریتمی گوگل

 • مشاوره پیدا کردن بک لینک های اسپم و نحوه حدف آن ها

 • آموزش پرسنل و انتقال دانش در پی جلسات متعدد

 • نشانه گذاری سایت


ماهیگیری از گوگل

2- خدمات سئو

لیست خدمات تخصصی سئو شامل موارد زیر می شود:


قیمت سئو

مجموعه عوامل بسیاری در تعین قیمت و تعرفه دخالت دارند که مهم ترین وضعیت رقبا می باشد، در زیر به برخی از آنها اشاره شده است:


منبع سئو فاکس seofox.ir
مراحل انجام سئو سایت چیست


مراحل انجام سئو سایت نیز مانند یک کار تخصصی دیگری نیاز به تدوین استراتژی و هدف گذاری اولیه دارد. در این مقاله از سایت سئو فاکس به بررسی مراحل انجام سئو سایت به ترتیب اهمیت می پردازیم.

سئو چیست چرا اهمیت دارد


سئو به انگلیسی SEO فارسی شده Search Engine Optimization می باشد که یعنی بهینه سازی موتور جستجو.

سئو برای بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی اهمیت بسیاری بسیاری دارد و علت آن بازدهی خود سئو است. سئو بهترین و پر سود ترین روش دیجیتال مارکتینگ و برندینگ در اینترنت می باشد.

مراحل انجام سئو1- ثبت دامنه سئو فرندلی


فاکتور های سئو و رتبه بندی گوگل کم نیستند اما برخی از آن ها در دامنه وجود دارند که باید در هنگام ثبت دامنه به آن ها توجه کرد.

از پسوند دامنه های سطح بالا مانند .com .net .org استفده کنید یا اگر قصد استفاده از پسوند کشوری را دارید برای ایران .ir است. اگر دامنه قبل از شما ثبت شده است به سایت archive.org رفته و ریشه دامنه را چک کنید که حتما مرتبط با موضوع سایت شما باشد.

تاریخ انقضا، نام دامنه، SSL، کوتاه بودن تعداد حروف یک سره بودن و نداشتن خط فاصله (-) عمومی بودن هویز دامنه خرید و فروشی نبودن سابقه نداشتن صاحب امتیازو تعداد کارکتر از دیگر شاخصه های سئو دامنه هستند.

2- میزبان وب پر سرعت انتخاب کنید


هاست بر روی سئو تاثیر دارد داشتن هاست با کیفیت باعث بهبود وضعیت سئو نمی شود اما بالعکس استفاده از هاست بی کیفیت می تواند آسیب های جدی به وضعیت سئو وارد کرده و حتی در مواقعی منجر به پنالتی و حذف از نتایج جستجو شود.

آپتایم یا سرعت پایداری پینگ، فاصله میان اتصال موقعیت هاست امنیت پشتیبانی از نکاتی هستند که باید در هنگام خرید هاست رعایت کنید توصیه ما استفاده از VPN اختصاصی به جای هاست اشتراکی است.

از سرور های بلک لیست دوری کنید و تست سرعت لود سرور را فراموش نکنید چرا که یکی از فاکتور سئو سرعت لود صفحه است اصل تاثیر هاست بر سئو وب سایت در اینجا مشخص می شود.

3- ثبت سایت در گوگل


اولین مرحله برای شروع سئو ثبت سایت در گوگل می باشد. برای ثبت آدرس صفحات سایت در موتور جستجو گوگل ابتدا باید به سرچ کنسول متصل شوید از طریق آموزش ثبت سایت در گوگل سئو فاکس راهنمایی کامل در این خصوص را مطالعه کنید؛ همچنین بهتر است در سایر موتور های جستجو مانند:بینگ و یاهو نیز فعال باشید.

4- سئو تکنیکال


حال وقت سئو سایت از نظر فنی شده است. سئو تکنیکال (Technical SEO) ضلع وسط مثلث سئو و یکی از مهم ترین مراحل در سئو سایت می باشد. انجام مراحل سئو تکنیکال برای ایجاد ارتباط بهتر با موتور جستجو برای هر وب سایت ضروریست.

چک لیست مهم ترین فاکتور های سئو تکنیکال


5- سئو داخلی


پیاده سازی عوامل تاثیر گذاری بر روی سئو داخلی سایت باعث رشد چشم گیر رتبه کلمات کلیدی در موتور های جستجو می شود.

آموزش مرحله به مرحله سئو داخلی سایت


6- تولید محتوا و بازاریابی محتوا


احتمالاً قبلاً آن را شنیده اید:"محتوا پادشاه است." بیل گیتس این پیش بینی را در سال 1996 انجام داد ، و به همان اندازه درستی آن صدق می کند. چرا؟ زیرا هدف نهایی گوگل پیدا شدن مرتبط ترین نتیجه با کلمه کلیدی است.

7- برندینگ


دریافت سیگنال بک لینک حاوی آنکر تکست (متن لینک شده) نام برند یکی از تاثیر گذار ترین فاکتور های سئو و پر اهمیت ترین روش رتبه گیری در گوگل است. هر چه میزان محبوبیت برند در وب بیشتر باشد شانس برند منشن بالا تر رفته و کیفیت بک لینک های سایت افزایش پیدا می کند. تاثیر برندینگ در سئو روز به روز در حال افزایش است.

8- تحقیق کلمات کلیدی با ابزار سئو


با به کارگیری ابزار سئو کلمات کلیدی مرتبط با حوزه فعالیت خود را پیدا کرده و یک صفحه لندینگ برای هر کدام از آنها بسازید. از بهترین ابزار های کیورد ریسرچ (Keyword Research) می توان به:Keyword planner, Ahrefs, Kwfinder اشاره کرد.

9- تگ عنوان صفحه


استفاده درست از تگ عنوان صفحه از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که گوگل اهمیت بسیاری به آن می دهد و ریشه آن رضایت کاربر است. کلمه کلیدی صفحه را در ابتدای عنوان قرار بدید تا شانس بیشتری برای دریافت کلیک در صفحه نتایج جستجو (SERP) داشته باشید.

10 - افزایش دامین اتوریتی و پیج اتوریتی


از طریق لینک بیلدینگ دستی در انجمن ها، تالار گفتگو، کامنت گذاری، فعالیت در شبکه های اجتماعی و یا Republish کردن محتوا سایت و حتی پست مهمان تعدادی بک لینک برای هر صفحه به صورت جداگانه با آنکر تکست های مختلف اما مرتبط بسازید تا اتوریتی سایت افزایش پیدا کند.

11- از یک مشاور سئو حرفه ای بهره بگیرید


اگر سوالی در خصوص سئو دارید یا آموزش سئو برایتان خسته کننده است وقت مشورت با یک متخصص سئو حرفه ای است. ما در سئو فاکس بیش از 6 سال است که به صورت مستمر در زمینه خدمات مشاوره سئو فعالیت می کنیم شما می توانید حرفه ای ترین مشاوران سئو را در آنجا استخدام کنید.

12- لوکال سئو


بهینه سازی سایت برای کسب جایگاه بالاتر در نتایج جستجو محلی یکی از بحث های داغ سئو یا ورق آس سئو در سال 2020 است. لوکال سئو (Local SEO) تکنیک هایی دارد که باید حتما در هنگام طراحی سایت و لینک سازی آنها را رعایت کنید. در نظر داشته باشید که این روزها بسیاری از نتایج جستجو بر منبای جغرافیای فرد جستجو کننده شکل گرفته است.

13- لینک بیلدینگ


لینک بیلدینگ هنوز پر اهمیت ترین عامل رتبه گیری در سئو است. یک سایت خوب، محتوا یونیک و بک لینک با کیفیت چاشنی در صفحه ای برای رتبه گرفتن در گوگل است. اگر سایتتان محتوا محور نیست به واسطه لینک بیلدینگ دستی تعدادی بک لینک در وب ایجاد کنید.
خدمات مشاوره سئو چیست


کسب و کارهایی که به سئو متکی هستند باید برای مشورت و دریافت راهنمایی در خصوص تغییرات الگوریتم گوگل، لینک سازی و تولید محتوا از خدمات سئو فاکس استفاده کنند و از او بهره گیرند.

مشاوره سئو چیست؟


برخی از مدیران سایت ها بر این عقیده هستند که سئو می بایست توسط خودشان انجام شود. در برخی مواقع نیز کار به مرحله ای میرسد که نیاز به مشاوره سئو بصورت تخصصی وجود دارد.

با دریافت مشاوره سئو سطح دانش سئو فرد متقاضی رشد چشم گیری خواهد شد در حدی که وی قادر خواهد بود به تنهایی تصمیمات مهم گرفته و آن ها را پیاده سازی کند.

در جلسات مشاوره یا سئو کوچینگ مربی تمامی دانش خود را می بایست بدون دریغ در اختیار فرد متقاضی قرار داده تا فرد قادر باشد خود پروژه سئو را مدیریت کند. در بعضی مواقع ممکن است هدف افزایش رتبه وب سایت در نتایج جستجو گوگل باشد اما به دلیل عدم مشاوره پروژه سیر نزولی به خود گرفته و یا اصلا تغییری در نتایج بوجود نمی آید.

از مهم ترین نکات در انتخاب مشاور سئو تعیین استراتزی است، یکی استراتژی خوب و فکر شده می تواند کمک بسیاری بکند و بالعکس استراتژی ضعیف و کار نشده ممکن است منجرب به نتیجه نشده و یا حتی باعث بروز پنالتی گوگل شود و سایت برای همیشه در لیست سیاه گوگل قرار خواهد بگیرد.

سئو چیست؟


یک سئو کار قبل از هر چیز باید با مفهوم سئو آشنا شود. سئو تعریف های بسیاری را در طی این سالها به خود دیده که بیشتر آنها از سر تجربه فرد است ما نیز قصد داریم تا تعریف خود در سئو فاکس از مفهوم سئو را معرفی کنیم:

سئو فارسی شده کلمه SEO و مخفف واژه Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی موتور جستجو می باشد.

سئو به صورت کلی در قالب سه روش سئو کلاه سیاه، سئو کلاه خاکستری و سئو کلاه سفید انجام می شود و فاکتور های رتبه بندی گوگل به سه بخش سئو داخلی، سئو خارجی و سئو تکنیکال تقسیم می شوند.

از مهم ترین فاکتور های سئو می توان به موارد زیر اشاره کرد:


سفارش خدمات سئوخدمات سئو و بهینه سازی سایت به چند دسته تقسیم می شود: خدمات تخصصی سئو و خدمات غیر تخصصی.

لیست خدمات سئوخدمات سئو کلان


اگر سایتی دارید که تولید محتوا در آن حرف اول را میزند و کلمه کلیدی شاخصی وجود ندارد مانند سایت های خبری و دانلود فیلم و سریال روش پیشنهاد سئو آن به صورت کلان یا کلی است. در این روش تمامی سایت بهینه شده و بر روی کلمه کلیدی خاصی تمرکز نمی شود بلکه دامنه ای از کلمات در نظر گرفته می شود.

قیمت خدمات سئو


نحوه برآورد و محاسبه قیمت و هزینه خدمات در سئو فاکس کاملا بستگی به میزان رقابت بین کلمات کلیدی و نوع خدمات سئو مورد نظر کارفرما دارد اما خدمات هیچ قیمت پیش فرضی نداشته و هزینه آن توافقی است.

سئو فاکس یکی از شرکت های سئو موفق در ایران با بیش از ۶ سال سابقه فعالیت در حوزه سئو تخصصی قیمت هایی را در نظر دارد که به شرح زیر می باشد:


برای دریافت اطلاعات بیشتر، ثبت سفارش سئو و یا مطالعه شرایط و قوانین، سوالات متداول با ما تماس بگیرید.

دوره آموزش کامل سئو

منبع: سئو فاکسseofox.ir
خدمات سئو چیست؟


خدمات سئو یا خدمات بهینه سازی سایت (SEO) به معنی انجام پروسه سئو سایت توسط شرکت سئو به صورت تخصصی تحت نظر افراد حرفه ای و متخصص می باشد. تبلیغات در دنیای دیجیتال حرف اول را میزند لذا بسیاری از افراد و شرکتهای ایران با توجه به نیاز خود سفارش سئو خود را به مجموعه هایی که خدمات سئو سایت ارائه می دهند.


خدمات سئو سایت چیست؟


به طور کلی به انجام امور سئو داخلی، سئو تکنیکال و سئو خارجی برای افزایش رتبه سایت و کلمات کلیدی در گوگل که توسط سئو کار شرکت یا متخصص سئو انجام می شود خدمات سئو وب سایت می گویند.
مهم ترین بخش در سئو افزایش رتبه کلمات و مهم تر از آن نگهداری رتبه یا اطلاحا پشتیبانی سئو گفته می شود. این فرآیند زمانیست بالغ بر ۶ ماه الی ۱ سال که در ابعاد مختلف انجام می شود. شرکت سئو فاکس ارائه دهنده خدمات تخصصی سئو و بهینه سازی سایت در تهران می باشد.خدمات سئو


خدمات سئو برای چه سایت هایی مناسب است؟


تعریف و مفهوم سئو سایت (SEO) برای بسیاری از وبمستران و فعالان این حوزه امری شناخته شده و بدیهی بنظر می آید. نیاز به انجام پروسه سئو در ذهن وبمستران حک شده. اما بهتر است بدانید که خدمات سئو هنوز تعریف درستی در فضای وب فارسی ندارند. زمان تزریق بودجه برای پروژه سئو هدف گذاری باید بر اساس کسب رتبه بهتر در نتایج گوگل، افزایش ترافیک سایت و در نتیجه افزایش فروش اینترنتی باشد. ولی شناخت درست از مسیر پروژه چه کمکی می تواند به شما بکند؟ ما اینجا هستیم تا به این سوال پاسخ دهیم.


برای کسب نتیجه مطلوب از سئو بهتر است تا مسیری شفاف و مشخصی را دنبال کنیم. وجود زمینه های مختلف و تنوع موضوعی در وب موجب می شود که نتوانیم تعریف دقیقی از سئو داشته باشیم.


