ManagementMania AppMania EduMania JobMania BusinessPages


سئو مخفف کلمه انگلیسی Search Engine Optimization سرچ انجین اپتیمایزیشن به معنای بهینه‌سازی موتور جستجو می باشد.

تعریف سئو به زبان ساده چیست

سئو چیست؟ تعریف سئو از زبان سئو فاکس تاریخچه سئو از زمان پیدایش موتورهای جستجو آغاز شده و تا به امروز ادامه دارد اما سئو و بهینه سازی وبسایت برای موتورهای جستجو از زمان پیدایش گوگل یعنی سال 1997 به دلیل موفقیت آن میان کاربران اینترنت پر رنگ و پر رنگ تر شد. به هر اقدامی که به طور مستقیم برای بالا بردن رتبه سایت در سئو موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ؛ یاهو، داک داک گو و یا حتی بایدو چینی صورت بگیرد سئو و بهینه سازی سایت گفته می شود.

داستان وب قبل از شکل گیری SEO؛ زمانی سئو آسان بود!

از سال های ۱۹۹۴ تا ۱۹۹۸ بهینه سازی موتورهای جستجو SEO پیچیدگی های الان را نداشت چرا که سایت های موجود در اینترنت به ۱۰۰۰ عدد هم نمی رسیدند و زمینه فعالیت اکثر آن ها نیز با یکدیگر متفاوت بود لذا موتورهای جستجو سئو وب مشکل زیادی با درک، شناسایی و دسته بندی محتوای آنها نداشتند.

شکل گیری دنیای سئو؛ دایرکتوری‌ ها رفتند سرچ انجین ها پدیدار شدند

از سال ۱۹۹۸ به بعد و با افزایش تعداد سایت ها دایرکتوری ها قادر به پاسخگویی درخواست کاربران نبودند در همان جا بود که ایده ساخت موتور جستجو سئو در ذهن کارآفرینان اینترنت شکل گرفت و دنیای SEO پا به عرصه تکنولوژی گذاشت.

در روزهای ابتدایی وضعیت سئو سایت بسیار ساده تر از الان بود، وبمستران به اهمیت جایگاه در نتایج پی برده بودند در همان هنگام بود که تخصص سئو پدید می‌آمد. پروسه سئو در موتورهای جستجو ابتدایی بسیار ساده تر از وضعیت فعلی بود به طور مثال در آن زمان فقط کافی بود تا با تکرار یک کلمه سئو در متن وزن آن را بیشتر کنید تا رتبه بهتری بگیرید یا کلیدواژه های خود را در سئو متاتگ کیوردز که الان کار نمیکند قرار دهید.

عملکرد سئو قبل از تحول موتورهای جستجو؛ گوگل به میان می آید

سرگئی برین و لری پیج، گوگل را در سال ۱۹۹۸ بنیان‌گذاری کردند. گوگل درمیان کاربران اینترنت هواداران بسیاری را به خود جذب کرد دلیل آن نیز طراحی ساده آن بود. عوامل خارج از صفحه (مانند رتبه صفحه و تجزیه تحلیل لینک) نیز همانند عوامل داخل صفحه (استفاده از کلمه کلیدی به تعداد مناسب، متاتگ‌ها، عنوان‌ها، لینک و ساختار سئو استاندارد) مورد توجه قرار گرفتند تا گوگل را قادر سازند که از نوعی دست‌کاری که در نتایج جستجو دیده می‌شود، که تنها به عوامل داخل صفحه توجه می‌کنند، اجتناب کند.

علی‌رغم اینکه به بازی گرفتن رتبه در سئو نسبت به سایر موتورهای جستجو سخت‌تر بود اما با این حال متخصصین سئو سرانجام با به کارگیری ابزارها و روش هایی مثل سئو لینک توانستند نتایج سئو گوگل را تحت تاثیر خود قرار دهند. بسیاری از وب‌سایت‌ها روی تبادل لینک، خرید و فروش لینک در حجم زیاد و وسیع متمرکز شدند. بعضی از این طرح‌ها یا مزارع لینک در سئو، موجب ایجاد هزاران وب‌سایت برای فروش بک لینک در سئو شدند. با گسترش عمومیت وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌های رسانه‌های اجتماعی، موتورهای جستجوی پیشرفته در الگوریتم‌های خود تغییراتی در جهت بهبود ایندکس اعمال کردند. گوگل در فوریه ۲۰۱۱، از آپدیت الگوریتم پاندا در سئو خبر داد که وب‌سایت‌هایی را که حاوی محتوای کپی از دیگر وب‌سایت‌ها و منابع بودند را جریمه کند.

تاثیر الگوریتم های گوگل بر سئو چیست

در آوریل ۲۰۱۲، گوگل از آپدیت گوگل پنگوئن خبر داد کرد که هدف آن، جریمه کردن وب‌سایت‌هایی بود که از روش‌های غیر استاندارد لینک بیلدینگ جهت افزایش سئو سایت خود استفاده می‌کردند.

در سپتامبر ۲۰۱۳، کمپانی گوگل از آپدیت الگوریتم مرغ مگس‌خوار رونمایی کرد؛ یک الگوریتم که جهت بهبود پردازش زبان طبیعی گوگل و درک معنایی صفحات وب طراحی شد. در سپتامبر سال ۲۰۱۶، گوگل اعلام کرد که گوگل پنگوئن به الگوریتم اصلی رتبه‌بندی ملحق شده‌است و دیگر آپدیت‌های آن اعلام نمی‌شود. از سال ۲۰۱۶ به بعد، الگوریتم پنگوئن گوگل دیگر به صورت لحظه‌ای نتایج جستجو را بررسی خواهد کرد.

سئو به چه معناست

اولین الگوریتم گوگل در سئو و هسته مرکزی آن سئو پیج رنک نام داشت که توسط موسسان این شرکت یعنی لری پیج و سرگی برین طراحی شده بود. به تعریف ساده در سئو پیج رنک یک سیستم اعتبار سنجی بر اساس بک لینک های داده شده به سایت است؛ همین موضوع باعث شد تا گوگل نتایج متفاوت و مرتبط تری نسبت به سایر موتورهای جستجو ایجاد کند. موازی با این اتفاق محبوبیت گوگل نزد کاربران وب افزایش پیدا کرد و از آن روز تا به حال گوگل به عنوان پیشتاز ترین وب سایت دنیای اینترنت و همچنین پر استفاده ترین موتور جستجو در سئو رو به جلو حرکت می کند.

توصیف دانش سئو از زبان مدیر گوگل

در سال 2020 چندین کنگره مهم در آمریکا با حضور مدیران کمپانی بزرگ تکنولوژی مثل فیسبوک، تویتر و البته گوگل برگزار شد که در یکی از این کنفرانس ها خانم Lofgren نماینده سنا آمریکا از سوندار پیچای مدیرعامل اجرایی آلفابت سوالاتی پپرسید که پاسخ آنها گویای پیچیدگی‌ سئو می باشد:

همانطور که میبینید مدیر گوگل در این کنفرانس خبری اعتراف کرد که گوگل از بیش از 200 فاکتور رتبه بندی برای فهرست کردن نتایج جستجو استفاده می کنیم بله بیش از دویست فاکتور در سئو هستند!

