ManagementMania AppMania EduMania JobMania BusinessPages


level tarnsmitter radar

لول ترانسمیتر راداری

لول ترانسمیتر راداری القایی مارمونیکس مدل MRL-3500 ، رادار فرکانس بالا 26G را شامل میشود، با این تفاسیر حداکثر دامنه اندازه گیری می تواند تا 70 متر برسد. آنتن این دستگاه برای پردازش بیشتر طراحی شده است ، ریزپردازنده های سریع و جدید با سرعت بالاتر و بهره وری زیاد می توانند تجزیه و تحلیل سیگنال را انجام دهند. حالا استفاده از روش پالس راداری برای دی الکتریک ضعیف هم مناسب است و می توان از آنها برای اندازه گیری سطح سیالات ای مانند سوختها، حلال ها و گاز مایع استفاده کرد. لول ترانسمیتر راداری مدل FMR53 توسط شرکت Endress and Hauser ساخته شده است . این محصول با استفاده از روش رادار مقدار سطح را به صورت پیوسته و بدون تماس در مایعات یا مواد به صورت خمیری و دوغابی اندازه گیری می کند .

پرشر گیج، مانومتر یا فشار سنج چیست، انواع گیج فشار و چگونه کار میکند. در این روش اندازه گیری پالس ها از طریق یک راهنما(لوله فلزی نازک – سیم بکسل یا کابل) هدایت می شوند بنابراین عواملی مانند تلاطم سطحی ، کف ، بخار یا ساختار مخزن بر اندازه گیری تأثیر نمی گذارد. تشخیص مخزن بروش راداریاندازه قطرآنتن رادار نیز در تصمیم گیری اولیه برای مخازن خاص پر اهمیت می‌باشد. نام دیگر سیستم راداری پالسی به سیستم های زمان پرواز پالس می‌باشد. اندازه گیری اولتراسونیک بر اساس اصل زمان رفت و برگشت انجام می شود. یک سنسور پالسهای اولتراسونیک را منتشر می کند که سطح رسانه بازتاب می یابد و سنسور دوباره تشخیص می دهد.

در هر صورت در هر دو دستگاه یک دریافت کننده مجهز به میکروپروسسور زمان استفاده شده است که زمان بین پالس های ارسال شده و پالس های دریافت شده را با هم مقایسه کرده و نتیجه را به عنوان سطح سیال در اختیار ما قرار می دهد. اگر سطح مواد اندازه‌گیری شده بسیار نزدیک به آنتن رادار باشد، معمولاً در دریافت نتایج دقیق اندازه‌گیری با مشکل مواجه می شود. علت این مشکل مدت زمان حرکت امواج راداری و سپس برخورد با سطح مواد و نتیجتا برگشت امواج راداری به سنسور بسیار بسیار سریع است. بطوریکه امواج مایکروویو را از قسمت کلگی (سنسور) به لوله نازک یا کابل ارسال کرده و در نهایت از طریق همان لوله یا کابل به سطح مایعات داخل مخزن هدایت می کند. فرستنده مایکروویو را از طریق آنتن می فرستد ، که سپس به سطح محصول می رود. در لول ترانسمیتر مغناطیسی از یک شی کوچک مغناطیسی در داخل سیال به صورت شناور استفاده میشود.

بنابراین، عملکرد آنها تا حد زیادی تحت تأثیر موانع مخزن و مواد داخل مخزن(که دارای دی الکتریک ثابت) می باشد. مزیت عمده استفاده از سیستم مدولاسیون فرکانسیFMCW که از برترین تکنیک های اندازه گیری سطح در مخازن می‌باشد این است که تداخل و نویزهای داخل مخزن تاثیری بروی امواج راداری منتقل شده ندارند. ای شاپ صنعت با چندین سال سابقه در زمینه تامین تجهیزات ابزار دقیق، طراحی و مشاوره پروژه های نفت و گاز و پتروشیمی و سایر صنایع کشور آماده ارائه خدمات می باشد. این ترانسمیترها در بالای مخزن حاوی سیال نصب شده و همانند رادار، امواج رادیویی به سطح سیال داخل مخزن می فرستند و امواج منعکس شده را دریافت می کنند.