خود را یک سئو کار در نظر بگیرید، اگر تخمین درستی از نیاز های سایت نداشته باشیم، مجبوریم برای موفقیت پروژه فعالیت هایی انجام دهیم که برآورد هزینه برای آن صورت نگرفته است. این کار حاشیه سود شما از سئو را کاهش میدهد.


خدمات سئو چطور انجام می شود و چه روش هایی دارد؟


هر فعالیتی که با هدف افزایش رتبه کلمات کلیدی در گوگل انجام می شود را می توان بهینه سازی موتور جستجو یا سئو دانست. به طور کلی میتوان خدمات سئو را به دسته های زیر تقسیم نمود.


انواع خدمات سئو


خدمات سئو و بهینه سازی سایت به چند دسته تقسیم می شود: خدمات تخصصی سئو و خدمات غیر تخصصی. با توجه به اینکه شرایط ، اهداف و روش های سئو تفاوت بسیاری با هم دارند تنوع سرویس های مورد ارائه در سئو نیز باید متنوع باشد. از اینرو خدمات قابل ارائه بشرح زیر معرفی می گردد.


سئو سایت کلان


وب سایت هایی هستند که تولید محتوا یا بازاریابی محتوا در آنها مهم ترین عامل فروش می باشد. معمولا در این نوع وب سایت ها کلمه کلیدی خاصی هدف قرار نداشته و ببهینه سازی بر روی تمامی کلمات کلیدی سایت انجام می شود. از جمله این سایت ها میتوان به خبرگزاری ها، سایت های دانلود فیلم و سریال، دانلود آهنگ و … اشاره کرد.


سئو کلی سایت


در بعضی مواقع یک روش سئو وجود دارد که هم کلمات کلیدی هدف قرار گرفته می شود و هم سایت به صورت کلی سئو می شود به این روش سئو کلی سایت می باشد.


در شرایطی که سایت تلفیقی از دو مورد سئو کلی و کلمات رقابتی را نیاز داشته باشد این گزینه بهترین انتخاب است. در این شرایط علاوه بر بالا بودن در یکسری کلمات کلیدی ، سایت قابلیت و قدرت لازم برای بالا بودن در محتوای تولید شده را نیز دارد.


قیمت خدمات سئو


تعرفه گذاری برای استعلام و محسابه قیمت و هزینه خدمات سئو سایت بستگی به عوامل زیر دارد:


برای سفارش سئو یا دریافت اطلاعات بیشتر به وب سایت شرکت سئو فاکس به آدرس seofox.ir مراجعه کنید
شاید شما هم بخواهید بدانید که تعریف سئو چیست ، سئو به منظور بهبود عملکرد سایت شما براساس استاندارهای موتورهای جستجو و جذب بازدیدکنندگان بیشتر از این طریق انجام می پذیرد ، باید بدانید که فاکتورهای زیادی در سئو سایت تاثیر می گذارند ، از کلمات بکار رفته در متن و محتوا تا لینک ‌های ورودی به سایت از سایت‌های دیگر ، همچنین حصول اطمینان از ساختار مناسب سایت شما برای موتورهای جستجو را می توان سئو نامید ، یکی از سوال هایی که کاربران از خود می پرسند این است که تعریف سئو چیست، برای جواب باید گفت ، سئو مجموعه ای از فعالیت هایی است که در طراحی سایت ، تعیین استراتژی محتوایی و تولید محتوا انجام می گیرد تا جایگاه بهتری در نتایج جستجوی گوگل کسب کرده و بازدیدکننده بیشتری برای سایت جذب کند ، با آموزش خوب می توان به یک مشاور سئو خوب تبدیل شد ، ولی بدانید که سئو به همین جا ختم نمی شود ، عبارت SEO مخفف سه کلمه Search Engine Optimization می باشد و به معنی بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است ، مفهوم سئو ، تنها به موتورهای جستجو مربوط نمی شود ، مناسب سازی سایت برای بازدیدکنندگان نیز از فاکتورهای اصلی سئو به شمار می رود ، این در شرایطی است که در سال های اخیر ، سیاست ‌های گوگل با انتظارات بازدید کنندگان از سایت‌ها همسو شده است.

گوگل الگوریتم های جدید بسیاری دارد که بعضی از آن ها مانند الگوریتم RankBrain تلاش می کنند رفتار کاربران هنگام جستجو را آنالیز کنند  و متناسب با همان رتبه بندی نتایج را بهینه نمایند ، هر وقتی که کاربری عبارتی را در گوگل جستجو می کند ، یک یا چند نتیجه موجود در پیشنهادات گوگل را انتخاب خواهد کرد ، گوگل به انتخاب کاربران توجه زیادی دارد ، برای مثال اگر یک سایت در رتبه پایینی از نتایج گوگل باشد ولی کاربران زیادی بر روی آن کلیک کنند گوگل جایگاه این سایت را بهبود می دهد ، پس دیدیم که کاربران برای گوگل بسیار مهم هستند ، همچنین زمان حضور کاربران در یک سایت تا جستجوی دوباره در گوگل اهمیت ویژه ای دارد ، یعنی از زمانی که کاربر وارد سایت شما می گردد تا زمانی که مجدد همان عبارت یا عبارتی مشابه با آن را در گوگل جستجو می کند Dwell Time  نام دارد .

 

بسیاری از کاربران اینترنتی ، صفحات مورد نظر خود را از موتورهای جستجوی اصلی مانند گوگل ، بینگ و یاهو می یابند ، بدین ترتیب سئو مناسب ، کلید شما برای رسیدن به بازدید بیشتر خواهد بود ، باید بدانید که موتورهای جستجو همان چیزی را در اختیار کاربران قرار می دهند که آن ها می خواهند و به دنبالش هستند ، به همین دلیل در مقایسه با تبلیغات اینترنتی مشتریان اعتماد بیشتری به سایت شما خواهند کرد و این نشان دهنده ارزش سئو است و این که چرا باید به آن توجه کرد و اهمیت داد ، کلمات جستجو شده توسط کاربران در موتورهای جستجو از اهمیت بالایی برخوردارند و تجربه نشان داده که جذب بازدید کننده زیاد از طریق گوگل عامل موفقیت هر شرکتی است ، بازدید به دست آمده از روش های سئو بر هر نوع تبلیغ ، برتری دارد و در دراز مدت هزینه کمتری را برای شما به همراه خواهد داشت .

 

همه موتورهای جستجو به سئو نیاز دارند ، گوگل موتوری هوشمند و امروزه مهم ترین موتور جستجو در جهان است ، ولی جالب است بدانید که هنوز نیاز به کمک کاربران دارد ، آن ها همیشه در تلاشند تا نتایج بهتری را به کاربران اینترنتی ارائه دهند ، ولی با این حال محدودیت‌ هایی در این راه هست که نیاز به سئو سایت را موجب می گردد ، لازم به ذکر است که سئو اشتباه می تواند ویرانگر باشد و سایت شما را از دید کاربران پنهان کند و تمام تلاش های شما را  به هدر می  دهد ، در نتیجه رقبای شما با محتوایی ضعیف تر بازدید و محبوبیت بیشتری خواهند داشت ، گوگل دارای ربات های خزنده ای است که فاکتورهای نسبتا مشخصی برای درک محتوای صفحه دارند که در صورت رعایت آن ها شانس شما برای کسب جایگاه بالا می رود ، به این فاکتورها اصطلاحا onpage seo یا سئو درون صفحه ای می گویند ، برای موفقیت باید بدانید که این فاکتورها در سئو چه هستند ، برای اطلاعات بیشتر می توانید به قسمت آموزش های سئو فاکس مراجعه نمایید ، سئو نمونه های مختلفی دارد ، استفاده از تکنیک های سئو درجهت رضایت مشتریان و رعایت تمام قوانین و اصول در این مسیر به سئو کلاه سفید معروف است ، ولی استفاده از ضعف موتورهای جستجو و تکنیک‌های فریب آنها در کنار عدم اهمیت به رضایت بازدیدکنندگان را روش سئو کلاه سیاه می گویند ، لازم به ذکر است که گوگل این تکنیک ‌های کلاه سیاه را شناسایی می کند و سایت هایی که از این روش استفاده کرده‌اند را تنبیه می کند .

 

 

سئو و بهینه سازی وب سایت فرآیندی ساده نیست و مستلزم داشتن صبر زیاد است ، این فرایند زمانبر و مستمر می باشد ، تکنیک ها و روش های زیادی برای کسب جایگاه بهتر در نتایج گوگل وجود دارد که هر کدام می توانند تاثیر مثبتی در فرآیند سئو داشته باشند ، سه بازوی اصلی برای موفقیت در سئو وجود دارد که عبارتند از سئو تکنیکال که شامل استانداردسازی کدنویسی سایت ، رعایت اصول سئو در طراحی ، نشانه گذاری استاندارد ، بهینه سازی سرعت سایت ، طراحی نسخه ریسپانسیومی باشند ، همچنین بازاریابی محتوا که شامل فعالیت هایی شامل شناسایی کلمات کلیدی ارزشمند ، آنالیز رقبا ، تدوین استراتژی محتوایی ، تولید محتوای ارزشمند ، برچسب گذاری و دسته بندی ، لینک سازی داخلی و همچنین لینک سازی هدفمند

که شامل رعایت استانداردهای سئو تکنیکال و تولید محتوای ارزشمند است ، اگر می خواهید سئو را یاد بگیرید بهترین راهکارها  مطالعه یک کتاب پایه ، مطالعه مقالات یا مشاهده ویدئو تخصصی ، شرکت در دوره های آموزشی سئو می باشند . 

پارسینه: بعضی از افراد فکر می کنند که سئو مرده است و رقابت بین برخی از کلمات گوگل تا 800،000 نتیجه جستجو می رسد به هر حال چون سئو در ده سال گذشته تغییر بسیاری داشته است به معنی مرگ آن نیست.


به راحتی می شود فهمید که مفهوم و روش های سئو در طی این سالها تغییرات بسیاری را به خود دیده است. کسب و کارهایی که به سئو متکی هستند هرگز از بازی نتایج جستجو گوگل دست بر نمی دارند.

انجام پروسه سئو سایت در این روزها با کمی ریسک همراه است، به کارگیری روش های سئو کلاه خاکستری یا کلاه سیاه مانند: لینک سازی در شبکه وبلاگ های خصوصی (PBN)، لینک بیلدینگ دستی استفاده از ریدایرکت دامنه مرتبط و .... نه تنها باعث افزایش رتبه سایت در گوگل نمی شوند بلکه ممکن است شما را دچار به پنالتی گوگل بکنند.

تغییرات روش های سئو به معنی مرگ آن نیست

شروع آموزش سئو وردپرس در 2019

70 الی 80 درصد از کاربران بر روی نتایج ارگانیک گوگل کلیک کرده و نتایج پولی را نادیده می گیرند.

سئو یا بهینه سازی موتور جستجو روشهایی است كه برای افزایش رتبه سایت و در نتایج بالاتر موتورهای جستجو مانند Google ، Bing و Yahoo به كار می رود تا منجر به بهبود ترافیك ارگانیك وب سایت شود.

سه روش برای سئو وجود دارد، اول بخش سئو تکنیکال و دومی نیز گاهی می تواند لینک سازی یا افزایش محبوبیت در شبکه اجتماعی باشد که عمدتا به سئو خارجی سایت معروف است، سومی نیز سئو داخلی است یعنی ایجاد محتوای بهتر برای کاربر که در این مقاله به آموزش هر سه اینها در بخش های مختلف می پردازیم.

یک استراتژی خوب #SEO شامل به اشتراک گذاری نکاتی است که در واقع مفید هستند! تأثیر آنها را شما تماشا کنید.

تغییرات روش های سئو به معنی مرگ آن نیست

 

چک لیست فاکتور های سئو وردپرس

1- مشخص کنید کدام با www یا بدون www

یکی از عمده اشتباهات وبمستران عدم ریدایرکت نسخه www به بدون www است. اولین سوال گوگل از شما این است، آیا دامنه www دارد یا خیر؟

در سرچ کنسول گوگل می توانید دامنه مورد نظر خود را با www یا بدون آن تنظیم کنید. توصیه می کنیم اگر از افزونه سئو وردپرس مانند یوست سئو استفاده می کنید، این گزینه را تنظیم کنید.

2- افزونه سئو وردپرس را نصب کنید

ساختار وردپرس برای گوگل بد نیست. با این حال، ما توصیه می کنیم که افراد هنگام کار با وردپرس افزونه سئو را نصب کنند.

افزونه های سئو زیادی در بیرون هستند که تعدادشان کم نیست چندتایشان را مثال میزنیم: All in one seo pack, rankmath, seo power, yoast seo, SEO Ultimate و ... ولی بدون شک بهترین آنها یوست سئو است.

افزونه Yoast SEO به شما این امکان را می دهد تا مطالب بهتری را با تجزیه و تحلیل صفحه و کلمات کلیدی منتشر کنید، به صورت خودکار نقشه های XML را تولید کنید، Breadcrumb ها را فعال کنید، نشانه گذاری های اجتماعی را اضافه کنید.

1- نصب افزونه

وارد بخش پنل مدیریت وردپرس شده و جستجو کنید Yoast SEO و پس از مشخص شدن باکس افزونه بر روی دکمه آبی رنگ Install now یا نصب کلیک کنید.

2- فعال سازی

بر روی دکمه فعال سازی کلیک کنید تا افزونه برای شما فعال شود.

3- گشت و گذار

اکنون یک منوی "سئو" دارید که می توانید به تنظیمات افزونه دسترسی پیدا کنید. در زیر موارد بیشتری از گزینه های افزونه Yoast را مشاهده خواهیم کرد.

و به یاد داشته باشید ، این افزونه کار سئو برای شما انجام نمی دهد. افزونه تنها توصیه هایی را برای شما ارائه می دهد تا تمرکز بر روی بهینه سازی های مبتنی بر محتوا را بیشتر کنید همین!

منبع سئو فاکس: آموزش نصب و تنظیم افزونه سئو وردپرس WP Yoast

3- آدرس صفحه را دوستانه راه‌اندازی کنید

وردپرس به طور پیش فرض آدرس صفحه را عجیب و غریب (ساختار URL) ایجاد می کند که برای گوگل بهینه شده نیستند. گوگل URL هایی را که شامل عنوان یا کلمات کلیدی در پست هستند را دوست دارد، اما URL های کوتاه تر به طور کلی بهتر هستند.