نسل جدید جستجو؛ خزندگان در تار میخزند

موتورهای جستجوی پیشرفته دنیا مانند گوگل، بینگ، یاهو!، داک داک گو و بایدو از خزنده‌های وب جهت پیداکردن صفحات استفاده می‌کنند. دو دایرکتوری عمده یاهو و دی‌موز نیازمند ارسال دستی و بازنگری انسانی هستند. شرکت گوگل، Google Search Console را پیشنهاد می‌دهد که یک فید نقشه سایت XML می‌تواند برای آن ایجاد و به‌ طور رایگان در کنسول Submit شود تا این اطمینان حاصل شود که تمامی صفحات، خصوصاً آن‌هایی که با دنبال کردن خودکار لینک‌ها قابل‌شناسایی نیستند، قابل‌دستیابی هستند. در گذشته یاهو، یک سرویس ارسال پرداختی داشت که خزش را به ازای مقداری هزینه در هر کلیک تضمین می‌کرد؛ که در سال ۲۰۰۹، این سرویس متوقف شد.

جلوگیری از ایندکس شدن در فهرست؛ حضور در SERP اجباری نیست

به‌منظور جلوگیری از محتوای نامطلوب در ایندکس‌های جستجو، وبمستران می‌توانند به عنکبوت‌ها (به انگلیسی: Spider) دستور بدهند که فایل‌ها یا دایرکتوری‌های خاصی را درون فایل استاندارد robots.txt در دایرکتوری اصلی دامنه، مورد بررسی و خزش (به انگلیسی: Crawl) قرار ندهند. به‌علاوه، یک صفحه می‌تواند صراحتاً از پایگاه داده‌ موتور جستجو خارج شود؛ که این عمل از طریق استفاده از متاتگ‌های مخصوص به ربات‌ها صورت می‌گیرد. هنگامی که یک موتور جستجو از یک سایت بازدید می‌کند فایل robots.txt واقع در دایرکتوری اصلی، نخستین جایی است که مورد خزش قرار می‌گیرد. سپس فایل robots.txt تجزیه شده و به ربات دستور داده می‌شود که کدام صفحات نباید مورد بررسی و خزش قرار بگیرند.

درک سئو؛ برای شروع لغت نامه و یا همان مفاهیم اصلی سئو را دریابید

سئو مانند هر دانش دیگری دارای مفاهیم و معانی بیسیک خود است:

سئو داخلی؛ اقدامات داخل سایت برای ایجاد ارتباط بهتر میان کاربر و گوگل

به اقداماتی در داخل سایت برای ایجاد ارتباط بهتر میان کاربر و گوگل انجام می شود سئو داخلی (On-page SEO) گفته می شود. بستگی به میزان رقابت کلمات کلیدی دارد اما آمار های حاکی از آن است که سئو داخلی سایت حدودا 30% از فاکتورهای رتبه بندی گوگل را در بر می گیرند لذا پس از سئو خارجی سئو داخلی زمین بازی ما برای موفقیت در سئو است.

سئو خارجی؛ دریافت سیگنال از دیگر سایت ها

سئو خارجی به طور کلی شامل دریافت سیگنال از دیگر سایت ها به سایت خود می شود که مهم ترین آن نیز ساخت بک لینک (لینک بیلدینگ) و یا ترافیک سازی است. انجام کارهای مرتبط با سئوی خارجی (Off site SEO) اگر طبق اصول سئو و در چهار چوب صحیح در بستر دانش و تجربه انجام شود منجر به حصول نتیجه مطلبوب خواهد شد اما انجام بالعکس آن باعث باعث کاهش رتبه و در مواردی حذف از نتایج جستجو و پنالتی گوگل را در بر خواهد داشت.

سئو تکنیکال؛ ملات کار پول نیرو ساخت خانه آجری

برای ساخت یک خانه آجری شما نیاز به ملات کار، پول و نیرو دارید در این مثال ملات حکم Technical SEO را دارد. سئو تکنیکال به تمامی کارهایی گفته می شود که در جهت بهبود عملکرد فنی سایت انجام می شود و نتیجه آن بهبود وضعیت ایندکسینگ گوگل، درک بهتر خزنده سئو از محتوای سایت و رضایت کاربر است. یک خبر خوب: پس از به اتمام رسیدن چک لیست فاکتور های تکنیکال سئو دیگر نیازی به رفع مجدد خطاها نیست این یعنی بهینه سازی فنی سایت تنها یک بار برای همیشه انجام می شود.

سئو کلاه خاکستری؛ روش های سئویی که می توانند همزمان قانونی و غیر قانونی باشند

سئو کلاه خاکستری به مجموعه روش هایی گفته می شود که در یک زمان از تکنیک های سئو قانونی و غیر قانونی برای بهبود سئو سایت و افزایش رتبه کلمات کلیدی در گوگل استفاده می شود. روش های سئو کلاه خاکستری ممکن است روزی به سئو کلاه سیاه تبدیل شوند. به فنون سئو کلاه خاکستری مثل قوانین کیفری فکر کنید. ممکن سئو سایت امروز سئو کلاه سفید باشد، اما همچنین این امکان وجود دارد که این قوانین در طول سال های آتی دستخوش تغییراتی شوند. باورهای غلط زیادی در مورد تعریف سئو کلاه خاکستری وجود دارد، به عنوان مثال، برخی افراد فکر می کنند که Cloaking، خرید بک لینک و یا تکرار محتوا از روش های سئو کلاه خاکستری است در حالی که آنها در اصل غیرقانونی بوده و از این رو کلاه سیاه خوانده می شوند.

فایل Robots.txt؛ اطلاع رسانی به ربات وب درباره وضعیت اسکن صفحات

فایل ربات نحوه اطلاع رسانی به ربات وب را در مورد اینکه کدام یک از صفحات وب سایت نباید پردازش یا اسکن شوند مشخص می کند. ربات ها اغلب توسط موتورهای جستجو برای دسته بندی وب سایت ها استفاده می شوند. همه ربات‌ها با استاندارد شاخص کار نمی کنند. برداشت کنندگان ایمیل Spambots، بدافزار و ربات هایی که آسیب پذیری های امنیتی را جستجو می کنند ممکن است حتی به بخشهایی از وب سایت که به آنها گفته شده است که در آنجا نباشید سرک بکشند.

موتور جستجو وب؛ نمایش داده‌های وب بر روی یک انجین

نتایج جستجو به طور کلی در یک صفحه ارائه می شنود که اغلب از آن به عنوان صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) یاد می شود. این اطلاعات ممکن است ترکیبی از لینک ها به صفحات وب، تصاویر، فیلم، اینفوگرافیک، مقالات و انواع دیگر محتوا باشد. همچنین برخی از موتورهای جستجو داده های موجود در پایگاه داده یا دایرکتوری های باز را استخراج می کنند. برخلاف دایرکتوری های وب که فقط توسط ویرایشگرهای انسانی نگهداری می شوند موتورهای جستجو با اجرای الگوریتمی بر روی خزنده وب اطلاعات را ذخیره می کنند.

