ManagementMania AppMania EduMania JobMania BusinessPages


همه ی ما میدانیم که تولید محتوای با کیفیت به بهبود سئو سایت کمک می کند، همه ی ما می دانیم که بک لینک ها بر روی رتبه بندی موثراند، همه ی ما میدانیم که …. اگر قصد شنیدن همان حرف های تکراری و همیشگی را دارید وارد جای درستی نشدید؛ ما در این مقاله به معرفی جدید ترین تکنیک های سئو خواهیم پرداخت. خواندن این مقاله بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه از زمان شما را میگیرد اما در ازای آن دریچه ای جدیدی از سئو را به روی شما باز خواهد کرد و البته جالب است بدانید که:

 • حدود ۹۳٪ بازدیدهای وب سایت از موتورهای جستجو حاصل می شود.
 • ۷۵٪ از کاربران هرگز از صفحه اول نتایج جستجو به صفحات بعدی نمی روند.
 • بیش از ۶۰٪ از بازاریابان می گویند افزایش ورودی گوگل اولین اولویت بازاریابی آنهاست.
 • رتبه اول گوگل در نتایج جستجو ۳۴٪ از کلیک ها را به خود جذب می کند.

خب مقدمه چینی کافیست، بریم سر اصل مطلب.

تعریف تکنیک در سئو چیست

از آنجایی که ما در ایران زندگی می کنیم این موضوع حائز اهمیت است که بدانیم بیش از ۹۸ درصد از جستجو های اینترنتی در ایران در گوگل انجام می شود. بنابراین رعایت اصول سئو دیگر موتورهای جستجو اهمیتی چندانی برای ما نخواهد داشت. این خلاصه ترین تعریفی است که می توان از تکنیک سئو داشت: به مجموعه اقداماتی که در جهت افزایش رتبه سایت در موتورهای جسجتو انجام می شود تکنیک های سئو سایت می گویند.

تکنیک های سئو داخلی سایت / Onsite سئو

کار را با یک تعریف ساده از سئو داخلی شروع می کنیم: به مجموعه اقداماتی که در داخل سایت برای ایجاد ارتباط بهتر میان کاربر و موتورجستجو صورت میگیرد سئو داخلی سایت به انگلیسی On-page SEO گفته می شود. تکنیک های سئو داخلی عبارتند از:

1- کلمه کلیدی در تایتل تگ و نقش آن در سئو

تگ عنوان یکی از قوی ترین سیگنال‌های سئو است، این تگ موضوع محتوای صفحات وب را برای موتورهای جستجو توصیف می کند. موتورهای جستجو از این تگ در SERP استفاده می کنند. درج کلمه کلیدی در آن به موتور جستجو کمک می کند تا درک بهتری از موضوع محتوای صفحه داشته باشد. در حالت ایده آل کلمه کلیدی باید در ابتدای تگ عنوان قرار بگیرد.

2- کلمه کلیدی در توضیحات متا و نقش آن در سئو

اهمیت تگ Description بحثی جنجال برانگیز در سئو سایت است با این وجود هنوز یک سیگنال مهم در سئو به شمار می رود. همچنین استفاده هوشمندانه از آن یکی از روش های افزایش CTR است. گنجاندن کلمه کلیدی در آن باعث ارتباط بیشتر با موتور جستجو و فرد جستجوگر می شود.

3- کلمه کلیدی در تگ H1 و نقش آن در سئو

تگ H1 یکی دیگر از فاکتورهای سئو است که نقش توصیف موضوع محتوای صفحات را دارد و یکی از مهم ترین فاکتورهای سئو محتوا می باشد. علی رغم بحثی که درباره تاثیر آن در دنیای سئو می شود، هنوز یک تکنیک مهم در سئو به شمار می رود لذا بهتر است تا کلیدواژه اصلی خود را در آن قرار دهید.

4- استفاده از کلمات کلیدی مترادف و نقش آن در سئو

تا همین اواخر (حدودا 5 سال پیش)، پر کردن صفحه با کلمات کلیدی راهی مطمئن برای کسب رتبه اول گوگل بود اما الان اینطور نیست. در سئو 2020 با استفاده از کلمه کلیدی مترادف درک گوگل از کلیدواژه اصلی صفحه را بالاتر ببرید.