برای وارد شدن به بخش پیوند های یکتا وردپرس می توانید با کلیک کردن روی "Permalinks" در داشبورد وردپرس وارد شوید تا ساختار را به نام نوشته تغییر دهید.

4- حداقل یک کلمه کلیدی را هدف قرار دهید

وقتی صحبت از آموزش سئو وردپرس می شود، لازم است به یاد داشته باشید که گوگل هنوز یک الگوریتم کامپیوتری است و به همین دلیل کلمات کلیدی در سال 2019 هنوز حائز اهمیت اند.

فقط به دلیل فشار بیشتر به مطالب، پستی منتشر نکنید. ما در ادامه به تحقیق در مورد کلید واژه ها خواهیم پرداخت. با استفاده از افزونه Yoast SEO می توانید به راحتی کلمه کلیدی مورد نظر خود را هدف قرار دهید و به تجزیه و تحلیل آن بپردازید. به طور کلی چگالی کلمه کلیدی (Keyword Density) باید بیشتر از 0.5٪ باشد. از کلمه کلیدی در تگ h1 صفحه و متا تگ های مهم سئو مانند: Description توضیحات، Title عنوان استفاده کنید. در ضمن لینک سازی داخلی را نیز فراموش نکنید.

5- کلمه کلیدی در تگ عنوان فراموش نشود

تگ عنوان صفحه هنوز مهم ترین فاکتور سئو داخلی محسوب می شود، حتما سعی کنید تا از کلمه کلیدی در شروع عنوان سایت استفاده کنید.

6- CTR خود را به واسطه تگ توضیحات بیشتر کنید

توضیحات متا هیچ تاثیر مستقیمی بر روی وضعیت سئو سایت وردپرس ندارند. با این حال، توضیحات متا بر CTR شما تأثیر گذار خواهد بود چگونه؟. نوشتن توضیحات متا جذاب بهتر می تواند کاربر را مجاب کند تا به جای آنچه در بالا یا زیر آن در SERP است، بر روی لینک شما کلیک کند. و گفته شده است هرچه CTR بالاتری داشته باشید ، گوگل صفحه شما را مرتبط تر برای کاربر در نظر می گیرد و رتبه آن صفحه را بهبود می بخشد. بنابراین به توضیحات متا می توانند در رتبه بندی تأثیر گذار واقع شود. اما نه به معنای قدیمی اسپم وار.

7- Heading: H1, H2, H3, H4

ربات خزنده گوگل تگ های HTML مانند H1 ، H2 ، H3 و غیره را بررسی می کند تا ارتباط محتوای سایت شما را بهتر درک کند. به طور کلی ، بهترین کار این است که تنها یک تگ H1 در هر پست یا صفحه داشته باشید. تگ H1 مهم ترین تیتر در صفحه است و باید شامل کلمه کلیدی اصلی باشد.

بیشتر مضامین وردپرس، اگر به صورت صحیح کدگذاری شده باشد، به طور خودکار عنوان صفحه یا پست را به عنوان هدر H1 اختصاص می دهد. سپس می توانید هدر ، H2 ، H3 ، H4 و غیره را به پست یا صفحه خود اضافه کنید.

8- تگ ALT تصویر

اتربیوت ALT به تگ ALT یا متن جایگزین تصویر گفته می شود. گوگل از تگ های آلت صفحه استفاده می کند تا متوجه محتوای تصاویر شود. توصیه می کنیم حداقل یک تصویر به همراه ALT کلمه کلیدی در صفحه داشته باشید.

9- کلمه کلیدی در پاراگراف اول

پاراگراف اول محتوای صفحات شما در وردپرس بسیار مهم است! همیشه توصیه می شود در صورت امکان کلمه کلیدی اصلی خود را در بند اول اضافه کنید.

دلیل آن این است که گوگل صفحه را از بالا به پایین crawl می کند و اگر کلمه کلیدی را در آنجا پیدا کند می تواند به مرتبط بودن مقاله شما بر اساس کلمه کلیدی کمک کند. با انجام این کار یکی از چراغ های افزونه Yoast سبز خواهد شد.

10- محتوا پادشاه است (تعداد کلمات)

این جمله قدیمی "محتوا پادشاه است" هنوز زنده است. گوگل و کاربر عاشق محتوای با کیفیت بالا هستند. به طور کلی انتشار مطالب با کیفیت بالاتر و طولانی تر بهتر از انتشار مطالب کوتاه تر است. البته می تواند متفاوت هم باشد یعنی بستگی دارد ...

اگر یک سایت خبری هستید ، ممکن است برعکس باشد. اما محتوای طولانی مدت زمان درگیر شدن محتوا با کاربر را افزایش داده و باعث کاهش نرخ بانس ریت Bounce Rate صفحه می شود که در SERP رتبه بهتری کسب می کند. رتبه های 1 تا 3 گوگل به طور مستقیم با محتوای بیشتر در رابطه اند. در واقع ، 2000 کلمه یا بیشتر میزان ایده آل است.

11- فقط از ریدایرکت 301 استفاده کنید

هنگامی که آدرس صفحه در وردپرس تغییر می کند افزونه Yoast به صورت اتوماتیک URL قدیمی را به URL جدید ریدایرکت می کند که نوع آن ریدایرکت 301 است.

روش های زیادی برای ریدایرکت وجود دارد که به معرفی برخی از آنها می پردازیم:


منبع سئو فاکسریدایرکت چیست؟ انواع روش های Redirect 301، 302، 307 در htaccess

12- به وضعیت لوکال سئو اهمیت دهید

آیا سئو محلی را فراموش کرده اید؟ این را میدانید که امروزه بیشتر جستجو ها بر اساس محل جغرافیایی کاربر به وی نمایش داده می شود؟

لوکال سئو چیست؟ موتور جستجو برای درک محتوای مرتبط با محلی خاص الگوریتم هایی را طراحی کرده است. به بهینه سازی صفحات سایت برای بهبود رتبه کلمات کلیدی محلی لوکال سئو گفته می شوند.

تکنیک های سئو محلی


منبع: لوکال سئو چیست - تکنیک های بهینه سازی نتایج جستجو محلی (Local SEO)

13- یک مشاوره سئو حرفه ای استخدام کنید

برخی از مدیران سایت ها بر این عقیده هستند که سئو می بایست توسط خودشان انجام شود. در برخی مواقع نیز کار به مرحله ای میرسد که نیاز به مشاوره سئو بصورت تخصصی وجود دارد.

اگر در سئو تازه کار هستید پیشنهاد می شود برای انجام امور پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط با حوزه فعالیت، طراحی لندینگ پیج ها، انجام سئو تکنیکال و سئو داخلی، لینک بیلدینگ حرفه ای، تولید محتوا، مشاوره نحوه کارکرد الگوریتم های گوگل مانند پنگوئن و گوگل دنس و .... از یک مشاور سئو حرفه ای مشورت بگیرید.

اگر قصد استخدام مشاورحرفه ای سئو و بهینه سازی سایت را دارید ما سئو فاکس را پیشنهاد می کنیم.

14- از متا تگ های موثر بر سئو استفاده کنید

موتور های جستجوگر برای درک بهتر محتوای وب سایت از کد های خروجی HTML صفحه استفاده می کنند و آن ها را به طور مستقیم در نتایج جستجو نمایش می دهند.

معرفی ۷ تگ اچ تی ام ال تاثیر گذار در سئو


15- اصول بازاریابی محتوا را رعایت کنید تا به برندینگ اینترنتی برسید

همانطور که گفته شد محتوا در سئو پادشاه است البته بعد از بک لینک. با رعایت نکات و اصول کانتنت مارکتینگ کاربران سایت را تشویق به مطالعه مقالات مرتبط کرده، بانس ریت سایت را کاهش داده و باعث به یاد ماندن برند سایت در ذهن مخاطبین خود شوید. توجه داشته باشید که در سال 2019 برندینگ دست برتر سئو است.

16- اتوریتی سایت خود را افزایش دهید

اتوریتی (Authority) یک شاخص اندازه گیری قدرت یک سایت بر اساس متریک های لینک بیلدینگ است. اتوریتی به دو بخش پیج اتوریتی و دامین اتوریتی تقسیم می شود.

۱۲ روش برای افزایش اتوریتی سایت


منبع سئو فاکس

17- از هاست بی کیفیت استفاده نکنید

تاثیر هاست بر سئو بر کسی پوشیده نیست. داشتن هاست با کیفیت باعث بهبود وضعیت سئو نمی شود اما بالعکس استفاده از هاست بی کیفیت می تواند آسیب های جدی به وضعیت سئو وارد کرده و حتی در مواقعی منجر به پنالتی و حذف از نتایج جستجو شود از مهم ترین فاکتور های داشتن هاست بهینه می توان به موارد زیر اشاره کرد:


 • آپتایم یا سرعت پایداری

 • پینگ، فاصله میان اتصال

 • موقعیت هاست

 • امنیت

 •  پشتیبانی


18- لینک های خروجی صفحه را نوفالو کنید

لینک نوفالو لینکی است که توسط ربات خزنده موتور جستجو دنبال نمی شود.

توجه داشته باشید که لینک ها از مهم ترین فاکتور های رتبه بندی گوگل هستند اگر لینکی در صفحه دارید که با محتوای صفحه مرتبط نیست حتما آن را نوفالو (Nofollow) کنید با افزودن Rel="nofollow".

19- توسط الگوریتم پنگوئن جریمه نشوید!

با خرید لینک های Site-wide که در تمامی صفحات سایت تکرار می شوند ممکن است در معرض پنالتی گوگل توسط الگوریتم پنگوئن قرار بگیرید.

اگر سایت رقیب به شما بک لینک اسپم ارسال کرده است با استفاده از ابزار Google Disavow آن ها را پاک سازی کنید تا در رتبه بندی موثر نباشند.

20- کتاب سئو از منابع معتبر دانلود کرده و مطالعه کنید!

یکی از بهترین راه های یادگیری سئو مطالعه کتاب است اگر مبتدی هستید پیشنهاد ما دانلود و مطالعه کتاب سئو و بهینه سازی موتور جستجو برای مبدتیان می باشد. می توانید این کتاب را از وب سایت سئو فاکس دانلود کنید.

21- سوشیال مارکتینگ و شبکه اجتماعی

با به اشتراک گذاری مقالات سایت در شبکه های اجتماعی لینک طبیعی و با کیفیت دریافت کرده و سینگال های سوشیال نتورک دامنه خود را قوی تر کنید. کاربران زیادی می توانند از سمت شبکه های اجتماعی جذب سایت شما شوند.

منبع: سایت سئو فاکس - https://seofox.ir


برندینگ چیست؟ تاثیر سئو در برندسازی اینترنتی
لینک سازی سالها مهم ترین فاکتور سئو در بین ۲۰۰ فاکتور رتبه بندی بوده است اما پس از گذشت سالها و آپدیت الگوریتم گوگل پنگوئن به نسخه ۴.۰ لینک های برندی تاثیر سئو بسیار زیادی دارد لذا برندینگ در۲۰۱۹ دست برتر سئو است .برندینگ چیست؟ تاثیر سئو در برندسازی اینترنتی لینک سازی سالها مهم ترین فاکتور سئو در بین ۲۰۰ فاکتور رتبه بندی بوده است اما پس از گذشت سالها و آپدیت الگوریتم گوگل پنگوئن به نسخه ۴.۰ لینک های برندی تاثیر سئو بسیار زیادی دارد لذا برندینگ در ۲۰۱۹ دست برتر سئو است .
از زمان پیداش موتور های جستجو لینک سازی خود را به یکی از مهم ترین بخش های سئو سایت تبدیل
کرد. تا به امروز که حدود ۱۵ سال از اولین موتور جستجو وب می گذرد لینک بیلدینگ جزو مهم ترین
فاکتور های سئوست .
اما هر بک لینکی از ارزش خاص بر خوردار نیست، این یعنی بک لینک ها به نسبت میزان انتقال پیج
اتوریتی سایت ) Page Authority
 
( در دسته بندی های خاصی قرار میگیرند .
به طور مثال دریافت بک لینک از سایت های دانشگاه با پسوند دامنه . EDU یا سایت های دولتی . GOV از
دیدگاه موتور جستجو قابل اعتماد تر هستند لذا امتیاز بیشتری به آنها داده خواهد شد .
آنکر تکست یا متن لینک شده یکی از عوامل تاثیر گذار در کیفیت بک لینک است. در اینجاست که پای
برندینگ به میان می آید اگر متن لنکر حاوی نام برند باشد گوگل وزن بیشتری به کیفیت بک لینک داده و
تاثیر سئو آن دو چندان می شود.

برندینگ چیست چطور بر سئو تاثیر می گذارد

هر چه نام برند پرآوازه تر باشد شانس لینک گرفتن آن در وب بیشتر خواهد شد. دیجی کالا را در نظر
بگیرید بخش عمده ای لینک های داده شده به این سایت به خاطر خرید یا انجام کار خاصی نیست بلکه تنها
یک برند منشن می باشد .

اما همین اشاره ها به برند دیجی کالا باعث رشد سئو سایت شده و کلمات کلیدی محصولات این فروشگاه
رتبه بهتری نسبت به سایر فروشگاه ها در گوگل کسب کرده اند.

برندینگ در عموم با نام برندسازی شناخته می شود که از قدیمی ترین و در عین حال قدرتمند ترین روش
های بازاریابی دیجیتال و افزایش فروش محصولات است.

اطلاعات بیشتر در سایت سئو فاکس: اصول برندینگ چیست؟ با نحوه برند سازی اینترنتی در سال ۲۰۱۹
آشنا شوید.

برندینگ روحیست که نام برند معنا می بخشد. اشاره به نام برند یکی از بخش های بسیار مهم در سئو است
لذا ارتباط میان برندسازی و بهینه سازی سایت هیچ وقت نباید قطع شود .

رابطه میان برندینگ و بازاریابی محتوا چیست
ابتدا به بررسی سوال بازاریابی محتوا چیست؟ می پردازیم: به نشر محتوا برای رسیدن به جامعه مورد هدف
که در مسیر اهداف بازاریابی سایت یا برندینگ قرار دارند بازاریابی محتوا گفته می شود.