چگالی کلمه کلیدی؛ درصد دفعاتی که یک کلمه کلیدی یا عبارت در یک صفحه وب در مقایسه با کل کلمات صفحه تکرار می شود

تراکم کلمه کلیدی به انگلیسی Keyword Density درصد دفعاتی است که یک کلمه کلیدی یا عبارت در یک صفحه وب در مقایسه با کل کلمات صفحه تکرار می شود. در زمینه سئو می توان از تراکم کلمه کلیدی برای تعیین ارتباط یک صفحه وب با کلمه کلیدی یا عبارت کلیدی مشخص استفاده کرد. در اواخر دهه 1990 و روزهای اولیه جستجو از تراکم کلمات کلیدی به عنوان عاملی مهم و تاثیر گذار در رتبه بندی صفحات استفاده می کردند. با این حال وقتی مدیران وب به استفاده بیش از حد از آن روی آوردند موتورهای جستجو تصمیم گرفتند تا اولویت های رتبه بندی خود را به سایر عوامل فراتر از کنترل مستقیم وب مسترها اختصاص دهند. امروزه استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی باعث مجازات شدن یک صفحه وب می شود.

مزرعه لینک؛ گروهی از وب سایت‌ها که به صورت پیاپی به یکدیگر لینک گروهی می دهند

به گروهی از وب سایت‌ها که به صورت پیاپی به یکدیگر لینک گروهی می دهند مزرعه لینک (Link farm) گفته می شود. اما به بعضی از سایت ها که شرایط زیر را داشته باشند نیز لینک فارم می گویند.

پیج رنک؛ سیستم شمارش و ارزش گذاری گوگل

ما برای فهم بیشتر موضوع پیج‌رنک راهنمایی آوردیم که به شما کمک شایانی در درک آن می کند. بیایید با آنچه گوگل می گوید شروع کنیم. به طور خلاصه گوگل بک لینک را مانند رای یا اعتبار می داند. گوگل بر اساس لینک ها در نظر می گیرد که برخی از سایت ها از مابقی مهم تر هستند.

PageRank سیستم شمارش و ارزش گذاری است که بر اساس کیفیت بک لینک تعیین می کند کدام صفحات از صفحات دیگر مهم تر هستند، سپس گوگل از خروجی پیج رنک به همراه فاکتور های دیگر که الگوریتم های گوگل تعیین کننده آن هستند استفاده می کند تا رتبه بندی نتایج را مشخص کند.

سئو کلاه سفید؛ تکنیک هایی که تضمین می کند سایت به خوبی در سئو عمل کند

سئو کلاه سفید به زبان ساده استفاده از تکنیک هایی که تضمین می کند سایت به خوبی در سئو عمل کند، یعنی استراتژی سئو باید طبق قوانین موتورهای جستجو پیش برود. به این چهارچوب سئو در انگلیسی White Hat SEO یا White-Hat SEO گفته می شود. روش‌های نادرست بهینه سازی با نام سئو غیر قانونی شناخته می شوند و شامل بسیاری از تکنیک های مربوط به Spamdexing، هرزآگهی، تبادل لینک، تکرار محتوا، مزرعه لینک، لینک بیلدینگ، پر کردن کلید واژه ها یا Keyword Stuffing و موارد دیگر هستند.

بک لینک؛ فرآیند دریافت بک لینک از دیگر سایت ها

لینک سازی به معنی یا لینک بیلدینگ به فرآیند دریافت بک لینک از دیگر سایت ها در سطح وب برای سایت هدف (خودمان) است. دکمه، تصاویر و متن قابلیت لینک شدن دارند به طور مثال به صورت پیش فرض لینک متن آبی رنگ است و هنگامی که موس بر روی آن هاور می شود نمایشگر به حالت دست به خود میگیرد. خزنده گوگل در هنگام ایندکس صفحات بک لینک های خروجی را دنبال کرده و از آن ها در رتبه نتایج جستجو استفاده می کنند؛ از همین طریق است که موتور جستجو قابلیت خزش در وب را پیدا می کند. بک لینک ها به صورت کلی به 4 بخش دوفالو، نوفالو، لینک داخلی و لینک خارجی تقسیم می شوند.

گوگل بات؛ استخراج داده های وب را از طریق خزش

گوگل بات یک خزنده است. اصطلاحا به این گونه ربات ها کراولر گفته می شود. این ربات داده های صفحات وب را از طریق خریدن در آنها و خارج کردن اطلاعات شناسایی و ذخیره می کند.

تکنیک سئو؛ مجموعه اقداماتی که در جهت افزایش رتبه سایت در موتورهای جسجتو انجام می شود

از آنجایی که ما در ایران زندگی می کنیم این موضوع حائز اهمیت است که بدانیم بیش از ۹۸ درصد از جستجو های اینترنتی در ایران در گوگل انجام می شود. بنابراین رعایت اصول سئو دیگر موتورهای جستجو اهمیتی چندانی برای ما نخواهد داشت. این خلاصه ترین تعریفی است که می توان از تکنیک سئو داشت: به مجموعه اقداماتی که در جهت افزایش رتبه سایت در موتورهای جسجتو انجام می شود تکنیک های سئو می گویند.

لینک شکسته؛ هنگامی که وب سایت از دسترس خارج می شود لینک به آن صفحه شکسته است

فرض کنید وارد یک رستوران شده اید و یک منو برای سفارش غذا در جلوی شما قرار داده شده است شما غذای مورد نظرتان را انتخاب می کنید اما به هر دلیلی امکان سرو آن توسط رستوران وجود ندارد. در دنیای وب نیز موضوع همینطور می باشد فرض کنید درباره یک موتور سیکلت مقاله ای قطور و کارآمد منتشر کرده و به سایت رسمی کویر لینک می کنید اما به هر دلیلی وب سایت از دسترس خارج می شود در اینجا لینک به سایت کویر شکسته است.

توضیحات متا؛ بخشی از کدهای HTML سایت است که درباره موضوع صفحه اطلاعاتی را به سرچ انجین ارسال می کند

متا دیسکریپشن – توضیحات متا به انگلیسی Meta Description بخشی از کدهای HTML سایت است که درباره موضوع صفحه اطلاعاتی را به سرچ انجین نشان می دهد. توضیحات متا در بخش نتایج جستجو گوگل (SERP) برای کاربران به نمایش در می آید، این عنصر برای برقراری تماس با کاربر نقش جدی ایفا می کند و استفاده درست از آن می تواند منجر به افزایش CTR وب سایت شود، استفاده درست و خلاقانه از تگ توضیحات متا یکی از تکنیک‌های حرفه ای سئو به شمار می رود.

نرخ کلیک؛ CTR مخفف Click Through Rate به معنای نرخ کلیک است

برای درک مفهوم نرخ کلیک باید ابتدا با Impression آشنا شوید. وقتی یک کاربر موضوعی را در اینترنت جستجو می‌کند؛ سایت شما در نتایج جستجو به وی نمایش داده می شود؛ هر جستجو به معنای یک Impression است. Impression بر اساس نمایش در صفحه محسابه می شود این یعنی ایمپرژن رتبه 1 با 10 تفاوتی با هم ندارند. CTR مخفف Click Through Rate به معنای نرخ کلیک است.