5- طول محتوا و نقش آن در سئو

این روزها کاربران می خواهند آموزش ببینند و با محتوای کم راضی نمی شوند. بنابراین، گوگل به دنبال رتبه دادن به محتوای طولانی و آموزنده است. مسلم است که هرچه محتوا طولانی تر باشد احتمال پوشش دادن موضوعات نیز بیشتر می شود. پس حتما محتوا را جدی بگیرید و سعی کنید تا ممکن جامع ترین آن را تولید کنید.

6- محتوای کپی و نقش آن در سئو

همه عوامل نمی توانند به طور مثبت بر رتبه بندی تأثیر بگذارند. داشتن محتوای کپی در صفحات مختلف سایت در واقع می تواند به رتبه سایت آسیب وارد کند. از کپی مطالب دیگر سایت ها جدا خودداری کنید و برای هر صفحه یک محتوای یونیک بنویسید فراموش نکنید که الگوریتم پاندا وظیفه مبارزه با محتوای کپی را بر عهده دارد.

7- متا تگ کنونیکال و نقش آن در سئو

گاهی اوقات داشتن دو URL با محتوای یکسان امری اجتناب ناپذیر است. یکی از راه حل‌های جلوگیری از تبدیل شدن این صفحات به محتوای تکراری استفاده از کنونیکال است. کارکرد کنونیکال بسیار ساده است، کنونیکال به گوگل می گوید که اگر یک URL همسان با URL دیگری دارد علی رغم اینکه دو صفحه دارای محتوا یکسان هستند در واقع محتوای آنها یکیست.

8- بهینه سازی تصاویر و نقش آن در سئو

این فقط متن نیست که می تواند در یک صفحه بهینه شود بلکه سایر رسانه ها نیز می توانند بهینه سازی شوند. به عنوان مثال تصاویر می توانند سیگنال های مورد نیاز برای درک محتوا به موتور جستجو را از طریق تگ ALT منتقل کنند.

9- بروزرسانی محتوا و نقش آن در سئو

الگوریتم های گوگل محتوای تازه به روز شده را به محتوای قدیمی ترجیح می دهند. این بدان معنی نیست که شما باید صفحات خود را مدام ویرایش کنید زیرا واضح است که گوگل این واقعیت را را تشخیص می دهد که صفحاتی مانند توضیحات محصول دلیلی برای بروزرسانی ندارند. با این حال عاقلانه است که برخی از استراتژی ها را برای به روزرسانی انواع خاصی از محتوا هر 12 ماه یا حدود آن داشته باشید.

10- لینک خارجی و نقش آن در سئو

لینک دادن به صفحات معتبر سیگنال های اعتماد را به موتور جستجو می فرستد. به این روش فکر کنید، تنها دلیلی که شما قصد دارید تا کاربر را به یک سایت دیگر بفرستید این است که می خواهید کاربر اطلاعات بیشتری درباره آن موضوع کسب کند. لینک دادن به سایت های معتبر می تواند یک عامل بزرگ برای جلب اعتماد گوگل باشد. با این وجود لینک دهی بیش از حد می تواند به طرز قابل توجهی اعتبار صفحه صفحه را کاهش دهد. لینک های خروجی می توانند در رتبه بندی شما تأثیر بگذارند اما در استفاده از آنها نهایت احتیاط را به خرج دهید.

11- لینک سازی داخلی و نقش آن در سئو

لینک کردن داخلی صفحات در سایت می تواند باعث ایجاذ ترافیک شود. برای لینک سازی داخلی عبارت site:mywebsite.com + keyword را در گوگل جستجو کنید، سپس به ویرایشگر سایت خود رفته و به صفحه هدف با رعایت نکات توزیع درست Anchor Text لینک داخلی دهید.

12- کلمه کلیدی در URL و نقش آن در سئو

استفاده از کلمه کلیدی در URL صفحه می تواند تاثیر مثبتی بر روی سئو سایت بگذارد، سعی کنید URL کوتاه، جذاب و حاوی کلیدواژه مرکزی باشد.

تکنیک های سئو تکنیکال / Technical سئو

سئو تکنیکال به تمامی کارهایی گفته می شود که در جهت افزایش محبوبیت سایت از دیدگاه خزنده Web انجام می شود. انجام سئوی تکنیکال باعث بهبود وضعیت ایندکس، خزنده و کارایی بهتر یک سایت می شود. تکنیک های سئو تکنیکال عبارتند از:

1- نصب نقشه سایت و نقش آن در سئو

نقشه سایت به موتور جستجو کمک می کند تا تمام صفحات سایت شما را در گوگل Index کند. این ساده ترین روش برای این است که به گوگل بگویید وب سایت شما شامل چه صفحاتی است.