بازاریابی محتوا یکی از قدیمی ترین روش های برندینگ است، بازاریابی محتوا برای سایت و فروشگاه
اینترنتی به صورت کلی به سه بخش؛ محتوای متنی، ویدئو، پادکست و تصویر تقسیم می شود .

انواع روش های بازاریابی محتوا چیست
▪ محتوا تصویری
▪ محتوا متنی
▪ محتوا ویدئویی
▪ پادکست صوتی

بررسی اهداف برندینگ و تولید محتوا

هدف از برندینگ دیده شدن و ماندن در معرض دید است و انجام بازاریابی محتوا به واسطه تولید محتوا
اختصاصی و با کیفیت می تواند کمک بسزایی در پروسه ساخت و افزایش محبوبیت یک برند داشته باشد و
در نهایت انجام تمامی موارد بالا منجر به بالا رفتن میزان محبوبیت در وب شده و باعث بهبود اوضاع سئو
وب سایت می شود .

اهداف اصلی از تولید محتوا چیست؟
در حقیقت مهم ترین هدف از تولید محتوا ارائه نیاز های کاربر و مطلع کردن آن از موضوعی خاص است.
هر چه محتوا از نظر مفهومی پویا تر باشد کاربر با خواندن آن احساس بهتری پیدا می کند .
اگر قصد سفارش خدمات تولید محتوا یونیک برای سایت و فروشگاه اینترنتی خود را دارید شرکت سئو
فاکس یکی از ب هترین ها در ایران است.
در انتها: یک محتوای خوب چه ویژگی هایی دارد ؟
منبع: سئو فاکس
سایت: seofox.irدر این مطلب می خواهیم بدانیم که وظایف یک مشاور سئو چیست ، یک مشاور سئو ، باید با دانش و امکاناتی که در اختیار دارد ، روش های صحیحی برای موفقیت در سئو سایت و پروژه به کار گیرد ، خوب است بدانید که این گاهی کافی نیست ، چرا که در رقابت در کلمه های دشوار گاهی ممکن است بدون اینکه بدانید با ده ها سایت که هرکدام تیمی حرفه ای در اختیار دارند مجبور به رقابت می شوید ، این خود امری است که کار را گاهی برای مدیران حرفه ای به دلیل هزینه های بالا ، کمی دشوار می کند ، در بعضی موارد مدیران بر اساس رقبای موجود تصمیم می گیرند سئو را از اولویت در دوره هایی خارج نمایند ، یهنی این بهترین کار در آن زمان خاص خواهد بود ، ولی با آموزش سئو می توان یک سایت را به بهترین شکل ممکن سئو کرد و به صفحات اول گوگل رساند و این امر مستلزم کمک گرفتن از یک مشاور سئو حرفه ای خواهد بود .

یک مشاور سئو باید بررسی کند که خود سایت از لحاظ ساختاری ، برای موتور های جستجو مانند گوگل درست ساخته شده یا باید تغییراتی در آن داده شود ، یکی دیگر از وظایف مشاور سئو ، جمع آوری گذشته سایت می باشد ، برای مثال در 3 ماه اخیر چه میزان محتوا و چه تعداد پیوند خارجی یا همان بک لینک برای سایت کار شده است و این که این لینک ها مفید و حرفه ای بوده اند یا نه باید تغییراتی در آن ها داده شود ، سپس باید دید رقبا در چه وضعیتی هستند ، با این نگرش می توان درست تصمیم گرفت  و برای آینده برنامه ریزی درست انجام داد و پروژه سئو سایت را مدیریت کرد ، پس با شناخت قابلیت های سایت ، پیشینه سایت ، و تحلیل رقبا می توان برای پیشرفت پروژه تصمیم گرفت و امکانات مجموعه را در کنار این لیست آورد تا به اعداد درست توانایی رسید ، لازم به ذکر است که تولید محتوا و هزینه لینک سازی از مهم ترین موارد می باشند ، برای سئو سایت خود باید به یک مشاور سئو حرفه ای و قابل اعتماد مراجعه کنید ، اگر اولین تصمیم را درست اتخاذ کنید در نهایت به یک سایت بسیار معتبر در گوگل خواهید رسید .


برای چینش اطلاعات در کنار هم و به دست آوردن نقشه راه ، کمی نیاز به دانش برنامه نویسی خواهد بود که یک مشاور سئو حرفه ای قطعا این دانش را دارد ، مثلا تعداد خط ها یا کدهای سازنده در صفحات سایت نسبت به محتوا نباید خیلی زیاد و بیشتر از 90 درصد باشد و برای رسیدن به این نتیجه مشاور سئو باید روش های خوبی را به کار گیرد از جمله استفاده نکردن از کدهای سنگین ، برای این که بتوانید به تحلیل سئو سایت رقبا بپردازید ، باید یک مشاور خوب سئو استخدام کنید و با گذاشتن زمان برای این کار جایگاه حقیقی و میزان کاری که رقبا انجام می دهند را بررسی نمایید ، این مرحله یکی از مهم ترین مراحل سئو سایت می باشد ، برای این که بتوانید از کار مشاور سئویی که استخدام کردید مطمئن باشید ، بعد از طی کردن مراحل اولیه باید کمی زمان بدهید ، در دو ماه اول ممکن است نتیجه ای نبینید ولی در 6 ماه اول اگر باز هم نتیجه ای ندیدید ، باید مشاور سئو خود را تغییر دهید و خدمات سئو سایت خود را از شرکت سئو دیگری دریافت کنید یا این که به او بگویید تغییری در روش خود ایجاد کند ، یکی دیگر از وظایف یک مشاور سئو تهیه لیست هدف ها و کارهایی که باید انجام شود و لیست جزئیات وظایف افراد برای موفقیت در سئو است  ، از جمله مهم ترین وظایف یک مشاور سئو می توان به تهیه و انتشار مطلب سئو شده ، لینک سازی درونی بین محتواها ، سئو و لینک سازی خارجی یعنی خرید بک لینک حرفه ای ، کامنت گذاری یا review rate و  vote ، بررسی روند کار در وب مستر گوگل ، لازم به ذکر است که این چند کار با توجه به پروژه های گوناگون همیشه ثابت هستند و از وظایف همیشگی مشاور سئو می باشند و او موظف به تهیه و یا نظارت بر روند انجام آن ها می باشد .

از جمله مسئولیت های مشاور سئو انجام آزمون ها ، جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها و نتایج ، شناسایی فرآیند و رویکرد برای رسیدن به حداکثر ROI در کمپین های جستجوی پولی ، پیگیری ، گزارش و تجزیه و تحلیل وب سایت ، کمپین ها و طرح های  PPC ، مدیریت هزینه های کمپین ، صرفه جویی در بودجه ، برآورد هزینه های ماهانه و تطبیق اختلافات ، بهینه سازی صفحات کپی و فرود برای بازاریابی موتور جستجو ، کشف کلید واژه ها ، گسترش و بهینه سازی ، تحقیق و پیاده سازی توصیه های بهینه سازی توسط موتور جستجو ، تحقیق و بررسی لینک های تبلیغاتی رقیب ، توسعه و پیاده سازی استراتژی ساخت لینک کار با تیم توسعه جهت اطمینان از اینکه بهترین شیوه های سئو به درستی روی کد توسعه یافته جدید اجرا می شود ، کار با تیم های سرمقاله ای و بازاریابی برای هدایت SEO در ایجاد محتوا و برنامه نویسی محتوا ، ارائه پشنهادات برای تغییردر طراحی وب سایت ، محتوا ، لینک دهی و عوامل دیگر به منظور بهبود موقعیت های SEO برای کلمات کلیدی هدف می باشند .


پیش نیازهایی که یک مشاور سئو باید داشته باشد از جمله تجربه های ثبات شده  SEO ، تجربه های ثبات شده SEM در مدیریت کمپین های PPC در سراسر گوگل ، یاهو و بینگ ، درک جامع از بازاریابی عملکردی ، تبدیل و کسب مشتری آنلاین ، تجربه عمیق در مورد کار با ابزارهای تجزیه و تحلیل وب سایت ، تجربه کار با ابزارهای مدیریت پیشنهاد به عنوان مثال ، معادلات کلیک ، مارین ،  Kenshoo، Search Ignite ، تجربه کار با A / B و آزمایش های چند متغیره ، دانش کاری در مورد HTML و CSS ، محدودیت ها و توسعه جاوا اسکریپت ، شناخت شاخص های رتبه بندی و الگوریتم های موتور جستجو ، به روز بودن با آخرین روند و بهترین شیوه ها در SEO و SEM ، مدرک لیسانس  یا مدرک کارشناسی ارشد در رشته مرتبط می باشند .


تاریخچه سئو و پیدار شدن موتور های جستجو


وبمستران و تولید کنندگان محتوا در وب از اواسط دهه ۹۰ میلادی آغاز به انجام مراحل سئو برای موتور های جستجو کردند و برای اولین بار وب سایت ها در موتورهای جستجو فهرست بندی شدند.در ابتدا پس از انجام ثبت سایت در گوگل توسط مدیر سایت کراول یا خزنده وب (Crawler) وارد صفحه می شد تا اطلاعات و لینک ها را جمع آوری، پردازش (رندر) و در آخر ایندکس کند.این فرایند شامل یک عنکبوت خزنده برای موتور جستجو است که یک صفحه را دانلود می کند و آن را در سرور اختصاصی موتور جستجو ذخیره می کند. برنامه دوم ، که به عنوان فهرستگر شناخته می شود اطلاعات مربوط به صفحه مانند کلماتی را که در آن قرار دارد، جایی که در آن قرار گرفته اند را استخراج می کند و وزن مشخص را برای کلمات کلیدی خاص و همچنین تمام لینک که صفحه در آن قرار دارد حساب می کند با ، پردازش یا اصطلاحا Render اطلاعات.

از فعال ترین وب سایت های موجود در اینترنت در زمینه سئو میتوان به موارد زیر اشاره کرد:


اهمیت سئو روز به روز بیشتر می شود


شاید االن از خود بپرسید که تاریخچه سئو چیست می توانید اطالعات دقیق در این خصوص را در سئو فاکس بدست آورید.


پس از گذشت زمان صاحبان وب سایت ارزش رتبه بالا و دیده شدن بهتر در نتایج جستجو در موتورهای جستجو (SERP) را به رسمیت شناختند و فرصتی را برای هر دو دسته سئو کاران کلاه سفید و سئو کاران کلاه سیاه و متخصصین سئو کلاه خاکستری ایجاد کردند.

به گفته تحلیلگر صنعت سرچ، دنی سالیوان (Danny Sullivan) عبارت “بهینه سازی موتور جستجو” احتمالاً در سال ۱۹۹۷ برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفت.

در ۲ می ۲۰۰۷ جیسون گمبرت اولین شرکتی را داشت که در آن خدمات سئو در زمینه بازاریابی اینترنتی ارائه می شد.

پدیدار شدن الگوریتم های گوگل


اولین نسخه از الگوریتم ها در موتور های جستجو به وبمستران این اجازه را می داد تا با قرار دادن کلمه کلیدی در متاتگ یا بررسی وضعیت ایندکس صفحه را بررسی کنند مانند Aliweb.

آغاز متاتگ در موتور های جستجو


در آن زمان بهترین روش برای افزایش رتبه سایت ساخت بهترین متاتگ بود که برای موتور جستجو حکم درک بهتر محتوای هر صفحه را داشت.

از تگ noindex در آن زمان استفاده زیادی نمی شود چرا که وبمستران زیادی با نحوه انجام سئو آشنا نبودند، در هر صورت با زیاد شدن استفاده اسپم طور از کلمات کلیدی در تگ متا کیورد نتایج غیر قابل اعتماد شدند چرا که ممکن بود محتوای صفحه با تگ keywords همخوانی نداشته باشد.

از مهم ترین لیست انواع متا تگ های موثر در سئو صفحه می توان به تگ Description, Keywords, robots نام برد.

بسیاری از سایت ها با تولید اتربیوت های html غیر مرتبط با موضوع صفحه رتبه خوبی در نتایج جستجو کسب می کردند.

شروع رقابت برای افزایش رتبه سایت و و کلمات در نتایج جستجو


در ۱۹۹۷ طراحان موتور های جستجو متوجه شدند وبمستران در حال تلاش برای افزایش رتبه سایت و کلمات کلیدی در نتایج جستجو هستند و بعضی از وبمستران رتبه های خود را به صورت دستی در نتایج بالا می شکند در موضوعات بی ربط با کلمه سرچ شده.

اولین نسل موتور های جستجو مانند Altavista و Infoseek الگوریتم های جدیدی را طراحی کردند تا مانع از دستکاری صاحبان وب سایت در رتبه بندی ها شود اما نشد!.

با اضافه شدن الگوریتم های جدید مانند چگالی کلمه کلیدی (Keyword density) اوضاع کمی بهتر شد اما هنوز این ابزار تحت کنترل وب مستران بودند، سازندگان موتور های جستجو اولیه از این موضوع رضایتی نداشتند به دلیل اینکه برخی افراد از آن برای سوء استفاده شخصی نتایج جستجو را دستکاری می کردند.

از آنجا که موفقیت و محبوبیت یک موتور جستجو با توانایی آن در تولید مناسب ترین نتایج برای هر جستجوی مشخص می شود کیفیت پایین یا نتایج جستجوی نامربوط می تواند کاربران را به سمت یافتن منابع جستجوی دیگر سوق دهد. موتورهای جستجو با توسعه الگوریتم های رتبه بندی پیچیده تر پاسخ دادند.

با در نظر گرفتن عوامل اضافی که برای دستکاری وب مسترها دشوارتر بود. در سال ۲۰۰۵ ، کنفرانس سالانه ، AIRWeb ایجاد شد تا محققان مربوط به بهینه سازی موتور جستجو و مباحث مربوط به آنها را گرد هم آیند.

کسایی که خدمات سئو خود را به شرکت های که از تکنیک های غیر قانونی سئو که معروف به سئو کلاه سیاه (Black Hat SEO) است استفاده می کردند سپرده بودند از نتایج جستجو به صورت دستی حذف شدند.