سندباکس گوگل؛ علت عدم کسب جایگاه با کلمات کلیدی رقابتی در بازه های زمانی کوتاه پس از ثبت و ایندکس دامنه وجود سندباکس گوگل می باشد

با تاسیس شدن بیش از 380 وب سایت در هر دقیقه فضای اینترنت پر شده است دامنه جدید، بسیاری از دامنه ها عمر طولانی نخواهند داشت تمدید نمی شوند و پس از گذشت 1 سال به Expire می انجامند آیا گوگل به چنین سایت هایی اعتماد می کند؟ خیر یا با سندباکس اصلا. دامنه ای که تازه تاسیس شده است را در نظر بگیرید، وضعیت سئو محتوا تولید شده، فاکتور های بهینه سازی خارجی، داخلی و تکنیکال به خوبی رعایت شده اند حتی اوضاع لینک بیلدینگ هم بد نیست اما نتیجه ای حاصل نمی شود چرا؟ علت عدم کسب جایگاه با کلمات کلیدی رقابتی در بازه های زمانی کوتاه پس از ثبت و ایندکس دامنه وجود سندباکس گوگل می باشد، اصطلاحا سایت در یک بازه زمانی چند هفته ای در سندباکس قرار میگیرد.

کلمات کلیدی طولانی؛ عباراتی که به جای در نظر گرفتن یک مفهوم کلی، دقیقا به نیاز کاربر اشاره دارند

کلمات کلیدی طولانی به فینگلیش (لانگ تیل کیورد) معمولا به عباراتی گفته میشود که به جای در نظر گرفتن یک مفهوم کلی، دقیقا به نیاز کاربر اشاره دارند. معمولا عباراتی که توسط کاربران جستجو شده و بیش از 4 کلمه هستند را Long Tail می نامیم. کلمه کلیدی طولانی به جای اشاره به یک مفهوم کلی به صورت مستقیم نیاز کاربر را رفع می کنند و معمولا بیشتر از 4 سیلاب است به طور مثال: “خرید اقساطی تیبا صفر“. اگر مقاله های سئو را مطالعه کرده باشید، اکثر آن ها بر سر این قانون اجتناب ناپذیر هم نظرند که برای پیروزی در یک بازی سئو باید همواره به نسبت رقبا از کیفیت بالاتری برخوردار بود. یکی از قوانین در SEO می گوید برای کسب جایگاه بهتر باید از هر فرصتی استفاده کرد تا همواره سئو بهتری نسب به رقبای خود داشته باشیم. اما سئوی بهتر یعنی چه؟

رنک برین؛ رنک برین را می توان یکی از جدید ترین الگوریتم های گوگل بر مبنای هوش مصنوعی دانست

رنک برین را می توان یکی از جدید ترین الگوریتم های گوگل بر مبنای هوش مصنوعی دانست این الگوریتم در OCTOBER 26TH, 2015 رونمایی شد. الگوریتم رنک برین (Rankbrain) وظیفه درک مفهوم عبارت جستجو شده توسط کاربر را داشته تا بهترین پاسخ را برای وی در SERP به نمایش در بیاورد؛ این الگوریتم نتایج جستجو را بر اساس رفتار کاربر طبقه بندی می کند.

انکر تکست؛ متن لینک شده در یک بک لینک که صفحه ای را به صفحه دیگر وصل می کند

انکر تکست به متن لینک شده در یک بک لینک گفته می شود که صفحه ای را به صفحه دیگر وصل می کند کاربران و موتورهای جستجو از این متن برای درک بهتر محتوای موضوع صفحه لینک شونده استفاده می کنند؛ این متن به صورت پیش فرض به رنگ آبی پر رنگ زیر خط دار است اما با استایل دادن به آن در CSS امکان تغییر به رنگ دلخواه وجود دارد.

گوگل پاندا؛ یکی از بدنام ترین بروزرسانی ها در تاریخ غول جستجوگر دنیا یعنی گوگل

تأثیر پاندا بر روی نتایج بسیار بزرگ و بی سابقه بود؛ اما پاندا از دسته آپدیت های گوگل است که تغییری عظیم را در نتایج جستجو یک بار برای همیشه رقم زد. پاندا آغاز جنگ گوگل علیه اسپم در وب و سئو کلاه سیاه بود و همچنان یکی از بدنام ترین بروزرسانی ها در تاریخ غول جستجوگر دنیا یعنی گوگل. با این حال، نقشی که پاندا در الگوریتم گوگل بازی می کند در سالهای اخیر بسیار تغییر کرده و وضعیت کلی محتوای وب نیز توسط آن دستخوش تغییر گشته. بنابراین اکنون زمان خوبی برای ارزیابی مجدد گوگل پاندا و در نظر گرفتن معنای سئو در سال 2020 است.

تگ عنوان؛ یکی از مهم ترین فاکتور های رتبه بندی گوگل و سئو

عنوان صفحه معروف به پیج تایتل (Page Title) یکی از مهم ترین فاکتور های Onsite SEO و در عین حال از مهم ترین فاکتور های رتبه بندی گوگل و سئو است. عنوان صفحه تیتری است که موضوع محتوا را برای کاربر و موتور جستجو مشخص می کند. پس از محتوای متنی صفحه عنوان صفحه مهم ترین فاکتور در سئو به شمار می رود، خوشبختانه رعایت نکات سئو در استفاده از عنوان بسیار آسان بوده و یادگیری آن ها زمان زیادی نمی برد.

ریدایرکت؛ یک روش دائمی برای انتقال کاربر و خزنده موتور جستجو از صفحه ای به صفحه ی دیگر

ریدایرکت 301 یک روش دائمی برای انتقال کاربر و خزنده موتور جستجو از صفحه ای به صفحه ی دیگر است. طبق اسناد موجود و گفته های مدیران گوگل اعتبار بک لینک های صفحه از 90 تا 99 درصد به صفحه ی جدید منتقل می شوند. در این روش قدرت کل صفحه تا 70% به صفحه جدید منتقل شده و پس از گذشت چند ساعت یا چند روز پس از شناسایی توسط خزنده های گوگل صفحه جدید جایگزین صفحه قدیمی در نتایج جستجو گوگل خواهد شد. لطفا مثال های عملی زیر را مشاهده کنید:

ابزار سئو؛ تاثیر کاربرد ابزار سئو در انجام و پیاده سازی یک استراتژی سئو موفق از شروع تا پایان (نگهداری) کاملا مشخص است

تاثیر کاربرد ابزار سئو در انجام و پیاده سازی یک استراتژی سئو موفق از شروع تا پایان (نگهداری) کاملا مشخص است. در ادامه ما لیستی از بهترین ابزارهای سئو سایت رایگان و سئو سایت غیر رایگان در سال 2022 را برای شما آماده کرده ایم تا با مطالعه آن ها اطلاعات خود را در زمینه سئو و بهینه سازی سایت را افزایش دهید.

مشاوره سئو؛ بهینه سازی سایت زیر نظر مشاور انجام می شود

بعد از انجام توافقات، تمامی مشکلات سایت از نظر وضعیت سئو شناسایی شده و به کارفرما گزارش می شود. سپس استراتژی پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط و نقشه راه برای بهبود وضعیت آن ها در گوگل تهیه شده و پروسه بهینه سازی سایت زیر نظر مشاور انجام می شود. معمولا در بسیاری از سایت ها بخشی از کار به درستی و بخشی از آنها نیز نادرست انجام می شود. با مشاوره یک متخصص سئو حرفه ای در این حوزه اشکالات موجود در سایت و یا خارج از آن برای شما مشخص می شود و شما می توانید با تصحیح موارد وب سایت خود را بیش از پیش به سمت استاندارد کردن طبق اصول سئو و بهینه سازی سایت پیش ببرید.

