ManagementMania AppMania EduMania JobMania BusinessPages


سئو کلاه خاکستری متشکل از روش های قانونی و غیرقانونی سئو است. اگر گوگل متوجه استفاده از این تکنیک ها شود سایت خاطی را پنالتی کرده و از نتایج حذف جستجو می کند.

تعریف سئو کلاه خاکستری چیست

سئو کلاه خاکستری به مجموعه روش هایی گفته می شود که در یک زمان از تکنیک های سئو قانونی و غیر قانونی برای بهبود سئو سایت و افزایش رتبه کلمات کلیدی در گوگل استفاده می شود. روش های سئو کلاه خاکستری ممکن است روزی به سئو کلاه سیاه تبدیل شوند. به فنون سئو کلاه خاکستری مثل قوانین کیفری فکر کنید. ممکن سئو سایت امروز سئو کلاه سفید باشد، اما همچنین این امکان وجود دارد که این قوانین در طول سال های آتی دستخوش تغییراتی شوند. باورهای غلط زیادی در مورد تعریف سئو کلاه خاکستری وجود دارد، به عنوان مثال، برخی افراد فکر می کنند که Cloaking، خرید بک لینک و یا تکرار محتوا از روش های سئو کلاه خاکستری است در حالی که آنها در اصل غیرقانونی بوده و از این رو کلاه سیاه خوانده می شوند.

در واقع، استفاده از روش های سئو کلاه سیاه بسیار آسان است چرا که به تمامی این روش ها در صفحه راهنمای سئو کار اشاره شده است اما گاهی اوقات حتی برای گوگل هم دشوار است که بداند آیا ما قوانینی را نقض کرده ایم یا خیر به عنوان مثال مانند تشخیص در طبیعی یا پولی بودن لینک یا ترافیک ورودی به سایت.

آموزش سئو کلاه خاکستری

خطر پنالتی و کاهش رتبه کلمات کلیدی سایت به دلیل استفاده از روش‌های کلاه خاکستری همواره وجود دارد اما ما در اینجا یک لیست از کم خطر ترین فنون سئوی خاکستری تهیه کرده ایم:

1- خرید دامنه رنک دار و تاثیر آن بر سئو

یک دامنه منقضی شده را که مرتبط با موضوع کلیدواژه اصلی است را خریداری کنید، سپس تعدادی محتوا در آن تولید کرده و چند بک لینک خوب برای آن بسازید. مطمئن شوید که محتوای جدید از سئو و کیفیت خوبی برخوردار است و تفاوت چندانی با محتوای وب سایت قبلی ندارد همچنین از ایندکس شدن صفحه در گوگل مطمئن شوید و در ادامه یک کمپین گوگل ادز بر روی محتوای جدید فعال کنید و پس از آن به سراغ تولید محتوای خوشه ای حول محور کلیدواژه اصلی بروید. پیدا کردن کلیدواژه های محتوای خوشه ای از طریق تحقیق کلمات کلیدی طولانی انجام می شود.

2- تاثیر شبکه های اجتماعی بر وضعیت سئو

این یکی واقعا کار میکند! کافیست تا یک پروفایل جذاب با نام دختری بین 18 تا 25 سال سن بسازید، عکس هایی وسوسه انگیر از اینترنت جمع آوری کرده و آن را در پروفایل بارگذاری کنید، هنگامی که تعداد فالوور حساب کاربری به حد قابل قبولی رسید موضوع آن را به موضوع مورد نظر خود تغییر دهید.

3- ساخت لینک دروازه (Doorway page) و تاثیر آن بر سئو

با ساخت صفحات Doorway به آسانی ترافیک مورد نیاز برای سایت خود را تامین کنید؛ کلمات کلیدی که درخواست کلیک در آنها بالاست را پیدا کردن برای آنها تولید محتوا کنید و با یک CTA حرفه ای کاربر را به صفحه درخواستی خود ارجاع دهید.