. در سال ۲۰۰۵ وال استریت ژورنال از شرکتی به نام قدرت ترافیک خبر داد که گفته می شود از تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده کرده است و شرکت خورده اما اقدام به افشای این موضوع نکرده.

کجله وایرد گزارش داد که همان شرکت به یک بلاگر به دلیل افشای این موضوع در وبلاگ شخصی خود شکایت کرد.

پس از مدتی مشخص شد که مت کاتس از گوگل در یک ویدئو اعلام کرد شرکت Traffic Power  و تعدادی از مشتریان آن را از نتایج جستجو حذف کرده است به دلیل تخطی از قوانین گوگل.

انقلاب گوگل


در ۱۹۹۸ دو فارغ التحصیل از دانشگاه استنفورد با نام های لری پیج و سرگی برین Backrub را توسعه دادند.

این موتور جستجو از خروجی ریاضی بر منبای عدد الگوریتمی به نام پیج رنک (Page Rank) که توسط بنیانگذاران آینده گوگل اختراع شده بود استفاده می کرد، پیج رنک با بررسی میزان کمیت و کیفیت لینک های داخلی و خارجی عددی بین ۱ تا ۱۰ را مشخص می کرد.

پیج رنک تخمین میزد احتمال دسترسی یک صفحه برای کاربری که در وب گشت و گذار می کند چقدر است با در نظر گرفتن دنبال کردن لینک های داخل وب.

با یک نتیجه گیری ساده می توان فهمید که برخی از لینک ها مهم تر از سایرین هستند لینک هایی که احتمال وصل شدن به صفحات پر بازدید را افزایش می دادند پیج رنک بیشتری را نیز منتقل به سایت میزبان منتقل می کردند.

Larry page و Sergey Brin گوگل را در ۱۹۹۸ تاسیس کردند. گوگل بازدید قابل توجهی را از اینترنت برای خود جلب کرد چون کاربران زیادی طراحی ساده آن را دوست داشتند.

فاکتور های سئو خارجی (Off Page SEO) به الگوریتم های گوگل اضافه شده بودند مانند: کلمه کلیدی در لینک (آنکر تکست) یا فاکتور های سئو داخلی مانند: متاتگ ها، تگ های Heading H1, h2، عنوان صفحه، ساختار سایت و لینک سازی داخلی.

اگرچه گوگل انقلابی نسبت به دیگر موتور های جستجو زمان خود محسوب می شد اما وبمستران هنوز موفق به بهبود رتبه کلمات کلیدی خود در نتایج جستجو گوگل بودند با ساخت ابزار  های لینک بیلدینگ و شبیه سازی Structure.

الگوریتم پاندا و گوگل پنگوئن


گوگل بزرگ ترین گام خود را در آپدیت بزرگ الگوریتم های پاندا و پنگوئن برداشت. الگوریتم پاندا مسئول جریمه سایت ها با محتوای ضعیف و الگوریتم گوگل پنگوئن.  مسئول جریمه سایت های اسمپر لینک.

 

خدمات سئو


لیست خدمات سئو به صورت کلی به انجام خدمات سئو و مشاوره سئو تقسیم می شود. برای اطالعات بیشتر شما باید بدانید که وظایف یک سئو کار چیستسئو چیست و چطور می توان محیط وردپرس را بهینه سازی کرد؟


در این مقاله می خواهیم به این که سئو چیست و چطور میتوان محیط وردپرس را بهینه سازی کرد ، بپردازیم ، می دانید که ایجاد یک سایت وردپرس رایگان است و پلاگین های سئو رایگان زیادی وجود دارند ، کاربرانی که به دنبال ایجاد یک سایت رایگان هستند ، می توانند از این سیستم مدیریت محتوا برای ایجاد سایت و سئو استفاده کنند

وردپرس دارای سئو قوی می باشد ، ولی با این حال سئو و بهینه سازی سایت های وردپرسی، می تواند رتبه های سایت های استفاده کننده از این سیستم را ارتقا دهد .
همان طور که می دانید وردپرس یکی از سیستم های مدیریت محتوای پیشرفته است و به راحتی اجازه ایندکس شدن تک تک صفحات ایجاد شده توسط کاربران را به موتور های جستجو می دهد ، برای اینکه سئو وب سایت وردپرس خود را ارتقا دهید ، می توانید کارهایی را که به شما پیشنهاد می کنیم ، انجام دهید.

واژه Permalink در نرم افزار های مدریت محتوا را به صورت های مختلفی می شنوید ولی همه آنها یک کار انجام می دهند و آن امکان Rewrite کردن آدرس صفحات با کمک بانک داده می باشد ، باید بدانید که این کار از نظر کد نویسی پیچیده است ، بنابراین نرم افزارهای مدیریت محتوا تنها از کاربر ساختار را پرسیده و بقیه کار را خودشان انجام می دهند ، به همین راحتی ، در قسمت Settings / Permalinks در پنل مدیریت وردپرس ، می توانید ساختار فایل خود را وارد نمایید ، خوب است بدانید که مقدار پیشفرض بصورت ?p=<postid> می باشد که آدرس هر صفحه ای را با توجه به id آن در بانک داده باز می گرداند ، برای مثال آدرس صفحه ای که برای آموزش سئو ایجاد کرده ایم به صورت www.url.com/?p=124/ می شود ، این آدرس برای کاربران عادی بی معنی است ، پس باید آن را تغییر دهید و خوب است بدانید که گزینه های پیشنهادی /post-name/ و /category/post-name/ می باشد ، ساختار /%postname%/ برای شروع بسیار مناسب است ، برای اینکه این نام شامل طبقه بندی های هم بشود ، می توانید از قسمت CustomStructure ، ساختار /%category%/%postname%/  را انتخاب نمایید ، تغییر permalink اولین کاری است که باید انجام دهید چرا که اگر بخواهید این کار را به آینده موکول کنید ، تمام لینک هایی که در شبکه های اجتماعی و سایر سایت ها برای تبلیغ قرار داده اید ، تبدیل به کابوس سئو سایت شما خواهند شد ، البته با یادگیری سئو می توانید از این خطرها در امان بمانید .

لازم به ذکر است که تفاوت هایی میان سئو در نرم افزار سارگون و وردپرس وجود دارد ، وردپرس برای کلیه کاربران و مخاطبانش برنامه نویسی شده و به همین دلیل برخی مشکلات مربوط به بخشی خاص از مخاطبان را با دشواری می تواند حل کند که یکی از آن ها مربوط به مشکلات زبان فارسی می باشد ، البته باید بدانید که وردپرس تقریبا 100 درصد فارسی شده ، ولی برای زبان فارسی برنامه نویسی نشده است ، فرض کنید می خواهید صفحه ای با عنوان چگونه می توان سایت های وردپرس را سئو کرد ، ایجاد کنید ، در بهترین حالت شما لینکی خواهید داشت که محتوای فارسی را برای شما با حروفی غیر قابل خواندن برای بیننده به انگلیسی تبدیل خواهد کرد ، مرورگرها ممکن است لینک فارسی را درست نمایش دهند ولی کپی کردن این لینک ها در مکان های مختلف مانند شبکه های اجتماعی دردسرهایی را برای شما به همراه خواهد داشت ، برای این که این مشکل در وردپرس حل شود باید از پلاگین های سئو استفاده نمایید و بعد از تنظیم پلاگین باید هنگام ایجاد صفحه حواستان باشد که قبل از انتشار ، موارد را به درستی وارد کنید ، چرا که در صورت خالی بودن هر کدام از گزینه ها وردپرس ، از مقدار پیشفرض عنوان مقاله استفاده خواهد کرد و این اصلا خوب نیست .
نرم افزار مدیریت محتوای سارگون برای زبان فارسی نوشته شده و خیلی راحت کاربر را برای ایجاد محتوای مد نظر راهنمایی می کند و کاربر به راحتی و تنها با چند کلیک نام و آدرس صفحه خود را وارد و یا تغییر می دهد ، در این سیستم کلمات کلیدی و برچسب ها در دسترس کاربر بوده تا  بتواند خیلی راحت  از آن ها استفاده نماید .

یکی از مهم ترین کارها برای بهینه سازی محیط وردپرس حذف حروف بی معنی است ، همان طور که می دانید در زبان های مختلف حروفی برای ارتباط حروف دیگر وجود دارند ، مثلا در فارسی با حرف "و" را برای ارتباط دو کلمه بکار می بریم نرم افزار yoast حروف بی معنی مانند “a”, “and”, “the”  را به صورت اتوماتیک حذف می کند ، خوب است به یاد داشته باشید این ویژگی را بعد از ارسال پست تغییر ندهید چرا که سئو سایت خود را با بدترین کابوس ممکن یعنی لینک شکسته از شبکه های اجتماعی مواجه می کنید ، یکی از برتری های سیستم مدریت محتوای سارگون به وردپرس و yoast ، طراحی یک پارچه و کاربرپسند آن است که عملا امکان خطا در بخش آدرس صفحات وجود ندارد ، تنها کافی است قبل از ذخیره صفحه یکبار لینک خود را با دقت بخوانید ، خیلی راحت و آسان ، لازم به ذکر است که yoast یک پلاگین مانند همه پلاگین های دیگر وردپرس می باشد و ممکن است درصورتی که پنل مدیریتی خود را تنظیم نکرده باشید ، اطلاعات مربوط به بهینه سازی سایت در زیر سایر پلاگین ها قرار گیرند و احتمال فراموش شدنشان زیاد تر گردد ، به این موضوع باید دقت داشته باشید ، خوب است بدانید که در پنل مدیریتی سارگون تا زمان وارد نکردن تمام بخش های صفحه امکان بارگذاری وجود ندارد و با این تفاسیر هرگز آدرس های صفحه نامطلوب نخواهید داشت .
منبع: سئو فاکس


سئوی سایت از انواع متفاوتی برخوردار است، یک سایت می تواند بر اساس کلمات کلیدی سئو شود یا افزایش ورودی ارگانیک گوگل آن افزایش پیدا کند این روند کاملا بستگی به KPI و اهداف پروژه دارد، خدمات سئو که ما در سئو فاکس انجام می دهیم به شرح زیر است:

سئو و بهینه سازی سایت

طراحی وب سایت


تولید محتوای تخصصی

سفارش سئو سایت


اگر مدیر سایت یا کسب و کار اینترنتی هستید و قصد سفارش سئو و بهینه سازی سایت دارید وارد جای درستی شدید لیست خدمات سئو ما را مطلعه کنید و برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

شرایط ثبت سفارش سئو سایت

لیست خدمات سئو سایت مورد نظر خود را انتخاب کرده و از طریق فرم سفارش جزئیات پروژه را برای ما ارسال کنید.


توصیه می شود تا قبل از ارسال فرم شرایط و قوانین و سوالات متداول را مطالعه نموده و جهت اطمینان خاطر از کیفیت کار ما لیست نمونه کارها را مشاهده کنید.

مراحل سفارش سئو و بهینه سازی سایت:
خرید بک لینک


خرید بک لینک از درصد ریسک بسیار بالایی برخوردار است چرا که سازنده های لینک معمولا شناختی از وب سایت شما نداشته و لینک ها را به صورت کیلویی ایجاد می کنند، این بک لینک ها در بیشتر مواقع نه تنها باعث بهبود جایگاه سایت شما در نتایج جستجو گوگل نمی شوند بلکه ممکن است سایت شما را تا مرز پنالتی کشانده و منجر به کاهش رتبه شوند چرا؟ دلیلش را در ابتدای صحبت هایمان گفتیم، شناخت و عدم وجود وسواس سازنده های لینک.

آموزش سئو رایگان | فیلم اموزش SEO سایت - مبتدی، پیشرفته، حرفه ای، مقدماتی (آپدیت ۲۰۲۰)سئو فاکس یک منبع داخلی جذاب برای یادگیری سئو آموزش سئو مقدماتی به صورت رایگان از صفر تا صد، مقدماتی و پیشرفته است. محتوا های آموزشی ما به صورت نوشته، صوتی (پادکست)، تصویری، ویدئویی و PDF در دسترس مخاطبان قرار میگیرند لازم به ذکر است که اعلام کنیم بیشتر محتوا ها آپدیت سال 2020 هستند.

سئو فاکس
خرید بک لینک تضمینی از درصد ریسک بسیار بالایی برخوردار است چرا که سازنده های لینک معمولا شناختی از وب سایت شما نداشته و لینک ها را به همینجوری ایجاد می کنند.

بک لینک های انبوه که توسط لینک سازان ساخته می شود در بیشتر مواقع نه تنها باعث بهبود جایگاه سایت شما در نتایج Google نمی شوند بلکه ممکن است سایت شما را تا پنالتی کرده و منجر به کاهش رتبه شوند چرا؟ دلیلش را در ابتدای صحبت هایمان گفتیم، شناخت استراتژی لینک سازی.

لینک هایی که به صورت پکیجی به صورت فروش می رسند در اکثر مواقع (طبق بازخورد مستقیمی که بنده از مشتریان و این ور و آن ور شنیده ام) یا خنثی هستند یا اثر منفی دارند کم پیش می آید که این دسته از لینک ها به افزایش رتبه سایت شما کمکی بکنند.

برای اولین بار در تاریخ ایران: خرید بک لینک دائمی موثر با کیفیت


سایت سئو فاکس (SEOFox.ir) در این پکیج برای اولین بار در ایران اقدام به فروش بهترین سایت ها برای ساخت بک لینک توسط خودتان کرده ایم. هیچ فردی بیشتر از خودتان دلسوز شما نیست با تهیه کردن بک لینک های حرفه ای ما که در پکیج های مختلف ارائه می شوند به لیستی از صدها وب سایت ایرانی و خارجی برای انجام لینک سازی دست پیدا خواهید کرد.اصطلاحات بک لینک 


بک لینک سایت خارجی

لینک سازی در سایت هایی که زبان محتوایی آنها فارسی نیست

بک لینک قوی

لینک هایی که در افزایش رتبه موثر بوده و توسط گوگل Crawl می شوند این دسته از لینک ها معمولا به راحتی ساخته نمی شوند.