لینک بیلدینگ؛ پروسه ایجاد لینک یا آماده کردن بستری برای دریافت لینک به صورت طبیعی

به پروسه ایجاد لینک یا آماده کردن بستری برای دریافت لینک به صورت طبیعی لینک بیلدینگ گفته می شود. ساخت هر گونه لینک در دسته ی روش های سئو کلاه خاکستری و سئو کلاه سیاه قرار میگیرد این یعنی اگر شما لینکی را شخصا در وب برای بهبود رتبه سایت ایجاد کنید دیگر کلاه سفید کار نیستید؛ حتی رپورتاژ هم جزو روش‌های بلک محسوب می شوند!

برندینگ در سئو؛ برند یا مارک به یک عبارت و یا یک نشان تجاری گفته می شود که تعیین کننده کیفیت و اصالت یک کالا است

برند یا مارک به یک عبارت و یا یک نشان تجاری گفته می شود که تعیین کننده کیفیت و اصالت یک کالا است. برندینگ دست برتر تمامی روش های بازاریابی است، بسیاری از کارشناسان برجسته دنیای فروش و بازاریابی بر این باورند که برندسازی بهترین راه برای افزایش فروش کالا و خدمات است.

لوکال سئو؛ بهینه سازی صفحات سایت برای بهبود سئو کلمات کلیدی مبتنی بر موقعیت جغرافیایی جستجو کننده

موتور جستجو برای درک هدف کاربر از جستجوی محلی الگوریتم کبوتر را طراحی کرده است. به بهینه سازی صفحات سایت برای بهبود سئو کلمات کلیدی مبتنی بر موقعیت جغرافیایی جستجو کننده لوکال سئو گفته می شوند.

قیمت سئو؛ همیشه صرف هزینه بالا موجب کسب نتیجه بهتر نمی شود

حتما توجه داشته باشید که همیشه صرف هزینه بالا موجب کسب نتیجه بهتر نمی شود. ما اغلب در موقع ارائه خدمات مشاوره سئو خود به مشتریان و کاربران این نکته را متذکر میشویم که پروژه و قرارداد بصورت بهینه انجام شود. برای مثال اگر یک سایتی در زمینه ساعت فعالیت میکند واژه خرید ساعت را برای کاربر پیشنهاد میکنیم. زیرا عبارت خرید ساعت هدفمندتر بوده ، رقابت کمتری داشته و هزینه پایین تری دارد. در واقع اگر سایت با واژه ساعت در صفحه 1 گوگل باشد ممکن است روزانه هزاران ورودی بگیرد اما میزان فروش حاصل از این ورودی به تعداد انگشت های دست هم نرسد! اما اگر در خرید ساعت چنین شرایطی داشته باشد و در حدود %20 نسبت به واژه ساعت از خرید ساعت ورودی بگیرد مقدار فروش بیشتری خواهد داشت. همچنین موارد دیگری مانند قیمت ساعت ، فروش ساعت ، ساعت ارزان و صدها مورد دیگر نیز مستعد دریافت ورودی از موتورهای جستجو و در راس آنها گوگل است.

سئو وردپرس؛ نصب و تنظیم افزونه یوآست امکانات بی نظیری مانند: تنظیم عناوین، توضیحات، تایید گوگل و … را به پنل مدیریت وردپرس اضافه می کنند

سایت هایی که از سیستم مدیریت محتوا وردپرس قدرت گرفته اند با نصب و تنظیم افزونه یوآست امکانات بی نظیری مانند: تنظیم عناوین، توضیحات، تایید گوگل و … را به پنل مدیریت وردپرس اضافه می کنند. در حال حاضر افزونه سئو و بهینه سازی وردپرس یواست با بیش از شش میلیون نصب فعال محبوب ترین افزونه بهینه سازی محیط وردپرس است. امکانات نسبتا کامل، رابط کاربری ساده، بروزرسانی مداوم، راهنمایی و هدایت قابل قبول کاربر برای تولید محتوای خوب و باکیفیت از نکات قوت این افزونه است. این افزونه در حالت آسان و پیشرفته قابل تنظیم است. در زیر به آموزش نصب و کانفیگ این افزونه خواهیم پرداخت.

کتاب سئو؛ مطالعه کتاب سئو یکی از بهترین راه های یادگیری سئو است

مطالعه کتاب سئو یکی از بهترین راه های یادگیری سئو است. در این صفحه به معرفی 10 مورد از بهترین کتاب های دنیای سئو را که ارزش مطالعه دارند می پردازیم. قبل از هر چیز به خاطر داشته باشید که تمامی کتاب های لیست شده انگلیسی زبان هستند.

لینک سازی؛ لینک سازی باعث ارسال سیگنال  از یک سایتی به سایتی دیگر می شود

لینک سازی باعث ارسال سیگنال  از یک سایتی به سایتی دیگر می شود و موتورهای جستجو پس از مشاهده این سیگنال ها ارزشی را از صفحه لینک دهنده می گیرد به صفحه لینک گیرنده انتقال می دهند. البته این اصول در همین خلاصه نمی شود و در عمل بسیار متفاوت است، بسیاری سایت ها پس از لینک سازی به جای بهبود رتبه با کاهش مواجه می شوند. قبل از هر چیزی باید متوجه این باشید که گوگل تنها و تنها به دنبال نمایش نتایج بهتر به کاربرانش است و هیچ مشکلی با هیچ کس و هیچ سایتی ندارد! همانطور که گفتیم لینک سازی مانند لبه چاقو است، بسیاری از اشخاص با رعایت نکردن قوانین لینک سازی اقدام به ساخت بک لینک برای سایت خود می کنند، من به شما پیشنهاد می کنم تا از دسته افراد نباشید. خوب دیگر زمینه چینی تمام شد؟ بریم سراغ آموزش لینک سازی حرفه ای توسط سئو فاکس.

شروع سئو؛ برای شروع یادگیری سئو داشتن داشتن چند ویژگی شخصیتی الزامیست

برای شروع یادگیری سئو داشتن داشتن چند ویژگی شخصیتی الزامیست در غیر این صورت قادر به انجام آن نخواهید بود و برای همیشه باید با دنیای سئو و بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو خداحافظی کنید!

تولید محتوا یا ساخت لینک؛ از اوایل سال 2012 جمله محتوا پادشاه است بین زبان ها افتاد

از اوایل سال 2012  (البته تاریخ دقیقیش را نمی دانم!) که جمله محتوا پادشاه است بین زبان ها افتاد تا همین امروز یک دوستگی بین سئو من ها افتاده است. دسته اول تاکید دارند که محتوا پادشاه، بنا، زیرساخت و همه چیز یک وب سایت است اما عده ای بر این باورند که لینک ها از اهمیت بیشتری در SEO برخوردارند البته عده دیگری هم در این میان هستند که با هیچ کدام از این باور ها موافق نیستند که در این مورد در انتهای پست توضیح خواهم داد. فعلا در ادامه به نقد باور های دسته اول و دوم می پردازیم.