2- اعتبار دامنه و نقش آن در سئو

اعتماد مهم است. فکر کردن به اینکه کنار آمدن با این موضوع که سایت هایی مانند ویکی پدیا هستند که به توجه ویژه ای دارد سخت است اما دانستن اینکه این اعتماد ناشی از چیست می تواند نگاهی عمیق تر به استراتژی سئو ما بدهد. برایان از وب سایت Backlinko لیست کاملی از فاکتورهای افزایش گوگل تراست را برای ما تهیه کرده است.

3- موقعیت سرور و نقش آن در سئو

برخی از مدیران سایت‎‌ها و سئوکاران معتقدند که مکان سرور به بهبود سئو برای کاربران آن کشور یا منطقه خاص کمک می کند و برخی معتقدند که این موضوع توهمی بیش نیست.

4- سایت موبایل فرندلی و نقش آن در سئو

یک سال پیش 46٪ از جستجو کنندگان اینترنت از تلفن همراه برای جستجو استفاده می کردند. من معتقدم این تعداد در 12 ماه گذشته به طرز چشمگیری افزایش یافته است. پس تعجبی نخواهد داشت که داشتن یک سایت بهینه شده برای موبایل به نوعی بر رتبه بندی تأثیر می گذارد.

5- کاهش سرعت لود سایت و نقش آن در سئو

سرعت لود یکی از فاکتور های شناخته شده سئو است. سایت سریعتر رتبه بهتری نسبت به سایت کند کسب می کند. استاندارد میانگین سرعت لود صفحات وب باید کمتر از ۷ ثانیه باشد اما ۴ ثانیه بهتر است. هر چه سرعت لود پایین تر باشد زمان ماندگاری کاربران در سایت نیز بیشتر می شود.

 • سیستم عامل سرور ۶۴ بیت باشد.
 • آپدیت نسخه پی اچ پی از ۵.۲ به ۷.۲.
 • کاهش حجم تصاویر تا حد ممکن.
 • استفاده از کش.
 • نصب حداقل افزونه وردپرس.
 • کدهای خروجی را فشرده سازی کنید.
 • از قالب سبک استفاده کنید.
 • بهینه سازی توسط ابزارهای سئو.

6- ساختار سایت و نقش آن در سئو

بهینه سازی ساختار سایت باعث دسترسی بهتر خزنده گوگل به صفحات می شود. صفحات مهم را از صفحه اصلی دور نکنید این صفحات باید حداکثر تا ۳ کلیک از صفحه اصلی در درسترس قرار بگیرند. برای تست تعداد کلیک به صفحات که بیشتر از ۳ کلیک نباشد ابزارهای متعددی در وب وجود دارند اما توصیه ما استفاده از ابزار حرفه ای Screaming Frog است.

7- پروتکل (SSL) و نقش آن در سئو

قبلا در رابطه با تاثیر SSL در سئو توضیحات کاملی داده ایم، استفاده از SSL و انتقال آدرس از Http:// به Https:// یکی از فاکتورهای رتبه بندی مورد تایید گوگل است. به کار گیری SSL باعث افزایش امنیت انتقال اطلاعات سایت می شود علاوه بر این جالب است بدانید که قیمت چندانی ندارد. ما توصیه می کنیم از SSL های رایگان در cPanel یا توسط شرکت میزبان ارائه می شود استفاده نکنید، مستقیما نسخه اورجینال را از سایت خریداری و نصب کنید مثل ما در سئو فاکس.

8- فایل ربات (Robots.txt) و نقش آن در سئو

فایل Robots.txt در پوشه Root هاست قرار میگیرد. این فایل با وارد کردن آدرس سایت + Robots.txt در دسترس قرار دارد. محتوای Robots میزان دسترسی خزنده وب برای ایندکس صفحات را مشخص می کند.

9- صفحه ۴۰۴ و نقش آن در سئو

وقتی که URL صفحه در دسترس نباشد ارور ۴۰۴ برای کاربر نمایش داده خواهد شد. روی این موارد ۴۰۴ خود کار کنید:

 • صفحه ۴۰۴ را Noindex کنید.
 • ظاهر فرق زیادی با دیگر صفحات نکند.
 • علت حذف شدن صفحه را مشخص کنید.
 • باکس جستجو قرار دهید.