بک لینک طبیعی

چیزی به اسم بک لینک طبیعی وجود ندارد، تمامی Backlink های پولی غیر طبیعی هستند.

بک لینک واقعی

این مورد نیز مانند مورد بالا اشتباه جا افتاده است چیزی به اسم لینک واقعی و غیر واقعی وجود ندارد.

بک لینک دائمی

لینک هایی که در پکیج های فوق برای فروش قرار گرفته اند دائمی هستند و به ریسک حذف شدن آنها بسیار پایین است.

بک لینک هرمی

روشی در لینک سازی است که در اصل به آن Tiered Link Building گفته می شود.

بک لینک ارزان

خریدن بک لینک ارزان در بسیاری از سایت های ایرانی مطرح شده است اما به راستی لینک های با کیفیت ارزان نیستند.

بک لینک تک صفحه ای

در مرتبط ترین صفحه یک وب سایت با موضوع خود لینک ایجاد کنید.

بک لینک سایت واید

لینکی که در تمامی صفحات یک وب سایت تکرار می شود Site-Wide نام دارد.

بک لینک مرتبط

اگر سایت لینک دهنده مرتبط با موضوع سایت گیرنده لینک باشند تاثیر بک لینک دوچندان خواهد شد.

بک لینک انبوه

اصلا به درد افزایش رتبه نمی خورد و در بیشتر اوقات سایت شما را تا مرز پنالتی پیش خواهد برد.

بک لینک و رپورتاژ

بک لینک در واقع همان کار رپورتاژ آگهی را انجام می دهد لذا خرید بک لینک و رپورتاژ هر دو به یک معناست.

بک لینک تضمینی

تضمینی در لینک سازی وجود ندارد و این حرف فقط در حد یک شعار است.

میهن بک لینک

وب سایت خرید و فروش بک لینک.

بک لینک خیلی قوی

لینک هایی که ما برای وب سایت خواهیم ساخت قویترین از نظر اتوریتی هستند.

آموزش سئوسئو فاکس یک منبع داخلی جذاب برای یادگیری سئو به صورت رایگان از صفر تا صد، مقدماتی و پیشرفته آموزش سئو مبتدی است. محتوا های آموزشی ما به صورت نوشته، صوتی (پادکست)، تصویری، ویدئویی و PDF در دسترس مخاطبان قرار میگیرند لازم به ذکر است که اعلام کنیم بیشتر محتوا ها آپدیت سال 2020 هستند.

دیکشنری گوگل


‏‏گوگل ترنسلیت دیکشنری گوگل که نخستین بار در سال ۲۰۰۶ توسط گوگل معرفی شد، بدون شک یکی از کاربردی ترین سرویس هایی است که توسط این شرکت تولید شده است و هر کاربری این مترجم خوب را روی گوشی خود دانلود  کند. با گسترش شبکه های اجتماعی و ارتباط بیشتر و آسان تر مردم از سراسر جهان با هم، نیاز به نصب و استفاده از اپلیکیشن های ترجمه روی موبایل های هوشمند نیز به شدت افزایش یافت. در این بین نرم افزار های زیادی برای ترجمه عبارات و جملات ساخته شدند اما گوگل ترنسلیت Google Translate بهترین و کامل ترین برنامه در این دسته است امروز شما میتوانید مترجم گوگل را برای اندروید با لینک مستقیم از مایکت دانلود و نصب کنید.

منبع: سئو فاکس


تعریف و مفهوم سئو سایت (SEO) برای بسیاری از وبمستران و فعالان این حوزه امری شناخته شده و بدیهی بنظر می‌آید. نیاز به انجام پروسه سئو در ذهن وبمستران حک شده. اما بهتر است بدانید که خدمات سئو هنوز تعریف درستی در فضای وب فارسی ندارند. زمان تزریق بودجه برای پروژه سئو هدف گذاری باید بر اساس کسب رتبه بهتر در نتایج گوگل، افزایش ترافیک سایت و در نتیجه افزایش فروش اینترنتی باشد. ولی شناخت درست از مسیر پروژه چه کمکی می‌تواند به شما بکند؟ ما اینجا هستیم تا به این سوال پاسخ دهیم.


برای کسب نتیجه مطلوب از سئو بهتر است تا مسیری شفاف و مشخصی را دنبال کنیم. وجود زمینه‌های مختلف و تنوع موضوعی در وب موجب می‌شود که نتوانیم تعریف دقیقی از سئو داشته باشیم.

آنالیز وضعیت سئو سایت و گزارش نواقص + تدوین استراتژی
لوکال سئو
سئو تکنیکال
سئو داخلی
سئو خارجی
افزایش اتوریتی سایت
لینک سازی دستی حرفه‌ای
نصب و تنظیم افزونه سئو وردپرس مانند Yoast یا All in one seo pack، Rankmath
مشاوره سئو
 انتخاب هاست مناسب
آموزش کار با ابزار سئو
سوشیال مارکتینگ
حذف بک لینک‌های اسپم با ابزار Google Disavow
خروج سایت از پنالتی گوگل
مشاوره شناخت بهتر الگوریتم‌های گوگل پنگوئن، دنس، رنک برین، کبوتر، مرغ مگس خوارا و 
استفاده درست از متا تگ‌های مهم و تاثیر گذار بر سئو
سئو کوچینگ
خدمات سئو کلمات کلیدی رقابتی
خدمات سئو کلان برای سایت‌های بزرگ و محتوا محور
احسان اسکندری (سئوکار حرفه ای) سایت است وی با بیش از ۶ سال فعالیت در حوزه سئو و بهینه سازی یکی از افراد با تجربه صنعت سرچ ایران محسوب می شود.

وی از سال ۱۳۹۵ با راه اندازی وب سایت سئو فاکس به ارائه خدمات سئو، افزایش رتبه سایت و کلمات کلیدی در گوگل، برندینگ اینترنتی و مشاوره سئو مشغول است.

احسان اسکندری کیست

با احسان اسکندری بیشتر آشنا شوید …

از محتواهایی که وی در وب فارسی در زمینه سئو و بهین سازی سایت تولید کرده است می توان به این موارد اشاره کرد:


سوالی دارید؟ در سایت شخصی احسان اسکندری متخصص سئو و بهینه سازی بپرسید …. اگر نیاز به استخدام مشاور حرفه ای سئو دارید ایشان یکی از بهترین سئو کاران ایران هستند.

رزومه احسان اسکندری (کارشناس ارشد سئو در سلام پرواز)

احسان اسکندری از دوران نوجوانی تا کنون مشغول به ارائه خدمات تخصصی سئو و بهینه سازی به وبمستران، برند ها و شرکت های اینترنتی بوده و یکی از سئو کاران با تجربه ایران می باشد.

برای تماس با وی به سایت ایشان به آدرس seofox.ir مراجعه کنید و یا از طریق مشخصات ارتباطی زیر با وی تماس بگیرید:


تخصص هاسلام احسان اسکندری هستم و این یک راهنمای جامع تکنیک های بهینه سازی نتایج جستجو محلی با لوکال سئو (Local SEO) است در سال که در ۲۰۲۰ کار می کند. در این راهنمای جدید به شما نشان خواهم داد که چطور:


 رتبه اول تا سوم گوگل در نتایج جستجو محلی را کسب کنید.


 چطور NPA ایجاد کنید.


 چطور پروفایل GMB خود را بهینه سازی کنید.


 و کلی چیز های دیگر …


مبانی لوکال سئو


در این بخش به معرفی اصول سئو محلی خواهیم پرداخت. ابتدا داده های جالبی را مشاهده خواهید کرد که ثابت می کند سئو برای هر تجارت محلی ضروری است.


سپس ، من به شما نشان می دهم که چگونه Map Pack کار می کند … و بهترین روش برای پیگیری رتبه بندی های Map Pack چیست.


لوکال سئو چیست؟


سئو محلی (Local SEO) عملی برای بهینه سازی یک کار تجاری محلی با آجر و ملات برای کلمات کلیدی مبتنی بر مکان مانند “شرکت سئو در تهران” است.


بهینه سازی موتور جستجوی محلی شامل مراحل سئو وب سایت است که منجر به ایجاد پایگاه دانش (Knowledge graph) برای کسب و کار اینترنتی می شود.


چرا لوکال سئو مهم است؟من نمی خواهم آمار الکی را به شما بدهم. اما می خواهم به طور خلاصه چند مورد جالب را به شما نشان دهم تا بدانید بهینه سازی سایت برای نتایج جستجو محلی میتواند چقدر برای کسب و کارها مهم باشد. ۴۶٪ از کل جستجوهای گوگل دارای “مقصد جغرافایی” است.


۲۹٪ از کل نتایج جستجو های گوگل حاوی حداقل یک نتیجه محلی است. ۷۴٪ از مشتریانی که کلمه کلیدی را در تلفن خود جستجو می کنند آن روز از یک محل جغرافیایی نزدیک به خود دیدن می کنند.


نقشه نتایج (همچنین به عنوان “محلی ” نیز شناخته می شود) مجموعه ای از ۳ نتیجه کسب و کار محلی است با نقشه از مکانهای آنها از در گوگل مپ. در ادامه به معرفی مراحل انجام لوکال سئو می پردازیم.


Local SEO: پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط


در این بخش می خواهم به شما نشان دهم که چگونه می توانید کلمات کلیدی برای سئو لوکال را پیدا کنید.


۱- Yelp Suggest


این کار مشابه Google Suggest انجام می شود. کلمه کلیدی را وارد کنید که ممکن است شخصی در منطقه شما برای یافتن محل از آن استفاده کند …


۲- Google Suggest


Google Suggest نیز می تواند برای جستجوی محلی خوب کار کند. تنها نکته ای که در اینجا باید به خاطر داشته باشید این است که جستجوی محلی باید چیزی باشد که مشتریان بالقوه محلی در جستجوی آن هستند بپردازد.


تکنیک های لوکال سئو (فاکتور های رتبه بندی)اکنون زمان آن فرا رسیده است که به نحوه عملکرد سئو واقعی لوکال بپردازیم. به طور خاص، من قصد دارم به طور خلاصه مهمترین عوامل رتبه بندی سئو محلی را پوشش دهم …


۱- گوگل بیزینس (Google Business)


سال گذشته MOZ “مطالعه عوامل رتبه بندی جستجوی محلی” را آغاز کرد. و آنها دریافتند که عامل رتبه ۱ # برای رتبه بندی در بخش نقشه نتایج جستجو، پروفایل تجارت من در گوگل بیزینس شما است.


۲- بازخورد (Review)


یکی از امکانات گوگل مپ برای مکان های ثبت شده فیلد نظرات و پرسش و پاسخ است. مکان هایی که امتیاز بیشتر و بالاتری نسبت به رقبا دارند از رتبه بهتری در نتایج جستجو برخوردار خواهند بود.


۳- آنکر تکست با کلمه کلیدی


فرض کنید شما میخواهید بر روی کلمه کلیدی شرکت سئو رتبه اول گوگل را در نتایج نقشه گوگل برای کاربرانی تهرانی قرار بگیرید. اگر لینک های ورودی به سایت شما با متن لنگر هایی نظیر: شرکت سئو و شرکت سئو تهران باشد شانس صفحه برای رتبه گرفتن دو چندان می شود.


۴- وضعیت برندینگ


برند ها و صفحاتی که بر روی اوضاع برندینگ آنها کار شده است رتبه بهتری کسب می کنند. سعی کنید به واسطه شبکه های اجتماعی و لینک بیلدینگ اوضاع برندسازی اینترنتی سایت خود را تقویت کنید.


۵- تاثیر هاست بر لوکال سئو


یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار بر لوکال سئو هاست و شرایط میزبانی وب است. در نظر داشته باشید که هاست شما باید در محلی میزبانی شود که مخاطب شما وجود دارد اگر کاربران از ایران وارد سایت شما می شوند بهتر است تا از هاست ایران استفاده کنید.


۶- استفاده از متا تگ موقعیت جغرافیایی


سه متا تگ مرتبط با موقعیت جغرافیایی وجود دارد که عبارتند از: Position, Placename و Region.


۷- صفحات مرتبط را بر روی یکدیگر ریدایرکت کنید


۵ روش برای ریدایرکت وجود دارد: ریدایرکت ۳۰۱، ۳۰۲، ۳۰۷، متا تگ رفرش و کنونیکال صفحات محلی را بر روی صفحه هدف ریدایرکت کنید.


۸- افزایش دامین اتوریتی و پیج اتوریتی سایت


یکی دیگر از راه های بهبود رتبه کلمات کلیدی در نتایج جستجو محلی (Local SERP) لینک سازی و افزایش Authority است. اتوریتی یک شاخص اندازه گیری قدرت دامنه طبق متریک های سایت MOZ می باشد.


۹- کلمه کلیدی در تگ h1


استفاده از کلمه کلیدی جغرافایی در تیتر اصلی صفحه یعنی H1 می تواند بر لوکال سئو اثر بخش باشد.


۱۰- ثبت سایت در گوگل


اولین گام برای شروع لوکال سئو ثبت آدرس سایت در موتور جستجو گوگل است. سایت خود را در گوگل مپ ثبت کنید و منتظر تایید توسط Local Review باشید.


۱۱- لینک های غیر مرتبط را نوفالو کنید


اگر در صفحه لینکی فالو به صفحه ای دارید که مرتبط با موضوع نیست مانند نظرات حتما از اتربیوت Nofollow برای نوفالو کردن لینک های خروجی صفحه استفاده کنید.


۱۲- سئو تکنیکال را فراموش نکنید


سئو سایت چیست


سئو سایت چیست: سئو تکنیکال (Technical SEO) ضلع وسط مثلث سئو و یکی از مهم ترین مراحل در سئو سایت می باشد. انجام مراحل سئو تکنیکال برای ایجاد ارتباط بهتر با موتور جستجو برای هر وب سایت ضروریست.


۱۳- تولید محتوا را بر اساس جامعه هدف انجام دهید


باید در هنگام تولید محتوا سایت از کلمات کلیدی هدف که شامل عنوان صفحه، کلمه کلیدی در پاراگراف اول، ALT تصاویر استفاده کنید.


۱۴- از افزونه سئو وردپرس مانند Yoast و All in one seo pack استفاده کنید.