خلاصه ترین تعریفی که میتوانیم از پنالتی گوگل داشته باشیم بدین صورت است به هر گونه تاثیر منفی که باعث کاهش رتبه کلمات کلیدی در نتایج جستجو شود Google Penalty گفته می شود این تغییرات ممکن است به دلیل آپدیت الگوریتم‌های گوگل، اقدام مستقیم کارشناسان گوگل (Manual Action) و یا به کار گیری از روش های سئو کلاه سیاه اتفاق بی‎‌افتد. جریمه یا پنالتی توسط گوگل به این معنی است که الگوریتم های پیچیده گوگل تشخیص دهند سئو سایت به صورت سئو کلاه سیاه انجام می شود. در اینصورت سایت خاطی با جریمه گوگل رو به رو شده و رتبه آن در نتایج با افت مواجه می شود. حتی در برخی مواقع ممکن است کلمه یا کلمات کلیدی آن از نتایج جستجو حذف شوند.

ابزار Disavow؛ گوگل برای رفع مشکل لینک های اسپم ابزاری کاربردی با عنوان Disavow را در اختیار سئو کار ها قرار می دهد

لینک‌ها یکی از مهم ترین فاکتور های سئو در گوگل هستند اگر این حرف را باور ندارید نگاهی به مهم ترین الگوریتم های گوگل بی اندازید، وقتی یک بک لینک به صورت غیر طبیعی یا برای اهداف سئو منفی (که معمولا توسط رقبا در راستای تخریب سایت رقیب ساخته می شوند) به صفحه ای داده می شود می تواند مشکل ساز باشد. گوگل برای رفع این مشکل ابزاری کاربردی با عنوان Disavow را در اختیار سئو کار ها قرار می دهد تا توانایی حذف لینک های مخرب و اسپم را داشته باشند.

گوگل پنگوئن؛ آخرین الگوریتم گوگل که در تاریخ 24 ماه آپریل 2012 بر روی هسته گوگل قرار گرفت

گوگل پنگوئن نام آخرین الگوریتم گوگل می باشد که در تاریخ 24 ماه آپریل 2012 بر روی هسته گوگل قرار گرفت و به طور رسمی معرفی شد. وظیفه اصلی این الگوریتم مقابله با سایت های اسپمر و خاطی است که از روش های سئو کلاه سیاه برای لینک بیلدینگ استفاده می کنند. پنگوئن الگوریتمی بود که سایت های بسیاری را به پنالتی گوگل و حذف از نتایج جستجو دچار کرد و سایت های بسیاری را از صفحات آخر به اول و بالعکس از صفحات اول به آخر برد. مدتی پس از قطعی شدن نتایج حاصل از تغییرات الگوریتمی پنگوئن گوگل اعلام کرد که این الگوریتم نزدیک به 3 درصد از نتایج را تحت تاثیر خود قرار داده است. مهم ترین آپدیت این الگوریتم تا کنون آپدیت دوم بوده است که در تاریخ 25 می همان سال شروع به کار کرد و بیش از 10 درصد از نتایج جستجو کل گوگل را تحت تاثیر خود قرار داد!

گوگل دنس؛ گوگل تا به حال به طور مستقیم وجود چنین الگوریتمی را تایید و یا تکذیب نکرده است

گوگل تا به حال به طور مستقیم وجود چنین الگوریتمی را تایید و یا تکذیب نکرده است. الگوریتم گوگل دنس ممکن است رتبه یک سایت قدیمی تا سر حد مرگ پایین آورده و یک سایت جدید را جایگزین آن کند و یا به صورت بالعکس آن عمل کند یعنی رتبه قدیمی را بالا آورده و باعث بهبود سئو سایت جدید شود. همانطور که گفتیم مدارک زیادی از نحوه عملکرد این الگوریتم گوگل موجود نیست اما همین مدارک نشان می دهد که هدف گوگل از طراحی این اگوریتم ارائه شانس رتبه بهتر به تمامی وب سایت هاست، مخصوصا وب سایت های جدید.

سئو محتوا؛ نشر محتوا برای رسیدن به جامعه مورد هدف که در مسیر اهداف بازاریابی سایت یا برندی قرار دارد

به نشر محتوا برای رسیدن به جامعه مورد هدف که در مسیر اهداف بازاریابی سایت یا برندی قرار دارد بازاریابی محتوا گفته می شود. البته این تعریف ما از این نوع روش بازاریابی است! بازاریابی محتوا می تواند از هر زبانی که ان را تجربه کرده است تعریف متفاوتی داشته باشد اما ما سعی کردیم تا آشکار ترین آن را بگوییم.

دامین اتوریتی؛ می توان گفت در حال حاضر دامین اتوریتی و پیج اتوریتی جایگزین پیج رنک گوگل شده اند

با از کار افتادن پیج رنک گوگل دامین اتوریتی به قابل اعتماد ترین متریک ارزش گذاری قدرت سایت در بین سئوکاران تبدیل شده است. در واقع می توان گفت در حال حاضر دامین اتوریتی و پیج اتوریتی جایگزین پیج رنک گوگل شده اند.

سئو هاست؛ استفاده از هاست حرفه ای یکی از فاکتورهای مهم سئو تکنیکال است

هاست فضای میزبانی وب است که در هارد درایو سرور قرار میگیرد. سرور به شبکه اینترنت متصل است و استفاده از اطلاعات داخل آن را برای استفاده کنندگان مهیا می کند. در این شکی نیست که استفاده از هاست حرفه ای یکی از فاکتورهای مهم سئو تکنیکال است اما به طور معمول استفاده از یک هاست حرفه ای از اهمیت چندانی برخوردار نیست اما هاست غیر استاندارد می تواند باعث به وجود آمدن سرور ارور، کاهش سرعت سایت و دیگر مشکلات شود.

سئو دامنه؛ بهترین راه برای راه اندازی سایتی قدرتمند انتخاب نام و آدرسی مناسب است

بهترین راه برای راه اندازی سایتی قدرتمند انتخاب نام و آدرسی مناسب است. آدرس مناسب دامنه در نهایت باید منجر به رضایت اول کاربر و دوم گوگل می شود اگر متوجه نشدید نگران نباشید، توضیح زیر را با دقت مطالعه کنید: با ذکر مثالی توضیح می دهیم: فرض کنید 2 دامنه با آدرس های متفاوت که قبلا تاریخچه ای در گوگل نداشتند در یک ساعت توسط دو نفر ثبت و ایندکس می شوند. هر دوی این دامنه ها از نظر محتوا و بک لینک پروفایل با یکدیگر برابرند و هر دو قصد کسب رتبه با یک عبارت کلیدی مشترک را دارند. تا به الان هر دو سایت امتیازی مساوی داشته و برتری نسبت به یکدیگر ندارند اما در هنگام ثبت دامنه اولی 1 سال و دومی 5 ساله ثبت می شود! در اینجاست که دامین دوم نسبت به دامین اول برتری پیدا می کند چرا که یکی از فاکتورهای رتبه بندی گوگل میزان عمر دامنه است.

لینک نوفالو؛ نوفالو بودن لینک برای موتور جستجو به معنی عدم دنبال کردن پیوند است

نوفالو اتریبیوت HTML است که در تگ <a> به صورت Rel=”Nofollow” قرار می گیرد. نوفالو بودن لینک برای موتور جستجو به معنی عدم دنبال کردن پیوند است. ایده ابداع نوفالو در ابتدا برای جلوگیری از ارسال هرزنامه در وبلاگها پدید آمد. با در نظر گرفتن اینکه نظرات اسپم و هرز در کل انجمن ها و وبلاگ نویسی تأثیر گذاشته است، در اوایل سال 2005 مت کاتس از گوگل و جیسون شلن وبلاگ نویس راه حل نوفالو کردن لینک های خروجی غیر مرتبط را پیشنهاد دادند. جالب است بدانید که Nofollow از نظر قانونی یک اختراع محسوب شده و مخترع آن حق کپی رایت دارد!