برای مشاهده datasheet لول ترانسمیتر راداری مدل 7ML5430 می توانید فایل آن را در زیر دانلود کنید . در این روش با استفاده از یک ماژول الکترونیکی که در بالای مخزن نصب می‌شود(ماژول دارای یک نوسان ساز بوده) که امواج را با فرکانس معین خطی در جهت پایین ارسال می‌کند امواج منعکس شده از سطح مواد به طرف سنسور برگشت داده می‌شود. ترانسمیتر فشار هیدرواستاتیک وگا ول 52 برای اندازه گیری سطح در آب و فاضلاب فرستنده فشار هیدرواستاتیک VEGAWELL 52 با سلول اندازه گیری سرامیکی برای اندازه گیری سطح آب / فاضلاب در صنعت آب یا در مخازن حاوی مایعات رقیق ایده آل است. لول ترانسمیتر مایکروویو هدایت شده با ارسال امواج مایکروویو یا الکترومغناطیس کار می کند و روش کار آن مانند ترانسمیترهای قبلی است. این ترانسمیتر هم بر روی مخزن نصب می‌شود و پس از ارسال امواج مایکروویو و دریافت امواج منعکس شده می‌تواند سطح پر شده مخزن را اندازه گیری کند.

شرکت آداک فرایند سپهر نماینده فروش انواع لول ترانسمیتر راداری در تهران و شهرستان ها می باشد. برای خرید ول ترانسمیتر راداری و یا دریافت کاتالوگ و لیست قیمت ترانسمیتر سطح راداری با کارشناسان ما در شرکت آداک فرایند سپهر تماس بگیرید. عملکرد ترانسمیتر سطح به تبدیل حالت مکانیکی به داده های دیجیتالی وابسته است. اگر مطالب قبلی ما را در معرفی سایر ترانسمیتر ها دیده باشید، معمولاً در آنها یک مدار الکترونیکی وجود دارد که این مدار الکترونیکی برای اندازه گیری فاکتور مورد نظر ماست.

سنسور فشار مذاب اتک Atek به منظور اندازه گیری مقدار فشار مواد مذاب در صنایع پلاستیک- گونی های پلاستیکی- مواد غذایی- تولید پت و ورقهای پلاستیکی به کار می‌رود. همانطور که از نام آن مشخص است ،ترانسمیترهای سطح خازنی به عنوان خازن کار می کنند. پروب به عنوان یکی از صفحات خازن و دیواره مخزن فلزی به عنوان نمونه دوم عمل می کند. ما رسانه ای را می نامیم که این صفحات را عایق بندی می کند (ثابت دی الکتریک ، K). خازن یا قابلیت ذخیره سازی خازن به مناطق صفحه ، فاصله آنها از هم جدا و ثابت دی الکتریک بستگی دارد.

زمان پرواز پالس رادار منعکس شده به طور مستقیم متناسب با مسافت طی شده است. اگر هندسه مخزن شناخته شده باشد ، می توان سطح را از این متغیر محاسبه کرد. باید در نظر داشته باشید که بهترین دستگاه برای برنامه شما از دقت یا قیمت فراتر می رود.

در صنایع مختلفی همچون نفت، گاز، پتروشیمی و یا صنعت آب و کارخانه‌های روغن‌کشی مایعات و گاز‌های فراوانی در جریان هستند که اندازه گیری آن‌ها در صنعت از اهمیت بالایی برخوردار است. اما به غیر از بالا رفتن کیفیت خروجی استفاده از ترانسمیتر باعث راحتی کار مهندسین در بخش نظارت (مانیتورینگ) شده و باعث می‌شود کنترل یک فرآیند با دقت و سهولت بیشتری انجام شود. ترانسمیتر های سطح مایکروویو هدایت شده، این نوع ترانسمیتر سطح با ارسال مایکروویو یا پالس الکترومغناطیسی از طریق میله / کابل حسگر کار می کند. هنگامی که سیگنال به سطح مایع برخورد می کند ، به بالای میله حسگر برگشته و به قسمت داخلی ترانسمیتر باز می گردد. وسایل الکترونیکی که در محفظه ترانسمیتر مجتمع شده اند، سطح پر شدن را از زمان صرف شده برای عبور سیگنال از پایین میله سنسور و برگشت دوباره به بالا تعیین می کند.