بسیاری از افزونه های سئو کمک بسزایی در رشد وضعیت لوکال سئو می کنند. بهترین پلاگین های وردپرس برای این حوزه یوست و آل این وان سئو پک می باشد.


۱۵- سئو داخلی


به کارگیری فاکتور های سئو داخلی مانند کاهش سرعت لود صفحه، ساختار مناسب، آدرس دهی، کلمات مکمل در عنوان صفحه، لینک سازی داخلی، نوع طراحی سایت و … می توانند بسیار موثر واقع شوند.


۱۶- الگوریتم های گوگل را بشناسید


با شناخت هر چه بهترین الگوریتم های گوگل مانند: گوگل پنگوئن، گوگل دنس، مزرعه لینک، گوگل پنالتی، گوگل پاندا، رنک برین و … مانور بهتری بر روی دانش سئو خود و عملکرد نهایی بدید.


۱۷- استفاده از ابزار سئو


با به کارگیری ابزار سئو مانند موارد لیست شده در بخش زیر کلمات کلیدی مرتبط را بهتر پیدا کنید، سایت خود و رقبا را آنالیز کرده و پروسه سئو را بهتر اجرا کنید:


§ گوگل کیورد پلنر


§ گوگل آنالیتیکس


§ گوگل سرچ کنسول


§ گوگل ترندز


§ Pagespeed Insights


§ Answer the Public


§ Ahrefs’ Free Backlink Checker


§ Yoast SEO


§ Keyworddit


§ hunter.io


§ SEO Web Page Analyzer


§ LinkMiner


§ Responsive Design Checker


§ SERProbot


§ Keywords Everywhere


§ GTMetrix


§ Majestic


§ Robots.txt Generator


§ Screaming Frog


۱۸- لینک بیلدینگ


لینک بیلدینگ (Link Building) هنوز مهم ترین فاکتور در رتبه بندی گوگل است. اشاره یک بک لینک با کیفیت به سایت شما می تواند در رتبه گرفتن بسیار اثر بخش واقع شود. با محتوای خوب بقیه را تشویق به لینک دادن کنید یا به صورت دستی بک لینک بسازید با شماست فقط به یاد داشته باشید که سئو خارجی سایت بسیار مهم است.


۱۹- مطالعه آموزش سئو


با مطالعه لیست مقالات رایگان آموزش سئو دانش خود را بالا ببرید مطمئن باشید هر چه بیشتر بدانید بهتر تصمیم میگیرید و بهتر عمل می کنید. از منابع معتبر برای مطالعه مقالات سئو، اخبار سئو و کتاب سئو بهره بگیرید.


۲۰- بازاریابی محتوا


یکی دیگر از تاثیر گذار ترین عوامل در تکنیک های بهبود اوضاع لوکال سئو وب سایت بازاریابی محتوا Content Marketing یا کانتنت مارکتینگ است. محتوا یونیک و اختصاصی تولید کنید که کاربران عاشق خواندن آنها باشند نه اینکه پس از ورود صفحه را ترک کنند.


منبع: سئو فاکسseofox.ir تعریف سئو از زبان سئو فاکس
به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ معنی سئو سایت چیست؟ (یا SEO چیست): سئو مخفف واژه انگلیسی Search Engine Optimization به معنی سئو و بهینه سازی یک وب سایت برای موتور های جستجوگر است. تاریخ سئو از زمان موجودیت موتور های جستجو آغاز شده و تا به امروز ادامه دارد.

یک تعریف مختصر از مفهوم سئو سایت


به هر اقدامی که به طور مستقیم برای بالا بردن رتبه سایت در موتور های جستجو گوگل، بینگ و یاهو صورت بگیرد سئو و بهینه سازی سایت (SEO) گفته می شود.

سئو فاکس


از سال های 1994 تا 1998 سئو کردن سایت پیچیدگی های الان را نداشت چرا که سایت های موجود در اینترنت به هزار عدد هم نمی رسیدند و زمینه فعالیت اکثر آن ها نیز با یکدیگر فرق داشت بنابراین موتور های جستجو مشکل زیادی با شناسایی و درک محتوای آن ها نداشتند. 

اما از سال 1998 به بعد و با افزایش وب سایت ها، موتور های جستجو تصمیم به طراحی الگوریتم ها و فاکتور هایی گرفتند که سایت ها را از نظر قدرت با یکدیگر مقایسه کرده و سپس آنها را بر اساس فاکتورهایی رتبه بندی کنند بدین صورت سایت های قوی تر بالای نتایج جستجو و سایت های ضعیف پایین سایت های قوی به نمایش در می آمدند.

پیدایش [پیج رنک] ها دنیای سرچ را محتول کرد


پیج رنک اولین الگوریتم گوگل بود که توسط موسسان گوگل یعنی Larry Page و Sergey Brin طراحی شده بود.

از آن تاریخ تا به الان تمامی وبمستران به دنبال شناخت فاکتور های رتبه بندی و الگوریتم های گوگل هستند تا در صدر نتایج به نمایش در آیند و کاربران بیشتری را جذب وب سایت خود کنند. سئو وب سایت یا بهینه سازی سایت یکی از خدمات سئو سایت است که توسط تیم شرکت سئو فاکس انجام می شود.

یادگیری سئو از کجا شروع کنیم [📙]


برای شروع سئو داشتن داشتن چند ویژگی الزامیست در غیر این صورت قادر به انجام کار سئو نخواهید بود و برای همیشه باید با دنیای سئو خداحافظی کنید!

راهنمای شروع یادگیری مرحله به مرحله سئو


همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم یادگیری سئو الزاماتی دارد که انجام آنها برای تبدیل شدن به سئوکار اجباریست.

۱- صبر


صبور بودن مهم ترین ویژگی ای که یک سئوکار باید داشته باشه، اگر صبور نیستید همین الان بهتره میدون رو ترک کنید.

۲- فرصت طلبی


سئو کاران فرصت طلب همیشه در صدر نتایج هستند! فرصت طلبی تو سئو به این معنی نیست که حق بقیه رو ضایع کنی بلکه به این معنیه که از اشتباه رقبات درس بگیری و سعی کنی زمان سئو اشتباه اونارو رو تکرار نکنی تا از اونا یک قدم جلوتر باشی.

۳- زبان


اگر زبان بلد نیستید باید با مفید ترین و بروز ترین مطالب دنیا سئو خداحافظی کنید! چرا که ما سایت های محتوا محور زیادی در ایران نداریم که به طور تخصصی مقالات مرتبط با دنیای سئو تولید کنند و اکثر مقالاتی که دارن تا ترجمست یا کپیه و یا بی کیفیته.

۴- جنبه شکست


نتیجه نگرفتن و شکست یک چیز کاملا عادی در سئئو است و هیچ حس شرمساری ای نداره! ، چون موتور های جستجو هیچ وقت راز های خودشونو فاش نمی کنن و شما ممکنه یک کاریو انجام بدید که خلاف قوانین سئو باشه و این باعث شه که رتبه شما کم بشه.

در ضمن شما سئو کاران آماتور و تازه کار اصلا نباید انتظار داشته باشید تا بتونید پروژه های اول خودتونو به نتیجه برسونید (مگر اینکه کلمات کلیدی راحتی رو برای سئو انتخاب کرده باشید) و باید منتظر شکست باشید، اما اگر بتونید به این باور برسید که هر شکست مقدمه یک پیروزیه و هر شکست رو بنای یک پیروزی قرار بدید و از اون درس بگیرید مطمئنا موفق خواهید شد.
منبع: سایت سئو فاکس - seofox.ir
سئو فاکس بهترین منبع برای یادگیری سئو


تعریف سئو چیست؟


سئو فارسی شده SEO و مخفف واژه Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی سایت برای موتور های جسجتوگر می باشد.

هدف اصلی از انجام سئو موتور های جستجو نمی باشند بلکه کاربران تعیین کننده وضعیت سئو هستند. استراتزی سئو باید بر اساس نیاز کاربر تدوین شده و پیاده سازی شود.

بررسی اهمیت سئو و ضرورت استفاده از تکنیک های بهینه سازی


دنیای وب بدون موتور های جستجو مانند نبودن سامانه 118 در سال 1370 ایران است؛ اگر گوگل نباشد تقریبا ارتباط در وب جان خود را از دست می دهد لذا سئو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است؛ حضور در صفحه اول نتایج گوگل به افزایش فروش، برندینگ و پر رنگ کردن کمپین تبلیغاتی دیجیتال مارکتینگ برند شما کمک ویژه ای می کند.

بخش اول: آشنایی با واژه نامه سئو (اصطلاحات) اولین گام برای یادگیری


قبل از خواندن آموزش های سئو سایت باید به مفاهیم کلیدی این حوزه که به واژه نامه آموزش سئو یا Glossary شهرت دارند توجه کنید:

سئو کلاه سیاه: تکنیک هایی که در کوتاه مدت باعث افزایش رتبه سایت می شوند اما در بلند مدت منجر به پنالتی و کاهش رتبه خواهند شد.

کراول (Crawling): به خزیدن خزنده موتور جستجو در سایت کراول گفته می شود و به نرخ بهینه سازی آن Crawl Budget.

دی ایندکس De-indexed: اشاره به یک صفحه که از ایندکس گوگل حذف شده است.

سرپ SERP: این واژه مخفف نشان دهنده صفحه نتایج موتور جستجو می باشد. صفحه هایی که شما بعد از جستجو کلمه کلیدی مشاهده می کنید.

الگوریتم (Algorithm): یک نرم افزار کامپیوتری که توسط موتور جستجو برای آنالیز داده استفاده می شود که هدف آن تاثیر گذاری بر رتبه بندی نتایج جستجوست؛ الگوریتم های در نتایج بعضی از کلمات مانند فیلترینگ عمل می کنند.

هاست (Host): به فضای میزبانی وب گفته می شود.

برندینگ (Branding): به برندسازی دیجیتال گفته می شود.

ریدایرکت (Redirect): ریدایرکت به پروسه انتقال یک آدرس اینترنتی به یک آدرس اینترنتی دیگر گفته می شود.

تگ h۱: مهم ترین تگ از نظر سئو داخلی سایت محسوب می شود که تیتر اصلی صفحه در آن قرار دارد.

عنوان صفحه (page title): کلمه کلیدی خود را درون عنوان صفحه قرار بدید تا شانس بهتری برای کسب رتبه داشته باشید.

گوگل (Google): بزرگترین موتور جستجو دنیا که بیش از 90% از جسجتو ها در آن انجام می شود.

بازاریابی محتوا (Content Marketing): به نشر محتوا برای رسیدن به جامعه مورد هدف که در مسیر اهداف بازاریابی سایت یا برندی قرار دارند بازاریابی محتوا گفته می شود.

لوکال سئو (Local SEO): بهبود نتایج جستجو محلی که بر اساس موقعیت جغرافایی فرد جستجو کننده انجام می شود.

طراحی سایت (Website Design): به طراحی صفحات وب که با استفاده از HTML و سیستم مدیریت محتوا وردپرس انجام می شود طراحی سایت گفته می شود.

گوگل پنگوئن (Google Penguin): الگوریتم گوگل برای مبارزه با سایت های خاطی که از روش های لینک سازی کلاه سیاه استفاده می کنند.

الگوریتم گوگل پاندا (Google PAnda): الگوریتم مبارزه با محتوای کپی.

بخش دوم: انواع روش های سئو


سئو به صورت کلی به سه بخش تقسیم می شود: سئو داخلی (On page SEO) سئو خارجی (Off page SEO) و سئو تکنیکال (Technical SEO).

سئو داخلی چیست؟


به مجموعه اقدامات داخل سایت برای ایجاد ارتباط بهتر با کاربر و موتورجستجو سئو داخلی گفته می شود. بستگی به میزان رقابت کلمات کلیدی دارد اما آمار های حاکی از آن است که سئو داخلی حدودا ۴۰% از فاکتورهای رتبه بندی گوگل را در بر می گیرد.

سئو خارجی چیست؟


سئو خارجی به طور کلی شامل دریافت سیگنال از دیگر سایت ها به سایت خود می شود که مهم ترین آن نیز ساخت بک لینک یا لینک بیلدینگ است.

سئو تکنیکال


سئو تکنیکال به تمامی کارهایی گفته می شود که در جهت افزایش محبوبیت سایت از دیدگاه خزنده موتور جستجوانجام می شود. انجام سئو تکنیکال باعث بهبود وضعیت ایندکس، خزنده و کارایی کلی بهتر یک سایت خواهد شد.

سئو تصاویر


برای بهینه سازی تصاویر چند روش وجود دارد که انجام آنها منجر به رتبه گرفتن در تب Images گوگل خواهد شد:

کاهش سرعت لود


یکی از مهمترین مباحث در آموزش سئو کاهش سرعت لود صفحه (Page Speed) است. سرعت صفحه از جمله فاکتور های سئو دامنه سایت است که گوگل رسما به تاثیر گذاری آن در رتبه بندی اعتراف کرده است.

لینک بیلدینگ


بک لینک ها به صورت کلی به دو بخش فالو Follow و نوفالو Nofollow تقسیم می شوند لینک بیلدینگ باید با لینک فالو انجام شود البته وجود بک لینک نوفالو هم باعث طبیعی جلوه دادن بک لینک پروفایل سایت می شود. برای بررسی بک لینک و کیورد ریسرچ باید از ابزار های سئو Ahrefs و گوگل کیورد پلنر استفاده کنید. تمامی بک لینک توسط روش های زیر ساخته می شوند:

افزایش دامین اتوریتی


با آپدیت نشدن پیج رنک گوگل اتوریتی دامنه به قابل اعتماد ترین متریک ارزش گذاری قدرت سایت در بین متخصصین این حوزه تبدیل گشته است، به نوعی می توان گفت در حال حاضر دامین اتوریتی و پیج اتوریتی جایگزین پیج رنک گوگل شده اند.

مهم ترین آنها برای برای افزایش اتوریتی دامنه به شرح زیر می باشند:پیج اتوریتی


اتوریتی صفحه واحد تعین کننده میزان Authority یک صفحه در سایت بر اساس متریک های اندازه گیری MOZ.Com می باشد. برای افزایش دامین اتوریتی و پیج اتوریتی سایت باید متریک های زیر را انجام دهید:

در آخر اگر سوالی در خصوص سئو داشتید میتوانید از مشاوره رایگان سئو فاکس یا خدمات سئو تخصصی این شرکت بهره بگیرید.