10- بودجه خزنده و نقش آن در سئو

خزش در وب برای گوگل هزینه بر است چون نیاز به مصرف منابع سخت افزاری دارد. گوگل برای هر سایت یک نرخ خزش مشخص در نظر میگیرد که میزان آن بستگی به عوامل متعددی دارد که بعدا به آنها خواهیم پرداخت در حال حاضر دیدن کنید از ۶ عامل تاثیر گذار در افزایش بودجه خزنده.

 • لینک ریدایرکتی را حذف کنید
 • لینک سازی داخلی حرفه ای
 • حذف محتوای کپی و تکراری
 • لینک های شکسته را درست کنید

تکنیک های سئو خارجی / Offsite سئو

انجام کارهای مرتبط با سئوی خارجی (Off site SEO) اگر طبق اصول و در چهار چوب صحیح در بستر دانش و تجربه انجام شود منجر به حصول نتیجه مطلبوب خواهد شد اما انجام بالعکس آن باعث باعث کاهش رتبه و در مواردی بروز پنالتی گوگل و حذف از نتایج جستجو گوگل خواهد شد.

محتوای زیر به وضوح بیانگر مفهوم بک لینک در سئو است:

هنگامی که یک صفحه در وب به صفحه ای دیگر لینک می شود مفهوم Backlink به میان می آید، ساده بگوییم: لینک ها مهم ترین فاکتور از بین بیش از ۲۰۰ فاکتور رتبه بندی گوگل هستند.

چرا لینک ها در سئو از اهمیت ویژه ای برخوردارند؟

با یک نگاه کلی می توان فهمید که این وجود لینک ها بود که باعث پدیدار شدن موتور های شد. خزنده های وب از طریق دنبال کردن لینک ها صفحات را پیدا و ذخیره کرده و سپس بر اساس بیش از ۲۰۰ فاکتور رتبه بندی می کنند. اینترنت یک تار عنکبوت است که هر تار لینک، عنکبوت خزنده و شبکه تارها مجموعا در کنار یکدیگر دنیای وب را تشکیل می دهند.

تمامی لینک ها در سئو در دسته بندی زیر قرار میگیرند:

لینک طبیعی Natural link: بک لینک هایی که شما در ساخت آن هیچ نقش مستقیمی ندارید. این دسته از لینک ها معمولا به دلیل وجود تولید محتوا با کیفیت در سایت، منبع یا برند بودن در حوزه ای خاص به سایت داده می شوند.

لینک دستی Manual link: لینک‎‌‎هایی که به صورت دستی در اینترنت برای افزایش رتبه به روش‎‎‌های زیر ساخته می شوند:

 • ارسال ایمیل و درخواست لینک.
 • لینک امضا.
 • لینک در نظرات دیگر سایت ها.
 • لینک از دایرکتوری.
 • بازنشر مطالب در سایت های خبری.
 • شبکه وبلاگ خصوصی.
 • اشتراک گذاری ویدئو.
 • ثبت لینک فرم های انلاین.

لینک ها مهم هستند اما به شرطی که …

تا اینجا گفتیم که بک لینک در واقع اولین فاکتور تاثیر گذار در رشد رتبه وب سایت است اما باید بدانید که هر لینکی به نفع شما نیست و این شرایط است که نحوه اثر گذاری لینک بر روی سایت را مشخص می کند. تکنیک های سئو خارجی (لینک بیلدینگ) در سئو عبارتند از:

۱- کیفیت بک لینک و نقش آن در سئو

زیاد بودن تعداد لینک واقعا از اهمیت بالایی برخوردار نیست چرا که گوگل برای ارزش گذاری کیفیت لینک از فاکتورهایی استفاده می کند که در ادامه زیر به آنها اشاره خواهیم کرد.

۲- محبوبیت سایت لینک دهنده و نقش آن در سئو

محبوبیت سایت بستگی به محتوا، ترافیک، لینک ها دریافتی، عمر دامنه تاثیر بر وب و صنعت خاص خود، DA و … دارد.

۳- ارتباط میان صفحه لینک دهنده و لینک شونده و نقش آن در سئو

اگر محتوای صفحه ای که به سایت شما لینک می کند با موضوع سایت شما مرتبط نیست بهتر است که فکر بک لینک گرفتن از آن سایت را فراموش کنید.

4- انکر تکست (Anchor Text) و نقش آن در سئو

متن لنگر یا انکر تکست متن لینک شونده است، انکر تکست از اهمیت بالایی برای درک بهتر محتوای لینک توسط موتور جستجو برخوردار است.