مسائل واگرایی پژواک های کاذب ناشی از برخورد امواج رادار به دیواره های مخازن و موانع در این سیستم وجود ندارد. درج آگهی در سایت نیازمندیهای پانیکاد رایگان است و مسئولیت آن با آگهی دهنده می باشد. پس از انتخاب دسته بندی ، از این قسمت برای جستجوی دقیق آگهی ها استفاده کنید. دسته بندی مورد نظر خود را برای نمایش آگهی های مرتبط انتخاب کنید.

اگر همین الان محصولات ما را ببینید یا در اینترنت در مورد برندهای مختلف تحقیق کنید متوجه می‌شوید که ترانسمیتر سطح راداری اندرس هاوزر، ترانسمیتر ویکا و ترانسمیتر یوکوگاوا در بازار وجود دارد. ضمن اینکه محصولات برندهای کمتر شناخته شده هم در بازار ایران دیده می شوند که محبوبیت آنها کمتر است. ما در شرکت آداک فرایند سپهر به عنوان نماینده لول ترانسمیتر راداری اندرس هاوزر، ویکا و یوگا فعالیت می‌کنیم و دسترسی شما را به آنها فراهم کرده ایم. در شکل زیر میتوان انواع سطح سنج راداری که معمولا با آنتنهای بوقی شکل و مدل میله ای هستند میبینید . این لول مترهای تغییرات سطح را به صورت سیگنال پیوسته الکتریکی ارسال میکنند که برای مانیتورینگ مخزن و ارسال به کنترلر مورد استفاده قرار میگیرد. لول ترانسمیتر یا ترانسمیتر سطح به عنوان یک ابزار دقیق تأثیر مهمی در اندازه گیری سطوح سیالات و جامدات توده‌ای دارد و می‌تواند تأثیر مهمی در فرآیندهای صنعتی داشته باشد.

برای اندازه گیری سطح مایعات از روش راداری تماسی استفاده می‌شود که به روش GWR معروف است. سیستم های موج پالس امواج مایکروویو را به سمت مواد داخل مخزن ارسال می کنند. این امواج توسط سطح مواد منعکس می‌شود و توسط همان سنسوری که امواج را ارسال کرده بود، اکنون به عنوان گیرنده عمل می کند، دریافت می شود. پدیده اندازه گیری سطح با استفاده از ترانسمیتر اختلاف فشار ، پارادوکس هیدرواستاتیک است. صرف نظر از شکل و حجم یک مخزن ، فشار هیدرواستاتیک در یک نقطه اندازه گیری مخزن فقط با ارتفاع مایع متناسب است. ارلنسمیتر های سطح رادار با پالس های راداری با فرکانس بالا کار می کنند که توسط آنتن ساطع می شوند و از سطح محصول منعکس می شوند.

این اطلاعات برای محاسبه منحنی اکو استفاده می شود ، از این طریق سیستم می تواند فاصله را محاسبه کند. برای مشاهده دیگر محصولات شرکتEndress and Hasuerبه صفحه مربوط مراجعه کنید و همچنین برای بررسی و مقایسه دیگر محصولات لول به اینصفحهبروید . برای مشاهده و دانلود فایل datasheet و handbook لول ترانسمیتر مدل FMR53 از طریق فایل زیر اقدام کنید . فیدار پارسیان واردات و فروش انواع بلبرینگ اصلی FAG ، SKF صنعتی ماشینی کشاورزی نساجی سوزنی فروش … قیمت ، فروش و تعمیرات اسپندل مورتور های آب خنک و هوا خنک فروش انواع اسپندل های آب خنک و هوا خنک د … فروش کنترلر دی اس پی DSP شرکت آداک فرایند سپهر بزرگترین وارد کننده تجهیزات ابزار دقیق