منبع: سئو فاکس  seofox.ir

قیمت بک لینک و خدمات سئو در سایت سئو فاکس


سئو (SEO) و بهینه سا زی سایت یک مفهوم در حال تغییر است و دانستن بودن از این تغییرات باعث افزایش عملکرد در پیاده سازی استراتژی سئو وب سایت می شود بنابراین پیشنهاد خواهیم کرد برای آگاهی از آخرین تغییرات در الگوریتم گوگل و آموزش های جدیدی که در سایت SEOFox قرار میگیرد لذا پیشپنهاد می شود حداقل روزی یک بار به صفحه دوره رایگان آموزش سئو در وبسایت سئو فاکس سر بزنید.

سئو فاکس یک منبع ایرانی جذاب برای یادگیری سئو سایت به صورت رایگان از صفر تا صد، مبتدی، مقدماتی و پیشرفته است. دوره های آموزش سئو در این Website به صورت متن، صوتی (پادکست)، تصویری، ویدئویی و پی دی اف کاملا رایگان در دسترس هستند.

الگوریتم های گوگل


تمامی لیست الگوریتم های گوگل در راستای یک هدف توسعه پیدا کرده اند و آن هدف چیزی نیست به جزء بهبود کیفیت نتایج جستجو یا SERP. شرکت گوگل به عنوان بزرگترین موتور جستجو در جهان تمام تمرکزش بر روی رضایت کاربر از نتایج جستجو است، مدیران وب سایت و وبمستران باید شرایطی را ایجاد کند که کاربرانی که از این موتور جستجو استفاده می کنند در کمترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه خود برسند.

این نکته را باید بدانید که وب سایت های بسیاری هستند که برای دستیابی به رتبه های برتر در این موتور جستجو و بهینه سازی سایت و رساندن کلمات کلیدی خود به رتبه اول گوگل از روش های سئو کلاه سیاه استفاده می کنند ولی الگوریتم های گوگل  که توسط تیم توسعه دهنده شرکت گوگل به روز رسانی می شود وظیفه دارد تا با این روش ها مقابله کند.

لیست الگوریتم های گوگلWas this helpful?
Rating:
ehsan eskandari about 1 month

سئو فاکس | آموزش سئو سایت - تعریف سئو چیست [seofox.ir]


سایت سئو فاکس وبلاگ آموزش رایگان سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو گوگل؛ بینگ - خدمات سئو سئو فاکس SEO حرفه ای وبسایت | سئو سایت توسط سئو فاکس.

سئو چیست - آموزش بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو - متمم


در سلسله درسهای SEO چیست به عنوان زیرمجموعه ای از حوزه تجارت الکترونیک سایت متمم، می‌کوشیم جدای از آشنایی با موضوع بهینه سازی موتورهای جستجو بحث سئو و سایر.

سئو چیست؟ seo چیست؟ بهینه سازی سایت برای موتور جستجو


سئو چیست ؟ seo چیست ؟ سئو سایت یا بهینه سازی سایت برای کمک به رویت وب سایت در نتایج جستجو با هدف بهینه سازی موتور جستجو ایجاد شده است.


سئو چیست - چرا به سئو نیاز داریم - چگونه آنرا بیاموزیم - آکادمی ...
سئو (بهینه‌سازی موتور جستجو) چیست و چرا اهمیت دارد؟
SEO چیست + فیلم کوتاه با موضوع سئو چگونه کار میکند - میزفا
سئو چیست؟ - چه طور می توان با SEO درآمد کسب کرد؟ - دارالفنون ری


در پی کسب درآمد از طریق سئو هستید؟ ... با ما همراه باشید تا ببنید سئو چیست . ... SEO یا سئو مخفف عبارت Search Engine Optimization است، این عمل با هدف افزایش ...

سئو یا SEO چیست؟ چرا سئو برای سایت ما مهم است؟ - میهن وردپرس
سئو یا SEO چیست؟ - مدیر سبز

سئو چیست؟ به زبان ساده
سئو یا SEO چیست و چرا برای کسب‌وکارتان مهم است؟ - چطور

سئو چیست ؟ چرا بهینه سازی کنیم - پیشگامان دامنه فناوری


سئو چیست ؟ کلمه ی SEO تشکیل شده و مخفف کلمه ی Search Engine Optimize به معنای بهینه سازی برای موتورهای جستجو می باشد که اصطلاح اصلی آن همان سئو و یا SEO است.

سئو ( SEO ) چیست و چگونه کار می کند ؟ - Mimtechmagazine


Bahman 23, 1398 AP — سئو برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است که کلمات معادلی چون SEO یا بهینه سازی موتور جستجو دارد . SEO شامل ایجاد تغییراتی در ...

سئو چیست - تعریف سئو وب سایت - نحوه کار موتورهای جستجوگر


Khordad 7, 1397 AP — اگر می خواهید بدانید که سئو چیست و چگونه سئو برای گوگل انجام می شود پیشنهاد می کنیم حتما این مقاله را مطالعه نمایید و مطالب پیشنهادی آنرا ...

سئو (seo) چیست و چرا به سئو کار نیاز دارید؟ - مجله شبکه


Mehr 26, 1397 AP — بی‌مقدمه برویم سر اصل مطلب: اگر سایت دارید و روی سئوی آن کار نکردید، اگر درفکر طراحی سایت هستید و نمی‌دانید سئو چیست و اگر قصد کوچ از کسب و ...

سئو چیست - دیجیتال مارکتینگ | wikidemy


در سئو چیست می خواهیم در مورد مطالب اولیه و پیدایش سئو صحبت کنیم. مقاله تنها به عنوان یک عامل نمی تواند، بر روی رتبه و بازدهی سایت تاثیر گذارد، بلکه مهمترین ...

سئو چیست - مدرسه کسب و کار آیا


Mordad 14, 1397 AP — سئو چیست؟ سئو SEO مخفف عبارت Search Engine Optimization و یکی از روشهای متداول دیجیتال مارکتینگ در جهت بهینه سازی وب سایت برای موتورهای ...

عنوان سئو چیست - کافه یاب
سئو چیست؟ - همه چیز درباره سئو سایت (seo) به زبان ساده - سفینه

سئو چیست ؟ ( Seo چیست ) - طراحی سایت


سئو چیست ؟ ( Seo چیست ؟) عبارت سئو یا Seo مخفف Search engine optimization به معنی بهینه سازی موتور جستجو و در اصطلاح به معنی بهینه سازی وب سایت برای ...

سئو چیست و چرا اهمیت دارد؟ - طراحی و تبلیغات سپهر پلاس


Mehr 10, 1398 AP — سئو چیست؟ به فعالیت هایی که هر وب سایتی برای کسب بهترین رتبه و جایگاه تو صفحات اول گوگل انجام میده سئو سایت گفته میشه.

سئو چیست ؟ مفهوم سئو سایت (SEO) واقعا چیست ؟ - تک سئو


سئو چیست به زبان ساده توضیح داده ایم که seo چیست و چه کاربردی دارد که سایت ها از ان برای افزایش فروش استفاده می‌کنند در این مقاله همه چیز درباره سئو را ...

سئو چیست و چرا باید سایت خود را سئو کنیم؟ - آراد برندینگ
سئو سایت چیست؟ تعریف و مفهوم (SEO) چیست؟ ⋆ سئو روز آکادمی

سئو SEO چیست و چگونه انجام می شود؟ | نئو مارکت
اصول سئو در مقاله نویسی چیست؟ نکات SEO برای ... - isiArticles


سئو چیست و چرا رعایت اصول سئو در مقاله نویسی مهم است؟ بهینه‌ سازی موتور جستجو (Search Engine Optimization) که به ‌اختصار سئو (SEO) نامی‌ده می‌شود، روندی ...

سئو چیست؟ چرا سئو سایت در حال حاضر بهترین روش بازاریابی ...

Was this helpful?
Rating:
ehsan eskandari 21 days

 1. سئو فاکس | سئو سایت - بهینه سازی سایت - Seofox.ir
 2. آموزش رایگان سئو سایت توسط سئو فاکس؛ یادگیری سئو بیسیک و پرو
 3. لیست الگوریتم گوگل در سئو - سئو فاکس [Seofox.ir]
 4. بهینه سازی وب سایت - سئو و بهینه سازی سایت - سئو فاکس
 5. مفاهیم سئو - مفهوم سئو - کانسپت سئو - Seofox.ir
 6. خدمات سئو و بهینه سازی سایت - خدمات SEO سایت - سئو فاکس
 7. منابع سئو - منبع آموزش سئو - منبع های یادگیری سئو - Seofox
 8. موتورهای جستجو - مقالات سرچ انجین - سئو فاکس - Seofox.ir
 9. نمونه کار سئو - نمونه کارهای سئو سایت | سئو فاکس
 10. درباره سئو فاکس - شرکت سئو فاکس - Seofox.ir
 11. سئو چیست؟ تعریف سئو از زبان سئو فاکس - سئو سایت برای گوگل
 12. نمونه قرارداد سئو و طراحی سایت از سایت سئو فاکس [Seofox.ir]
 13. سئو کلاه خاکستری چیست؟ آموزش سئو گری هت [Seofox.ir]
 14. تعریف Robots.txt چیست؟ نقش Robots.txt در سئو [آپدیت 2022]
 15. تعریف موتور جستجو وب چیست؟ بهترین موتورهای جستجو - سئو فاکس
 16. چگالی کلمات کلیدی چیست؟ چگالی کلمات کلیدی در سئو - Seofox.ir
 17. مزرعه لینک چیست؟ لینک فارم - آموزش حرفه ای سئو با سئو فاکس
 18. آنالیز سئو سایت - تست SEO سایت - چکاپ SEO Site توسط سئو فاکس
 19. الگوریتم پیج رنک گوگل چیست؟ Page Rank - سئو فاکس - Seofox.ir
 20. تحقیق کلمات کلیدی با به کارگیری UGC؛ کیورد ریسرچ - Seofox.ir
 21. پروپوزال سئو سایت - پروپوزال SEO سایت سئو فاکس دات آی آر
 22. سئو کلاه سفید چیست؟ آموزش سئو White Hat سفید - Seofox.ir
 23. شرکت سئو چیست؟ سئو فاکس بهترین شرکت سئو در ایران - Seofox.ir
 24. گوگل بات چیست؟ Googlebot چیست - بهترین آموزش سئو [Seofox.ir]
 25. تکنیک های سئو - آموزش بهترین روش های سئو سایت [Seofox.ir]
 26. لینک شکسته چیست؟ بروکن لینک - Broken Link - Seofox.ir
 27.  توضیحات متا چیست؟ درباره سئو متا دیسکریپشن - سئو فاکس
 28. تعریف انکر تکست چیست؟ متن لینک شوند - Anchor Text - Seofox
 29. سئو تکنیکال چیست؟ آموزش Technical SEO - سئو فاکس
 30. سفارش سئو سایت - خدمات سئو حرفه ای؛ سئو فاکس دات آی آر
 31. سئو داخلی چیست؟ آموزش On-page SEO آن پیج سئو - Seofox.ir
 32. سئو خارجی چیست؟ آموزش سئو Off Site آف پیج - Seofox.ir
 33. ابزار سئو - بهترین ابزارهای سئو - SEO Tools - سایت Seofox.ir
 34. مشاوره سئو - خدمات مشاوره سئو سایت توسط وب سایت سئو فاکس
 35. لینک بیلدینگ چیست؟ تعریف Link Building ساخت لینک - Seofox.ir
 36. برندینگ چیست؟ آموزش سئو از صفر تا صد رایگان - سئو فاکس
 37. لوکال سئو چیست؟ آموزش سئو محلی از بخش آموزش SEO سئو فاکس 
 38. قیمت سئو سایت - بهترین سایت خدمات سئو ایران - سئو فاکس 
 39. آموزش سئو وردپرس - یادگیری سئو مبتدی تا پیشرفته - سئو فاکس 
 40. کتاب سئو | لیست بهترین کتاب های آموزش سئو سایت - سئو فاکس
 41. لینک سازی چیست؟ آموزش لینک - آزمایشگاه تخصصی سئو - سئو فاکس
 42. اخبار سئو؛ آشنایی با سئو یا بهینه سازی موتور جستجو؛ سئو فاکس
 43. تگ H1 چیست؟ دوره جامع آموزش سئو توسط احسان اسکندری سئو فاکس
 44. شروع سئو؛ دوره رایگان آموزش SEO از مبتدی تا پیشرفته سئو فاکس
 45. مقالات سئو؛ آموزش سئو SEO کامل و حرفه ای از ۰تا۱۰۰ سئو فاکس 
 46. پنالتی گوگل چیست؟ Google Penalty رفع جریمه گوگل - Seofox.ir
 47. آموزش Disavow و حذف بک لینک های اسپم مخرب - Seofox.ir
 48. بررسی رتبه کلمات کلیدی در گوگل - Seofox.ir - مانیتور کلمات
 49. الگوریتم پنگوئن گوگل چیست؟ Google penguin سئو - Seofox.ir
 50. الگوریتم گوگل دنس چیست؟ Google Dance - رقص گوگل - Seofox.ir
 51. اموزش سئو محتوا - Content SEO - سئو در تولید محتوا - Seofox
 52. دامین اتوریتی چیست؟ تعریف Domain & Page Authority - سئو فاکس
 53. آموزش ثبت سایت در گوگل - معرفی سایت و وبلاگ - Seofox.ir
 54. تگ و متا تگ های مهم در سئو - SEO Tags سئو - Seofox.ir
 55. تاثیر هاست بر سئو - Host SEO - سئو هاست - Seofox.ir
 56. سئو دامنه - آموزش Domain SEO - نام دامنه در سئو - Seofox.ir
 57. لینک نوفالو چیست؟ Nofollow Link - کد نوفالو - Seofox.ir

Was this helpful?
Rating:


To enter the discussion you must be signed in

Sign in


Related consulting companiesmore...

+ Add a service