ManagementMania AppMania EduMania JobMania BusinessPages


گوگل وبمستر تولز سرویس رایگانی از طرف گوگل است که به شما این امکان را می دهد سایت خودتان را در موتور جستجو گوگل بهینه سازی کنید.  شما حتما باید سایت خودتان را در گوگل وبمستر تولز ثبت نام کنید ، زیرا در صورت وجود یک خطا و یا مشکل امنیت در سایت به شما گزارش داده خواهد شد.

 

 

ثبت سایت در گوگل وبمستر تولز تنها 15 دقیقه وقتتان را خواهد گرفت. گاهی اوقات شما باید مدام سایت خود را آنالیز کنید و یا ببینید که آیا نسخه ی موبایل سایت شما به خوبی فعالیت می کند یا خیر! گوگل وبمستر تولز به شما کمک خواهد کرد که:

 

  • چطور نقشه سایت را اضافه کنم
  • لینک های خراب و یا شکسته را پیدا کند
  • چه سایت هایی به سایت شما لینک داده اند
  • خطا های گوگل را به راحتی بفهمید
  • کدام عبارت بازدید کننده بیشتری به سایت شما می آورد
  • و ده ها امکانات دیگر که فقط با ثبت نام در آن می توانید از این اطلاعات سودمند بهره مند شوید.

 

 

چطور در گوگل وبمستر تولز ثبت نام کنم؟

شما در مرحله ی اول نیازمند یک حساب جیمیل در گوگل دارید. اگر جیمیل ندارید یکی بسازید و پس از وارد شدن با جیمیل خود در گوگل سایت زیر را باز کنید.

https://www.google.com/webmasters

بعد از باز کردن سایت بالا شما با یک صفحه ای روبرو خواهید شد که از شما نام سایتان را می خواهد. درست همانند صفحه ی زیر:

 

 

 

 

بعد از وارد کردن نام ساییتان روی ADD PROPERTY کلیک کنید.

در مرحله ی بعد گوگل برای اینکه مطمئن شود سایت واقعا برای شما می باشد از شما می خواهد یکی از سه اقدام زیر را انجام دهید.

 

 

1- یک فایل به شما می دهد و از شما می خواهد در هاست و در صفحه ی اصلی سایت خودتان آپلود کنید. ( نمایندگان نمی توانند از این روش استفاده کنند زیرا دسترسی به هاست ندارند)

 

2- گوگل یک خط کد به شما می دهد و از شما می خواهد آن را در سایت خودتان قرار دهید. (مناسب برای نمایندگان فروش بلیط هوایی چارتر 724 و سایر نمایندگی ها)

  • کدی که در قسمت HTML tag نمایش داده شده است را کپی کنید و بعد از وارد شدن به پنل خود مراحل زیر را طی کنید.
  • وارد تنظیمات سایت شوید بعد از آن به تنظیمات قالب بروید و کد را در متاتگ جدید قرار دهید.
  • برای طولانی نشدن مبحث ما بقی مراحل را توضیح نخواهیم داد.

چنانچه این قسمت در پنل شما وجود ندارد با ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنیم.

 

 

 

بعد از قرار دادن کد و ثبت کردن مجدد وارد گوگل وبمستر تولز می شویم و روی VERIFY کلیک می کنید تا سایت شما با موفقیت ثبت شود.

 

اگر مراحل را به درستی انجام داده باشید با پیغامی همانند پیغام بالا مبنی بر موفقیت ثبت سایت مواجه خواهید شد. بر روی GO TO PROPERTY کلیک کنید تا وارد صفحه ی اصلی شوید.

 

در صفحه ی باز شده شما باید نقشه سایت را به گوگل معرفی کنید . نقشه سایت یک فایل حاوی تمامی آدرس های موجود در سایت شماست . وجود نقشه سایت به باعث می شود گوگل ، صفحات را بهتر شناسایی و از ایجاد صفحات جدید و تغییرات با خبر شود.

 

 

اصولا در تمامی وب سایت ها نقشه سایت وجود دارد و می توان آن را با اضافه کردن sitemap.xml به آخر سایت بدست آورید. برای مثال آدرس نقشه سایت مدیر آژانس به صورت https://modirazhans.ir/sitemap.xml می باشد. پس در گوگل وب مستر تولز در قسمتی که نقشه سایت می خواهد sitemap.xml را تایپ کنید و چنانچه آدرس نقشه سایت خود را ندارید آدرس سایتتان را داخل کامنت ها بنویسید تا نقشه سایتتان را به شما بگوییم. بعد از نوشتن آدرس نقشه سایت روی SUBMIT کلیک کنید.

 

چنانچه تمامی مراحل را به درستی انجام داده با پیغام sitemap submitted successfully مواجه خواهید شد.

 

تمامی مراحلی که باید شما برای سایت خود انجام می دادید حالا تمام شده است. در جعبه ی گوگل وبمستر تولز گزینه های زیادی وجو دارد اما مهم ترین گزینه ثبت نقشه سایت در آن است که به شما توضیح دادیم چگونه می توانید وب سایت خود را در آن ثبت کنید.

 

در آینده برای شما مدیر آژانس تمامی امکانات و ابزارهای گوگل وبمستر تولز را به شما آموزش خواهیم داد و خواهیم گفت که چطور به صورت حرفه ای سایت خود را آنالیز کنید. چنانچه سوالی داشتید از قسمت نظرات بپرسید و یا با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس بگیرید.

Did this article help you?
Rating:
Author: ehsan eskandari | Created at: 28.11.2021

Comments

ehsan eskandari about 1 year

Was this helpful?
Rating:


To enter the discussion you must be signed in

Sign in


Related productsmore...
Related consulting companiesmore...

+ Add a service