  • سئو چیست؟ تعریف سئو از زبان سئو فاکس - سئو سایت برای گوگل 
  • سئو چیست؟ تعریف سئو از زبان سئو فاکس - سئو سایت برای گوگل
  • سئو چیست؟ تعریف سئو از زبان سئو فاکس - سئو سایت برای گوگل
  • سئو چیست؟ تعریف سئو از زبان سئو فاکس - سئو سایت برای گوگل
  • سئو چیست؟ تعریف سئو از زبان سئو فاکس - سئو سایت برای گوگل
  • سئو چیست؟ تعریف سئو از زبان سئو فاکس - سئو سایت برای گوگل
Did this article help you?
Rating:
Author: ehsan eskandari | Created at: 02.11.2021

Comments

Cuomo Earl about 1 year

A commitment of appreciation is all together for sharing, I tracked down a colossal heap of dazzling data here. A phenomenal post, unimaginably grateful and obliging that you will make altogether more posts like this one.

https://www.skylightpaycard.run/

Was this helpful?
Rating:
Preedee Suksan about 1 year

ผจญภัยไปกับเกมสล็อตแฟนตาซีสุดอลังการ Genie's 3 Wishes ยักษ์จินนี่ในตะเกียงแก้ว เกมสล็อตเกมนี้มาในธีมเวทย์มนต์สุดเร้าใจ มาพร้อมอัตราการจ่ายเงินรางวัลที่มีทั้งสิ้นจำนวน 243 วิธี รูปแบบของตัวเกมเป็นแบบ 5 รีล 3 แถว เกมสล็อตจินนี่ได้รับความนิยมและมาแรงที่สุดในปัจจุบันนี้ การันตีโดยผู้เล่นจริงว่า เล่นง่าย ได้เงินจริง มีภาพกราฟิกสวยงาม และยังมีสัญลักษณ์พิเศษและฟีเจอร์ที่เป็นเอกลักษณ์เฉพาะตัวไม่เหมือนใคร ล่าเงินรางวัลจากเจ้ายักษ์จินนี่ได้แล้ววันนี้ ขอพรได้เลยทันที เล่นฟรีไม่มีค่าบริการ

Was this helpful?
Rating:
NIKIYA YURUI 11 months

เหล่าสาวกเกมเดิมพันออนไลน์ห้ามพลาด !! เกมสล็อต Emoji Riches เกมที่มีการดัดแปลงมาจากอีโมจิคอนที่เราใช้กันทั่วไปในโลกอินเตอร์เน็ต เล่นง่าย หากสนใจเล่นได้ที่นี่ https://www.megaslot.game/play-demo/emoji-riches/ รับโบนัสตั้งแต่ครั้งแรกที่ฝากได้เลย

Was this helpful?
Rating:
Ginana kama 10 months

ทุกท่านเข้าใช้บริการผ่านเว็บ PGSLOT.BAR สมัครสมาชิกกับเราง่ายแสนง่าย หรืออยากสัมผัสตัวเกมสล็อต pg ก่อนลงเดิมพันจริงด้วยระบบ ทดลองเล่นสล็อตฟรี แบบไร้ขีดจำกัดเราก็มีบริการผ่านหน้าเว็บ ลงเดิมพันด้วยเงินเพียงเล็กน้อยเท่านั้นแต่ท่านจะได้รับเงินอย่างมหาศาลกลับไปอย่างแน่นอน

Was this helpful?
Rating:
Henry HIno 10 months

ทุนน้อยแต่อยากเล่นเกมสล็อต Tree of Fortune Demo เกมสล็อตออนไลน์ที่มาในธีมต้นไม้นำโชค ภายในเว็บไซต์ pgslotx.co มอบโบนัสโปรโมชั่นจำนวนกว่า 70% ให้ทันทีเมื่อฝากยอดเข้าเล่นยอดแรกมากกว่า 100 บาท หรือเลือกฝาก 29 บาทเพื่อรับโบนัส 100 เอาชนะเงินรางวัลได้สูงมากถึง 213 เท่า

Was this helpful?
Rating:
GoldD roher 9 months

The most updated sports news website If you are a football fan, don't miss out on our website with a team that is updated 24 hours a day.
ไฮไลท์บอลย้อนหลัง
ไฮไลท์พรีเมียร์เมื่อคืน

Was this helpful?
Rating:
Jorji Haji 9 months

เว็บสล็อตของ https://janaeraquel.com/ เป็นอีกหนึ่งทางเลือกที่จะทำให้คุณสนุกกับเกม สล็อตเว็บตรงไม่ผ่านเอเย่นต์ สล็อตออนไลน์ ได้มากขึ้น ความจริงแล้วประเภทของเว็บสล็อตออนไลน์ จะมีทั้งแบบที่เป็น สล็อตเว็บตรง คือการฝากถอนอัตโนมัติ

Was this helpful?
Rating:
Anan Anan 8 months

Thanks for the post ทดลองเล่น pg

Was this helpful?
Rating:
Anan Anan 8 months
Was this helpful?
Rating:
Anan Anan 8 months
Was this helpful?
Rating:
Anan Anan 8 months

Thanks for the post เมก้าสล็อต

Was this helpful?
Rating:
Was this helpful?
Rating:
Santi Jumpla 7 months

แบบที่เป็นลิขสิทธิ์แท้ 100% มีความเหมือนกับตัวเกมpg slotจริงทุกประการ เพราะเราเป็นผู้ให้บริการฟีเจอร์ทดลองเล่นสล็อต PG เว็บตรง เชื่อถือและมั่นใจได้ว่าทุกเกมที่คุณจะได้สัมผัสจากตัว DEMO ไม่ใช่เกมหลอกแน่นอน ไม่เพียงเท่านั้น ระบบทดลองเล่นสล็อตฟรี ไม่ต้องฝาก ครบทุกค่าย ทุกเกมยังสามารถเข้าถึงได้ง่าย แค่มีสมาร์ตโฟนไม่ว่าระบบ Android หรือ iOS ก็เข้ามาทดสอบตัวเกมได้ตลอด 24 ชม. เรียนรู้เทคนิคเกมสล็อตได้ตลอดเวลา เอาไว้ช่วยทำกำไรกับเกมสล็อตก่อนเดิมพันจริง

Was this helpful?
Rating:
pg slot35 5 months

เว็บสล็อตโจ๊กเกอร์ หรือที่ใครหลายคนติดปากเรียกกันว่า เกมสล็อตทำเงิน ของเรามีเกมให้เลือกเล่นแบบจุใจมากถึง 300 เกม รวมถึงได้รับความนิยมเป็นอย่างมาก

Was this helpful?
Rating:
Jimmy Young 5 months

มีความเหมือนกับตัวเกม จริงทุกประการ เพราะเราเป็นผู้ให้บริการฟีเจอร์ทดลองเล่นสล็อต pg slotเว็บตรง เชื่อถือและมั่นใจได้ว่าทุกเกมที่คุณจะได้สัมผัสจากตัว DEMO ไม่ใช่เกมหลอกแน่นอน ไม่เพียงเท่านั้น ระบบทดลองเล่นสล็อตฟรี ไม่ต้องฝาก ครบทุกค่าย ทุกเกมยังสามารถเข้าถึงได้ง่าย แค่มีสมาร์ตโฟนไม่ว่าระบบ Android หรือ iOS ก็เข้ามาทดสอบตัวเกมได้ตลอด 24 ชม.