5- تعداد کل بک لینک های دامنه و نقش آن در سئو

هر چه تعداد بک لینک های معتبر بیشتر باشد وضعیت سئو سایت هم به مرور زمان بهتر می شود.

تکنیک های سئو دامنه / Domain سئو

فاکتورهای سئو و رتبه بندی گوگل کم نیستند اما برخی از آن ها در دامنه وجود دارند که باید در هنگام ثبت دامنه به آن ها توجه کرد، ثبت نکردن دامنه SEO فرندلی منجر به از دست دادن میزان زیادی از اعتبار سئو می شود. بهترین راه برای راه اندازی سایتی قدرتمند انتخاب نام و آدرسی مناسب است. آدرس دامنه در نهایت باید منجر به رضایت اول کاربران و دوم گوگل شود. یعنی چه؟ با ذکر مثالی توضیح می دهیم: فرض کنید ۲ دامنه با آدرس های متفاوت که قبلا تاریخچه ای در گوگل نداشتند در یک ساعت توسط دو نفر ثبت و ایندکس می شوند. هر دوی این دامنه ها از نظر محتوا و بک لینک با یکدیگر برابراند و هر دو قصد کسب رتبه اول گوگل  در یک کلمه کلیدی مشترک را دارند. تا به الان هر دو سایت امتیازی مساوی داشته و از دیگری قوی تر نیستد اما در هنگام ثبت دامنه اولی ۱ سال و دومی ۵ ساله ثبت می شود! در اینجاست که دامین دوم نسبت به دامین اول برتری پیدا می کند چرا که یکی از فاکتور های رتبه بندی گوگل میزان عمر دامنه است. تکنیک های سئو دامنه عبارتند از:

1- دامنه سطح بالا و نقش آن در سئو

Top Level domain (TLD) یا دامنه سطح بالا اصطلاح رسمی برای پسوندی است که در انتهای نام دامنه ظاهر می شود. برخی از نمونه های دامنه های سطح بالا شامل موارد زیر می شود:

 • .Com
 • .Org
 • .Net
 • .Edu

همه ما با پسوند های فوق آشنا هستیم، در واقع بیش از ۱۰۰۰ پسوند ممکن وجود داشته باشد که وب مسترها می توانند برای دامنه خود انتخاب کنند اما توصیه ما دامنه های کشوری مانند .ir یا بین المللی محبوب نظیر .com و .org است. البته انتخاب پسوند دامنه کاملا بستگی به موضوع سایت دارد یعنی اگر در زمینه فروش اینترنتی فعالیت می کنید پسوند .Shop می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای شما باشد.

2- ریشه دامنه و نقش آن در سئو

Domain Root یا ریشه دامنه به معنی صفحه اصلی است. اگر قصد فعالیت در حوزه ای خاص مانند فروش آنتی ویروس را دارید از کلمه کلیدی در آدرس دامنه استفاده کنید، در اینجا Antivirus می شود.

3- عمر دامنه و نقش آن در سئو

طبق اسناد موجودبه جرات می توان گفت که مهم ترین شاخص ارزش گذاری دامنه از دیدگاه گوگل عمر دامنه است. ارزش دامنه ای با عمری ۲ ماه با دامنه ای ۲ ساله تفاوت بسیاری با هم داشته و حتی از نظر ارزش گذاری قابل قیاس نیست، چرا؟ به دو دلیل: عمر محتوا و عمر لینک. مانند گیاه سیر که هر چه بیشتر بماند جا افتاده تر شده و برای خورنده خوشمزده تر می شود در بک لینک و محتوا نیز گوگل نقش جناب آقای سیر خوار را بازی می کند 🙂

نکته: یک درک نادرست از عمر دامنه در میان افراد وجود دارد، بسیاری فکر می کنند گوگل به زمان ثبت دامنه اهمیت می دهد اما اصلا اینطور نیست، عمر یک دامنه دقیقا از زمان ایندکس شدن سایت در گوگل محاسبه می شود نه خرید!

4- تاریخ انقضا دامنه و نقش آن در سئو

تاریخ انقضا دومین شاخص مهمی است، دامنه ای که تاریخ انقضای بیشتری دارد از احساس امنیت بیشتری نزد گوگل برخوردار بوده و ممکن است موجب بالا رفتن اعتماد گوگل نسبت به وب سایت شود.