4- تولید محتوا با از طریق کامنت مارکتینگ و تاثیر آن بر سئو

آزاد گذاشتن بخش نظرات می تواند اسپمرهای زیادی را روانه سایت کند اما اگر فقط تعدادی از آنها را تأیید کنید و لینک های خروجی را به اتربیوت نوفالو آغشته کنید این بدان معناست که قدرت لینک‌های صفحه منتقل نخواهد شد اما آنچه از اینکار حاصل می شود تولید شدن محتوایست ای که ما هیچ تلاشی برای تولید آن نکرده ایم.

5- لینک بیلدینگ در فروم های اینترنتی و انجمن های گفتگو و تاثیر آن بر سئو

در هنگام درج نظر در دیگر سایت ها، همیشه بهانه ای برای لینک دادن به خودتان ایجاد کنید. به انجمن های اینترنتی سر بزنید، راهکار ارائه دهید و لینک خود را در قسمت امضا مندرج کنید اینکار به بهبود سئو سایت کمک می کند.

6- به اشتراک گذاشته شدن در شبکه های اجتماعی و تاثیر آن در سئو

هر کجا که می توانید Google + Facebook like و Retweet را اضافه کنید، سپس خودتان چند بار روی آنها کلیک کنید تا از کار کردن درست آن مطمئن شوید؛ سوشیال سیگنال از فاکتورهای موثر بر سئو است.

7- تولید اخبار جعلی در سایت و تاثیر آن در سئو

وب سایت های خبری عاجزانه به محتوای تازه نیاز دارند و تعداد کمی از آنها دارای مراحل احراز هویت هستند. اگر می توانید برخی از اخبار را جعل کرده و برای آن چند بک لینک یا اشتراک توییتر تهیه کنید، سپس شاهد خواهید بود که رتبه سایت به شکل چشم گیری افزایش پیدا می کند.

8- لینک سازی با مشارک در کار خیر و تاثیر آن در سئو

چند موسسه خیریه کوچک مرتبط را پیدا کنید، کمک مالی ناچیزی به آنها کنید و مقاله ای درباره خیریه در سایت خود منشتر کنید و به صفحه Donate بک لینک دهید، سپس از مدیر سایت خیریه بخواهید که به عنوان تشکر به شما لینک دهد: این یعنی بک لینک پولی بدون جریمه گوگل!

9- کاهش رتبه رقبا و لینک سازی اسپم از طریق سئو منفی

این مجموعه تکنیک های سئو است که می توانید در مورد سئو منفی بدانید. اساساً این امر یعنی ضربه زدن به سئو سایر وب سایت هایی که بالاتر از شما در نتایج قرار دارند، در ادامه 10 تکنیک از آن ها را معرفی میکنیم:

 • بمب گوگل
 • هک سایت
 • تکراری کردن محتوای سایت
 • DDOS
 • بک لینک با انکر تکست مخرب
 • بک لینک اسپم Site-Wide
 • بک لینک از دایرکتوری بی کیفیت
 • بک لینک با یک انکر تکست
 • بک لینک از فوتر
 • بک لینک از PBN

10- آپدیت محتوا و تاثیر آن بر سئو سایت

این روش روند تولید محتوا را مثل آب خوردن می کند، در این روش کافیست تا به جای صرف زمان زیاد تولید محتوای اختصاصی محتوای مورد نیاز خود را از وب سایت های رقیب کپی کنید اما نکته اینجاست که نباید آن را عینا در سایت قرار دهید بلکه با تغییر بعضی از کلمات محتوا را برای موتور جستجو و البته نه کاربر یونیک خواهید کرد.

 • آموزش سئو کلاه خاکستری - سئو Gray-hat SEO چیست
 • آموزش سئو کلاه خاکستری - سئو Gray-hat SEO چیست
 • آموزش سئو کلاه خاکستری - سئو Gray-hat SEO چیست
 • آموزش سئو کلاه خاکستری - سئو Gray-hat SEO چیست
 • آموزش سئو کلاه خاکستری - سئو Gray-hat SEO چیست
 • آموزش سئو کلاه خاکستری - سئو Gray-hat SEO چیست

 

Did this article help you?
Rating:
Author: ehsan eskandari | Created at: 02.11.2021

Related consulting companiesmore...