Was this helpful?
Rating:

รับประสบการณ์การเล่นเกมไพ่บาคาร่าที่ดีที่สุดได้ง่าย ๆ เพียงสมัคร sa gaming เข้าสู่ระบบ ผ่านห้าเว็บบาคาร่าอันดับ 1 ได้ที่ sagameherelao.com หากสมัครสมาชิกวันนี้ รับโบนัสอย่างจุใจฟรี 100% ทันที และนอกจากนี้ เว็บไซต์ของเรายังเป็นแหล่งรวมความบันเทิงที่ครบครัน มีครบทุกค่ายดัง ไม่ว่าจะเป็น SAGAME , SEXY BACCARAT, JOKER GAMING และยังมีค่ายเกมคาสิโนออนไลน์อื่น ๆ อีกมากมาย มากถึง 12 ค่ายดัง มีครบจบในเว็บเดียว บริการดีมีคุณภาพ ระบบมีมาตรฐาน เปิดให้บริการตลอด 24 ชั่วโมง ระบบไม่ล่ม !!

Was this helpful?
Rating:
1six8 168 4 months

ข้อมูลสำคัญอื่นเพิ่มเติมจะถูกพบเห็นได้ที่บริเวณด้านบนของห้องรับรอง
โต๊ะเงินสดและ Sit & Go จะถูกแสดงภายในมุมมองกลุ่ม ข้อมูลที่เกี่ยวข้องอื่น ๆ จะถูกจัดวางไว้ภายในปุ่มเดียว ทำให้คุณเลือกโต๊ะที่เหมาะสมที่สุดได้
คุณสามารถสลับระหว่างมุมมองกลุ่มและมุมมองแบบคลาสสิคด้วยการใช้ไอคอนดังกล่าวเพื่อเลือกมุมมองที่ชอบ
เมื่อคุณเข้าเล่นโต๊ะระดับพรีเมียมสุดพิเศษที่ poker 1six8 เกมทั้งหมดจะถูกแสดงผลบนมุมมองแบบคลาสสิค
การคลิกไปที่ปุ่มรายการห้องรับรองจะเป็นการแสดงผลรายงานข้อมูลทั้งหมดที่เกี่ยวข้อง รายการแนะนำจะถูกลิสต์อยู่บริเวณด้านขวามือของจอเช่นเดียวกัน
ทันทีที่คุณลงทะเบียนในรายการหนึ่ง ข้อมูลสำคัญเช่นตารางรางวัล, เวลาการแข่งขันและจำนวนผู้เล่นจะถูกแสดงให้เห็น
ฟังก์ชันที่น่าตื่นเต้นทำให้คุณได้รับประสบการณ์การเล่น poker ออนไลน์อันเป็นเอกลักษณ์ของแต่ละคน ทุก ๆ ตัวเลือกแสดงให้เห็นอย่างชัดเจนและง่ายต่อการเข้าถึง ที่นี่คุณสามารถจัดการเกมที่ชอบ, ได้รับการอัปเดตอย่างต่อเนื่อง และตรวจสอบได้ว่าคุณได้รับโบนัสเพิ่มเติมหรือไม่

Was this helpful?
Rating:
ole777 asia 4 months

Banyak sekali situs yang menawarkan untuk bermain slot online di situs mereka. Namun, hanya beberapa situs saja yang merupakan situs resmi dan terpercaya. Ole777 memiliki lisensi resmi dari PAGCOR (Philippine Amusement and Gaming Corporation) di Filipina untuk pasaran judi online Asia. Situs kami menjadi pilihan alternatif bagi pemain yang ingin bermain game slot online terbaru resmi. Anda tidak perlu pergi ke tempat casino atau arcade lagi untuk menikmati keseruan bermain slot online.

Was this helpful?
Rating:
spt tps 4 months

megagame 50รับ100ล่าสุด เครดิตฟรี ให้แก่เหล่าผู้เล่นทุก ๆ ท่าน ไม่ได้มีเฉพาะผู้เล่นใหม่ที่ได้โบนัส100% หรือ ฝาก10รับ100 แต่ยังเต็มไปโปรโมชั่นต่าง ๆ ที่คอยเอาใจลูกค้าทุกคนอย่าง ฝาก50รับ100 , ฝาก100รับ200 หรือ ฝาก500รับ1000 ในทุกโปรโมชั่นลูกค้าทุกท่านมีสิทธิ์ได้รับเครดิตฟรีกันอย่างถ้วนหน้า เพียงแค่ทำตามเงื่อนไข

Was this helpful?
Rating:
spt tps 4 months

pgสล็อต สุดยอดเกมน่าเล่น เนื้อเรื่องดีน่าค้นหา พร้อมจะสร้างความบันเทิง อย่างเต็มรูปแบบให้คุณ พร้อมให้คุณสร้างรายได้สมัครแล้ววันนี้ รับโบนัส 100% และสิทธิพิเศษอื่นๆอีกมากมาย อ่านเพิ่มเติม

Was this helpful?
Rating:
spt tps 4 months

ทดลองเล่นสล็อตค่ายpg
มีเกมให้เลือกเล่น มากกว่า 1,000 เกมส์ สล็อต pg ฟรี ทดลองเล่น เกมสล็อตรูปแบบใหม่ ภาพ 3 มิติ เสียงที่น่าตื่นเต้น พร้อมด้วยรางวัลโบนัส แจ็คพอตมากมาย ที่จะทำให้ผู้เล่น สนุก เพลิดเพลิน ไปกับการ ทดลองเล่น pg เต็มรูปแบบ เล่นได้ทุกฟีเจอร์ เกมสล็อตที่มาแรกที่ในปี 2022 ทดลองเล่นสล็อตฟรีสปิน

Was this helpful?
Rating:
spt tps 4 months

เกมสล็อตที่แปลกใหม่หลากหลายรูปแบบ pgslot เกมสล็อตเล่นฟรี ที่จะให้คุณได้ทดลองเล่นฟรีก่อนลงทุนเข้าเล่นเกมจริง ซึ่งเรามีเกมสล็อตให้เลือกเล่นมากกว่า 500 เกมส์ ให้คุณได้เลือกเล่นได้ตามใจชอบ

Was this helpful?
Rating:
Was this helpful?
Rating:
Was this helpful?
Rating:

Play free bonus with online slots. pgslot

Was this helpful?
Rating:

SexyPG168 เปิดถ้ำใหญ่ ลึกลับ ตามล่าหาไข่มังกร ไข่ของสัตว์ในวรรณคดี ที่มีอิทธิฤทธิ์มากมาย ไปกับเกม dragon hatch ค่ายดัง PG

Was this helpful?
Rating:


To enter the discussion you must be signed in

Sign in


Related consulting companiesmore...