5- نام دامنه و نقش آن در سئو

نام دامنه نه تنها برای گوگل بلکه برای کاربران نیز حائز اهمیت است. بر اساس اسناد بدست آمده بهترین نام برای دامنه آن است که با موضوع سایت و کلمات کلیدی هدف مرتبط باشد. هنگامی که کلمه کلیدی هدف عیننا و به صورت مستقیم در آدرس دامین قرار گرفته بگیرد به اصطلاح این دامنه تطابق دقیق با کلمه کلیدی را داشته و شانس بهتری برای کسب رتبه اول با آن عبارت کلیدی خاص را دارد به این موضوع در تکنیک های سئو Exact Match Domain گفته می شود.

6- پسوند دامنه و نقش آن در سئو

پسوند دامنه در زمان های قدیم جزو مهم ترین فاکتور ها بود اما با اضافه شدن هدف گذاری بین المللی به پنل سرچ کنسول گوگل دیگر تاثیر چندانی ندارد یا شاید اصلا ندارد! نحوه کارکرد: سایت هایی که پسوند دامنه آن ها حاوی پسوند کشوری بود (مثلا در ایران .ir) شانس بهتری در نتایج جستجو کاربرانی را داشتند با IP همان کشور به جستجو پرداخته بودند. اما همان طور که گفتیم با اضافه شدن هدف گذاری بین المللی به آسانی می توان موقعیت را تعیین کرد. نکته دیگری نیز هست این فاکتور در نتایج جستجو فارسی اثری ندارد چرا که گوگل فارسی وجود ندارد.

7- دیگر شاخص ها در ثبت دامنه سئو فرندلی

 • کوتاه بودن تعداد حروف
 • یک سره بودن و نداشتن خط فاصله (-)
 • عمومی بودن هویز دامنه
 • خرید و فروشی نبودن

8- ثبت دامنه رنک دار و نقش آن در سئو

خرید دامنه ای که قبلا سابقه ای در گوگل داشته می تواند برای شروع مناسب باشد اما به شرطی که مرتبط باشد! البته توصیه ما استفاده از ریدایرکت 301 است.

9- سابقه دامنه در سایت آرشیو و نقش آن در سئو

بهتر است تا دامنه ای که قبلا در موضوع غیر مرتبط با موضوع سایت شما فعالیت می کرده را ثبت نکنید چرا که احتمال وجود بک لینک با انکر تکست حاوی کلیدواژه غیر مرتبط با موضوع سایت شما باشد و همین موضوع باعث کاهش رتبه سایت می شود. برای چک کردن سابقه تاریخی دومین می توانید از سایت Archive.org استفاده کنید.

10- تعداد کارکترهای دامنه و نقش آن در سئو

هر چه آدرس کوتاه تر باشد بهتر! چرا که هم در ذهن بهتر می ماند و هم حروف اضافی ندارد.

11- ثبت دامنه فراموش نشدنی و نقش آن در سئو

نام دامنه کوتاه باشد، آسان به خاطر سپرده شود و تایپ آسانی داشته باشد و البته راحت تلفظ شود. وجود این ویژگی ها برای انجام سئو مهم است زیرا باعث می شود بازدید کنندگان مستقیماً از سایت بازدید کنند.

12- از ثبت دامنه با پسوند های بی ربط خودداری کنید

هر روزه پسوند های جدید مانند .xyz, .website و … بازار می آیند اما شما گول این ها را نخورید، هنوز پسوند .com در دنیا و .ir نزد ایرانیان از محبوب ترین ها هستند. به خاطر سپدن آدرس سایتی که با پسوند جدید ثبت شده است برای افراد پیر و قدیمی می تواند کمی چالش برانگیر باشد.

13- فولدر را به ساب دامین ترجیح دهید

از نظر فنی گوگل اعلام کرده است تفاوتی میان محتوای ساب دامین و پوشه قائل نمی شود اما طبق مستندات موجود آمار ها حاکی از بهتر بود پوشه است چرا که اتوریتی سایت یا همان اعتبار دامنه با کیفیت بیشتری به دیگر صفحات منتقل می شود.

 • تکنیک های سئو - آموزش بهترین روش های سئو سایت با سئو فاکس 
 • تکنیک های سئو - آموزش بهترین روش های سئو سایت با سئو فاکس
 • تکنیک های سئو - آموزش بهترین روش های سئو سایت با سئو فاکس
 • تکنیک های سئو - آموزش بهترین روش های سئو سایت با سئو فاکس
Did this article help you?
Rating:
Author: ehsan eskandari | Created at: 02.11.2021

Related consulting companiesmore...