تغییر ارتفاع این شی مغناطیسی در داخل مخزن باعث ایجاد یک نیروی مغناطیسی در داخل می شود که با تغییر سطح آن داده های دیجیتالی نهایی نیز تغییر میکند. بنابراین حرکت کردن شیء مغناطیسی تغییر ارتفاع آن در داخل مخزن به عنوان نتیجه نهایی گزارش می‌شود. این دسته از ترانسمیتر ها تحت عنوان ترانسمیتر سطح فشار هم شناخته می شوند، و مهمترین فاکتور آنها تاثیر نیروی مایع و فشار حجم آن است. زمانی که حجم سیال در داخل مخزن زیاد باشد، نیروی سیال بیشتر است و حالت عکس نیز برقرار است. این داده ها تحت تاثیر چگالی مایع به دست می‌آیند و گزارش نهایی به عنوان سطح مایع داده می شود. ترانسمیتر های سطح مغناطیسی، از اشیا مغناطیسی کوچک و معلق شناور استفاده می کنند.

این تغییرات سنسور و حسگر باعث ایجاد یک مدار الکترونیکی در داخل دستگاه می شود که نتیجه نهایی را به صورت داده های دیجیتالی گزارش می کند. بنابراین لول ترانسمیتر ها بهترین ابزار برای نظارت بر مخزن ها، تانکرها و ظروف ذخیره سازی هستند. شرکت آداک فرایند سپهر نماینده فروش انواع محصولات ابزار دقیق مانند گیج فشارمی باشد. برای آگاهی از قیمت محصولات ابزار دقیق با کارشناسان ما در شرکت بازار سنجش آریا تماس بگیرید. از آنجایی که ترانسمیتر سطح راداری یک ابزار پرکاربرد در حوزه‌های مختلف صنعتی و پالایشگاهی شناخته می‌شود، تقریبا همه برندهای معروف دنیا در زمینه تولید این تجهیزات فعالیت می کنند.

شرکت آداک فرایند سپهر،نماینده رسمی SKF، FAG تهیه و توزیع انواع بلبرینگ، بال بیرینگ، رولربیرینگ، ک … آیا می دانید مرورگر شما بسیار قدیمی است؟ برای استفاده کامل از امکانات این سایت، مرورگر خود را به روز کنید. فناوری رادار به دلیل وضوح و دقت بهتر ، تنظیم ساده تر و پردازش بهتر سیگنال بسیار محبوب شده است. این عوامل امکان حفظ شرایط بهینه ، بهبود عملکرد و افزایش ایمنی را فراهم می آورد. حالا به تعریف چهار تجهیزات اندازگیری سطح می پردازیم مابقی تجهیزات در قسمت مقالات به طور کامل شرح داده ایم. پروتکل های Fieldbus استانداردهای ارتباطات دیجیتال هستند که جایگزین لوپ های جریان در بسیاری از کاربرد ها شده اند.

سیگنال های فرکانس شامل امواج سینوسی ، قطارهای پالس یا خروجی های AM / FM است. تصویر زیر دامنه عملکرد فرکانس و طول موج امواج الکترومغناطیسی را که در رنج 5.8 GHz تا 26 GHz کار میکنند نشان داده است . کارایی سیستم GWR در محیط های دارای بخار، فوم، درجه حرارت بالا و فشار بالا مختل نمی‌شود. همچنین ، این سیستم ها بسته به کاربرد می توانند در دو حالت عمودی و افقی نصب شوند.

Did this article help you?
Rating:
Author: Sepehr Adak | Created at: 06.12.2021

Related consulting companiesmore...